Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Това прави ли го вашия 1,6 16V???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Това прави ли го вашия 1,6 16V???

    Здравейте, имам Браво със споменатия двигател. При 1700 оборота колата започва да вибрира и да се люлее ( доста леко разбира се, не го приемаите все едно е увеселителна гондола). Има ли възможност двигателя и въртящите му части по някакъв начин да не са балансирани добре и при точно тези обороти да започва да тресе ( все едно гума с лош баланс)?Поздрави
    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

    #2
    Re: Това прави ли го вашия 1,6 16V???

    dvoinikat написа:
    Здравейте, имам Браво със споменатия двигател. При 1700 оборота колата започва да вибрира и да се люлее ( доста леко разбира се, не го приемаите все едно е увеселителна гондола). Има ли възможност двигателя и въртящите му части по някакъв начин да не са балансирани добре и при точно тези обороти да започва да тресе ( все едно гума с лош баланс)?Поздрави
    Добре, а проверили си все пак баланса на гумите
    Fiat Punto SX 90
    Toyota Celica ZZT231 1.8 VVTLi T Sport

    Коментар


      #3
      Това го прави моят 1.9 ЖТД Колегата пита сигурно при празен ход де, едва ли е свързано с гумите. При мен го усещам силно на празен ход.

      Коментар


        #4
        Колега Провери си Тампоните по двигателя

        Коментар


          #5
          Може ли тампон да прави това?Няма причина да си проверявам баланса на гумите, защото констатирам това тресене на спрял автомобил.
          Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

          Коментар


            #6
            http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=810
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              И аз го имам този проблем при същите обороти. С допълнението, че леко се усеща и на около 1000, а също и на 5та скорост, когато карам с 80-90 км/час.Гледаха тампоните, здрави са. Казаха, че сигурно е нещо меганично в двигателя.Така вече карам 10 хилки км, не се е променило

              Коментар


                #8
                Re: Това прави ли го вашия 1,6 16V???

                dvoinikat написа:
                Здравейте, имам Браво със споменатия двигател. При 1700 оборота колата започва да вибрира и да се люлее ( доста леко разбира се, не го приемаите все едно е увеселителна гондола). Има ли възможност двигателя и въртящите му части по някакъв начин да не са балансирани добре и при точно тези обороти да започва да тресе ( все едно гума с лош баланс)?Поздрави
                колега ако ти се занимава да сменяш свещи кабели и бобина едно по едно ще разбереш точно кое ти прави проблема но сам сигурен че причината е там някаде 1000-1800-2200-2800 това са може да се каже признаците по които може да разбереш че нещо там куца успех

                Коментар


                  #9
                  Здравей Колега,Аз съм с Брава 1.6 16в ’98 с пластмасовите колектори. И на мен като я взех колицата претреперваше волана някъде към 1700 оборота, но не се люлееше чак колата. Сменях свещи, кабели, естествено от 10 годишна кола - какво може да очакваш, но се оказа, в последствие като чистих инжекторите, че единия е различен от другите три. Поръчах си инжектор втора употреба от човек от форума и сега, да чукам на дърво, е ок.Та най вероятно е от неравномерна работа на двигателя - инжектори, свещи, кабели, други екстри... Карай си и си свиркай, аз ако не бях тръгнал да чистя инжектори - кога щях да разбера за какво става дума. Блажени са незнаещите.
                  Brava 1.6 EL, '98
                  182A4

                  Коментар


                    #10
                    моята мареа 1.6/16в вибрира на празни обороти и как да го кажа равномерно на пресекулки и това особено се усеща когато е студен двигателя. нямам идея защо.

                    Коментар

                    Working...
                    X