Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след обслужване на Фиат Браво??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем след обслужване на Фиат Браво??

    Преди няколко дни колата ми е минала пълно обслужване,включително смяна на термостатен клапан.Сега колата ми се струва че не е същата-някак си дръпката която имаше преди я няма,няма такъв ряз както преди.Сякаш че не може да поеме на старта и се дави.Не мога да го обясня точно,но има разлика и тя е негативна.Някой имал ли е подобен проблем след обслужване или да има идея какъв може да е проблема?Другото ми питане е относно горивния филтър.Майстора казал на брат ми че филтъра бил вътре в резервоара и не се сменял,което ми звучи абсурдно.Някой може ли да даде инфо за този горивен филтър?Благодаря предварително!
    Когато опел,форд и циганин ги мързи-нищо не е в състояние да ги накара да заработят!

    #2
    Сега трябва да хвъляме боб с кой двигател е колата ли?Преполагам е с 1,6 и затова са ти казали ,че няма филтър ,а самата помпа в резервоара филтрира горивото.Относно това ,че няма тяга ме съмнява ,че някой си е оставил ръцете/не е центровал както трябва валовете/ ако е подменян ангренажния ремък.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами да колата е 1.6sx 16V 103к.с.Ангренажния ремък е сменян.Има ли някаква опастност да карам така ако наистина не са центровани както трябва валовете??Не разбирам много за какво става на въпрос обаче колата е в перфектно техническо състояние-просто и беше време за обслужване и сега загуби тяга и май ще трябва да я връщам при майстора,ама тоя път ще ида лично
      Когато опел,форд и циганин ги мързи-нищо не е в състояние да ги накара да заработят!

      Коментар


        #4
        ПРОБЛЕМА Е ВЪВ РЕМъКА1.6. Потребителите е желателно да постват във вид на "чист текст". (постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН)"Модераторски екип на fiat-bg.org"
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Ако е правено зацепването в неоторизиран сервиз или някакво квартално гаражче, най-вероятно не са имали необходимите инструменти за зацепване!Най-добре виж ако могат да си оправят грешката, ако ли не отиди в някой сервиз на Фиат, може да ти излезе по-скъпо, но ще коригират грешката на "майсторите"!
          НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
          И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

          Codename: ФИЧО

          Коментар


            #6
            Re: Проблем след обслужване на Фиат Браво??

            Ivo_87 написа:
            Преди няколко дни колата ми е минала пълно обслужване,включително смяна на термостатен клапан.Сега колата ми се струва че не е същата-някак си дръпката която имаше преди я няма,няма такъв ряз както преди.Сякаш че не може да поеме на старта и се дави.Не мога да го обясня точно,но има разлика и тя е негативна.Някой имал ли е подобен проблем след обслужване или да има идея какъв може да е проблема?Другото ми питане е относно горивния филтър.Майстора казал на брат ми че филтъра бил вътре в резервоара и не се сменял,което ми звучи абсурдно.Някой може ли да даде инфо за този горивен филтър?Благодаря предварително!
            колега определено ако са ти обслужвали ремака причината е там моли се само обтяжната ролка да е поставена както тряабва че да не патиш моите патила наистина иди в някои сервиз дето разбират от фиат а не в гаражче да излиза по скапо но ако направиш ремонт на двигател за 1000 лева след такова евтино обслужване ще разбереш каде е разликата а за горвивен филтар да колата не само че не се сменя а изобщо моделите след 98 на фиат браво са без филтар виж и по другите теми мисля че имаше нещо по вапроса за филтара успех от мен но проблема ти не подлежи на отлагане вярваи ми

            Коментар


              #7
              Колеги,да ви се похваля че пробелама е решен!Върнах се в сервиза при майстора и той абсолютно изключи варианта да е объркано нещо по слагането на ремъка защото гарантира че е направено както трябва.Направи и една бърза диагностика и се оказа че има 7грешки които са се получили по време на обсужването защото са разглабяли почти всичко.И в крайна сметка са се натрупали грешки които са влияели на работата на двигателя.След едно натискане на бутона грешките бяха изтрити и като се качих да пробвам колата вече всичко си беше както трябва!
              Когато опел,форд и циганин ги мързи-нищо не е в състояние да ги накара да заработят!

              Коментар

              Working...
              X