Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем Браво 1.6 - стрелка на температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем Браво 1.6 - стрелка на температура

    Здравейте колеги,Днес се получи проблем с колата.Когато тръгвах сутринта забелязах, че след като тръгнах изведнъж (по-малко от 1 мин) стрелката показва темп. над средата на скалата. След няколко минути показанието спадна до малко под средата и от там нататък се движи нормално до средата. След това си стоя там. Като загасих колата за работа нямаше проблем. На връщане (при тръгването) пак така направи. Чудя се дали е от термостата или може нещо датчика да прави номера (което май е по-вероятно, тъй като няма как за 1 мин от студен двигателят да прегрее и малко след това да стане пак студен, особено при това време). Антифриз всичко си е сменено...Благодаря за помощта...и весели празници
    Прикачени файлове

    #2
    Щом стрелката ти показва +- 2 деления около средата- значи добре тои работи колата- уреда е точен "горе- долу"- не е термометър- дава справка да не прегрееш колата!Весели Празници! :D
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      А пък аз-да взема да си мисля винаги досега че показвало точно знаех си че съм пропуснал някой урок.....ама кой точно..... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07,сигурно тоя с "+ -"А сега сериозно-колега виж си температурният датчик,според мен той те бъзика.Не е термостата,той не може да мени така температурата,ако е повреден или бързо прегрява(при затворен)или не загрява(при отворен).Има тема за това колко да е съпротивлението му при студен и при загрят мотор(на датчика).Потърси я.

      Коментар


        #4
        ч

        99% от продадените термостати за фиат са заради тая шибана стрелка, която никога не застава на едно и също място- и обикновено на средата!ФАКТ! :D :D :D
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          нещо не мога да намеря темата за датчика може ли малко помощ моля?

          Коментар


            #6
            Re: Странен проблем Браво 1.6 - стрелка на температура

            NeeD_FoR_FIAT написа:
            Здравейте колеги,Днес се получи проблем с колата.Когато тръгвах сутринта забелязах, че след като тръгнах изведнъж (по-малко от 1 мин) стрелката показва темп. над средата на скалата. След няколко минути показанието спадна до малко под средата и от там нататък се движи нормално до средата. След това си стоя там. Като загасих колата за работа нямаше проблем. На връщане (при тръгването) пак така направи. Чудя се дали е от термостата или може нещо датчика да прави номера (което май е по-вероятно, тъй като няма как за 1 мин от студен двигателят да прегрее и малко след това да стане пак студен, особено при това време). Антифриз всичко си е сменено...Благодаря за помощта...и весели празници
            колега според мен имаш въздух във системата обезвъздУши я .Мисля, че имаш три пробки

            Коментар


              #7
              и аз сЪм маЙ по склонен да си мисля, че е вЪздух в системата, като колегата и ако е термостата или ще вЪрви студена, както беше при мен или доста ще позагрява както ти показва на второто показание пЪрвото показание си е ок за студен двигател, но второто маЙ е доста над допустимото, а мисля че средата си е 90 градуса за нашите фиатки и поне при мен е така откакто си смених термостата след около 10 минутки застава там по средата и никакво мардане повече ни нагоре ни надолу.И едно вЪпросче някоЙ има ли си на идея колко градуса показва чертата по средата 90 или е нещо друго

              Коментар


                #8
                Здравейте!Относно проблема-и при мен се случи същото!Карам Пунто и в крайна сметка се оказа че проблема е гарнитура на главата,в момента колата е на ремонт,слава Богу не успя да прегрее,но се спасихме на косъм...Така че,провери и този вариант!!!

                Коментар


                  #9
                  Re: Странен проблем Браво 1.6 - стрелка на температура

                  lubomm написа:
                  NeeD_FoR_FIAT написа:
                  Здравейте колеги,Днес се получи проблем с колата.Когато тръгвах сутринта забелязах, че след като тръгнах изведнъж (по-малко от 1 мин) стрелката показва темп. над средата на скалата. След няколко минути показанието спадна до малко под средата и от там нататък се движи нормално до средата. След това си стоя там. Като загасих колата за работа нямаше проблем. На връщане (при тръгването) пак така направи. Чудя се дали е от термостата или може нещо датчика да прави номера (което май е по-вероятно, тъй като няма как за 1 мин от студен двигателят да прегрее и малко след това да стане пак студен, особено при това време). Антифриз всичко си е сменено...Благодаря за помощта...и весели празници
                  колега според мен имаш въздух във системата обезвъздУши я .Мисля, че имаш три пробки
                  Колега , абе къде са тия пробки...че и аз съм с такъв проблем?

                  Коментар


                    #10
                    Re: Странен проблем Браво 1.6 - стрелка на температура

                    snaiperisto написа:
                    lubomm написа:
                    NeeD_FoR_FIAT написа:
                    Здравейте колеги,Днес се получи проблем с колата.Когато тръгвах сутринта забелязах, че след като тръгнах изведнъж (по-малко от 1 мин) стрелката показва темп. над средата на скалата. След няколко минути показанието спадна до малко под средата и от там нататък се движи нормално до средата. След това си стоя там. Като загасих колата за работа нямаше проблем. На връщане (при тръгването) пак така направи. Чудя се дали е от термостата или може нещо датчика да прави номера (което май е по-вероятно, тъй като няма как за 1 мин от студен двигателят да прегрее и малко след това да стане пак студен, особено при това време). Антифриз всичко си е сменено...Благодаря за помощта...и весели празници
                    колега според мен имаш въздух във системата обезвъздУши я .Мисля, че имаш три пробки
                    Колега , абе къде са тия пробки...че и аз съм с такъв проблем?
                    Двете са под смукателя върхъ радиатота (махаш кората на смукателя със три винта 10 е вързан за очеларката)Иединия е на тръболяка на парното (като погледнеш срещу двигателя отдясно под горната кора над термостата има една врътка )Надявам се да съм ти помогнал

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Утре ще се обезвъздушава, че днес не остана време от работа. Но на път натам забелязах още нещо - като почне срелката да играе (когато колата е към 40 градуса - скача до към 100 и после пада на 60/70 - това цялото става за минута някъде без перка) парното почва да духа от топло ледено студено...после се оправя. Дали не е от датчика да лъже нещо термостата?

                      Коментар


                        #12
                        Щом ти се губи парното, никакви датчици не играят там. Гони въздуха по-скоро, да не направиш някоя беля.
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          и при мене го правеше преди .... как съм се шашкал отварям капака пущъм парното на мах и то през лятото и си спада... преди ми го правеше доста честозабелязах че единия път като си долях антефриз и спря да го прави ....... след време пак за почна.....и ся да чукна на дърво от 5,6 месеца не ми е правила фиатката такис мизерииама парвия път когато стана ми изкара акъла... дето ви споменах по гореаз дочух че един термостат за 2000 г. то и другите би трябвало да са толкова е към 60 лв.
                          Fiat Brava 1.6 16V 2001

                          Не на войната по пътищата !
                          http://media.causes.com/ribbon/478500

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Стана тя каквато стана...обезвъздуших системата онзи ден, като за новогодишно, но днес стана мизерия. Тъкмо да си ходя от работа, паля колата да загрее малко и се заговорихме с едни колеги и по едно време се обръщам и гледам отдолу тече...явно ще се сменя радиатор, време му е било. Поне ще стои в гаража брав-чо, няма да е зарязан на някоя улица.Благодаря за помощта на всички все пак

                            Коментар


                              #15
                              ...

                              Проблем оправен - като разкачих всичко се оказа, че единиЯт маркуч се е бил ражлабил и от там е дърпало въздух. Вече всичко е на 6 Успешна нова година на всички

                              Коментар

                              Working...
                              X