Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT MAREA 1.6 16 V с газова уредба проблеми на бензин.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT MAREA 1.6 16 V с газова уредба проблеми на бензин.

    Здравейте имам FIAT MAREA 1.6 16 V 1996 година с газова уредба BRCпояви се проблем на бензин колата при тръгване забива муцуната ако не забие муцуната и тръгне нормално то при превключване на по голяма предавка пак забива муцуната и трябва да натисна съединителя да изфорсирам двигателя и да пусна педала на съединителя за да поеме но върви мудно това е само на бензин прави го и топла и студена на газ си върви нормално качвах я на диагностика грешки няма не показва нещо да не е наред възможно ли е дебитомера да е за чистене едва ли е сдал багажа не го засича на диагностика че е сдал багажа дайте съвет какво да правя колата върви като трабант без газ :D и забележих че на таблото има знак внимание свети като дърпаш ръчната спирачка та този знак ми свети при рязко ускоряване премигва ми ръчната не е дръпната естествено но при рязко ускорение на колата първо мига премигва доста често и светне постоянно ако оборотите на двигателя са над 3000 ако караш с лека газ не свети това е така от как се появи проблема с забиването на муцуната тоест при подаване на газ колата не поеме а почти спира да върви това е само на бензин както написах по горе ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ !!!!ПОМАГАЙТЕ СПЕШНО ЕРедактирано заглавие според правилата."Модераторски екип на fiat-bg.org"

    #2
    Лампата на ръчната спирачка светваше като ти е малко спирачната течност.За другото нямам идея.

    Коментар


      #3
      горивния и ваздушния филтар как са ако не са сменяни скоро опитаи стях и доколкото разбирам проблема ти е само на бензин нали така така че тарси повреда в бензинопроводите а не в електрониката сашто мойе и помпата да не вдига достатачно наляагане макар че е рядко срещан проблем не знам с какво друго мога да помогна но я за всеки случаи провери и как е агренажния ремак и в какво састояние е и случаино да не е прескочил с един заб на испускателниая вал а това сас лампата както казва колегата е друг проблем които мислиа че не е от значение за теб сега успех от мен

      Коментар


        #4
        за лампата внимание дето ми светваспирачната течност в казанчето си е догоре нормално а относно въздушен филтър смених го преди 1000 кмгоривния ми филтър е на не повече от 27 000 кмно аз карам на газ на бензин само я паляа за ремъка как да проверя дали не е прескучил 1 зъб на изпускателния вал

        Коментар


          #5
          Запушен бензинов филтър- това е- смени го, както и карай сано на бензин следващите 300км. да се изгори стария в резервоара, който вече мирише на безир- премини 2 месеца само на бензин след смяната на филтъра и после почвай пак на газ, но да си имаш бензин- да не ти свети лампата поне- и ще се продуха.! :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Запушени бензинови дюзи поради каране предимно на газ!Проблема е дискутиран многократно - потърси в раздела за газови уредби.Решение - чистене на дюзите на ултразвук - да казват колегите които са го правили.
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              Ще сменя горивния филтър и ще видя как ще е с новия филтър ами ако като го сменя и пак си е същия проблем тагава ще я втасам а относно бензинааз оня ден си сложих на шел бензиностанцията този 100 октановия дето е пресен ми е бензина не е застоял нищо че не я карам на бензин но се харчине се е превърнал в безир още в резервоара ми

              Коментар


                #8
                проблема след сипването на 100 октановия ли се появи и а познаи какво са ти сипали ако е от тогава в резервоара а относно разпределитения вал е малко сложно за обеснение вий в раздел приспособление за смяна на агренаген ремак там мисля че бях писал по вапроса

                Коментар


                  #9
                  steef, прочети тези теми за подобен на твоя проблем и причини за него:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r_01.phpИма и други теми във форума ни, но повече на мен не ми се търси в момента.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз само от 100 октановия бензин от шел слагамдосега не бях имал проблемна бензин така както стана веднъж имах нещо подобно но тогава на диагностиката ми отчете много грешки и като ми нулираха грешките проблема се оправино сега на диагностиката не се показаха грешки за да се нулирата за бензина от шел този 100 октановия аз понякога купувам и има една добавка за почистване на горивната система май на стп фирмата беше не помня точно името и и слагам и от неяи то доста концентрирано количествоне както пише да се слега на резервоар а на 10 литрасъм слагал

                    Коментар


                      #11
                      steef написа:
                      аз понякога купувам и има една добавка за почистване на горивната система май на стп фирмата беше не помня точно името и и слагам и от неяи то доста концентрирано количество
                      За инжекторите съм ти писал вече, а в горните линкове са изброени и останалите възможни причини за проблема ти!Добавката STP е доста хвалена от някой колеги, но аз не съм я пробвал. Добавките са профилактично средство, но доколко имат ефект - аз досега не съм усетил някакъв. Явно зависи колко са ти запушени инжекторите!!!
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        да сега чета от линковетена последния линк даже има и някакви добавки за чистенеутре ще видя да сменя горивния филтърпосле ще видя какво ще правяако проблема си е същия

                        Коментар


                          #13
                          Както казаха колегите...запушени дюзи. При мен това се повтори 2 пъти за последната година.... Разковничето е да се кара на бензин.Забелязал съм че при 2 месеца при каране на газ и започва да става мудна, а следващата фаза е забиване на муцуната...Как процедирам аз: 1 седмица в месеца забравям за газта....от 4 месеца нямам вече тези грижи! (без значение дали има симптоми...карам на бензин)Сложи една добавка за дюзи и отиди се разходи 50км извън града. После карайки така ще видиш че проблемите постепенно ще отшумят.Разбира се има и процедура с чистене на дюзи но е около 10лв на дюза, така че аз лично предпочитам да си покарвам на бензин
                          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                          Powered by Total & Fobos LPG

                          Коментар


                            #14
                            masterkar написа:
                            Запушени бензинови дюзи поради каране предимно на газ!Проблема е дискутиран многократно - потърси в раздела за газови уредби.Решение - чистене на дюзите на ултразвук - да казват колегите които са го правили.
                            И аз мисля че са дюзи.Лошото на дюзите за двигател 1,6 16v е че са с 4 отвора и се запушват много по лесно,добавка за почистване на дюзите е възможно да не окаже очаквания ефект.Според мен най добре е да се почистат с ултразвук.
                            HONDA I-VTEC

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              а като покараш на бензин повече от 20 километра пак ли е така я извади +или - за около 15-20 минути и пак пробвай на бензин само как е имаш ли емулатор на сондата може да е от него
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X