Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ужасно голям разход Браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ужасно голям разход Браво 1.4

    Браво 1,4 12 е не мога да разбера какво и има на тая проста кола! Направо душата ми изкара. Купих я, предишният собственик вика горяла малко ала бала ... взех я на газ 20 на 100 градско ! Не мога да го смъкна тоя разход и не мога! Платната на изпарителя са нови, плочката е нова, прецакаха ми се клапаните .... смених ги 230 лв за ремонт .... смъкна разхода на 13 и на следващото зареждане 20! Не съм я засичал на бензин ... но няма начин и на бензин ще гори много! Аз си мисля, че останаха само дебитомер и ламбда сонда ... не знам нямам много опит помагайте
    Браво 1,4

    #2
    1. Термостат ако не ти е изряден може да ти качи до 1 кило отгоре2. Разпределителен вал ако не е изряден и не отваря добре клапаните може да качи много повече!Откарай я някъде да ти погледнат под капака на вала и ако не си сменял гумичките на маслените магистрали ги смени, за да не ти прецака в бъдеще вала!Този двигател се нуждае от по-сериозна поддръжка, която се отплаща с дълги безаварийни километри Термостата можеш да го видиш сам дали бачка правилно! Ако не затваря плътно охлажда системата прекалено хубаво, което кара колата да бута повече гориво и вдига разхода. Ако в движение ти стои колата под средата след като е загряла веднъж, значи си за термостат...3. Другото е да отидеш на газаджия, ама не при този дето ти я е правил, за да види дали не е настроена зле.4. Катализатора ако си стои отдолу и не е сменяван и се е запушил, шашка лабда сондата и е възможно сериозно да вдигне разхода...Варианти всякакви, ходи на компютърна диагностика и след това да ти отворят капака на вала да видят, какво става вътре!Този двигател боледува най-често от некадърни собственици, които не полагат никавки грижи, а очакват чудеса...Надявам се да съм бил полезен!
    НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
    И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

    Codename: ФИЧО

    Коментар


      #3
      5. Няма да е дебитомер, защото такъв нямаш.6. Може и синия датчик за температурата на антифриза да не работи и от там да ти качи разхода същоЗа да ти се прецакат клапаните, газовата ти не е настроена добре. Моята е на над 180000км и я карам на метан и си е още с оригиналните клапани.Ако газовата ти няма ламбда-контрол те съветвам да сложиш.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Няма и да е от синия датчик, защото той почти не играе роля на газ. Виж на бензин как е, за да си правиш заключение,.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Прегледай разпределителния вал- той е честа причина за проблем в 1.4 12В.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            От вала няма да е чак толкова голям разхода, моя беше над 1мм изяден и кобилиците и те по над 1мм и разхода си ми беше 10/100 бензин градско.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              От вала няма да е чак толкова голям разхода, моя беше над 1мм изяден и кобилиците и те по над 1мм и разхода си ми беше 10/100 бензин градско.
              Зависи как отваря, а не колко е износен!При мен когато взех колата и преди да установя, че вала е заминал по дифоулт ми даде около 18/100 а може и повече, защото не пълних на една и съща колонка и пича май не доля догоре! Говориме за бензин! След смяната на вала, гумените уплътнения на маслените магистрали, някоолко кобилици и пълно раздвижване на повдигачите падна на 10-10.5/100Така че сам преценявай къде да търсиш проблема! За д ане ти вземат парите за нищо, първо накарай да отворят капака на вала да го видят...
              НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
              И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

              Codename: ФИЧО

              Коментар


                #8
                От какво зависи как отваря ако не е от износването?
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  При 1.4 12В разпределителния вал е консуматив- трябва да се смени, както и кобилиците- после наливате полусинтетика и забравяте за проблеми в мотора- Елементарно.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    Сега правя засечката на бензин и карам с туба бензин в багажника. Да видим какво ще покаже. Мерси за съветите. Днес може би ще ида и на диагностика да видим какво ще излезе. [/u]
                    Браво 1,4

                    Коментар


                      #11
                      а всъщност с клапаните се бе случили така ... нещо влязло между ремъка и ролката ... става разминаване с три зъба и буталата удрят клапаните, но иначе като цяло си бяха доста прегорели
                      Браво 1,4

                      Коментар

                      Working...
                      X