Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката на датчика на бензина се движи???????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката на датчика на бензина се движи???????

    От известно време виждам,че по време на движение стрелката на нивомера се движи като карам.Пада до най долну положение посе пак се качва до някуде и така няколко пъти.днес пак падна но се качи съвсем малко и според нея в момента нямам капка бензин,а си мисля,че имам поне 6-7 литра.на какво се дължи това и как да го оправя според вас???
    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

    #2
    Баце, не карай колата под 10- 15 литра в резервоара, че бензиновата помпа е там и иска да е потопена.Никога не карай на светеща лампа повече от 1 час- това е, ако не искаш да ти изгори помпата! :D
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      ок.ще го имам в предвид.
      FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

      Коментар


        #4
        Стрелката на датчика на бензина се движи???????

        смени си бензиномера той е в резервара и може да има проблем с поплавъка
        уно 1300д

        Коментар


          #5
          Re: Стрелката на датчика на бензина се движи???????

          branko_d написа:
          От известно време виждам,че по време на движение стрелката на нивомера се движи като карам.Пада до най долну положение посе пак се качва до някуде и така няколко пъти.днес пак падна но се качи съвсем малко и според нея в момента нямам капка бензин,а си мисля,че имам поне 6-7 литра.на какво се дължи това и как да го оправя според вас???
          Като и стане студено се гмурка. Нали знаеш, че на определена дълбочина температурата е винаги 4 градуса по Целзий? А иначе - една от причините е, че като караш бензина се мести. Ако караш с 6--7 литра, на границата на резерва, при наклон те се мятат из резервоара и е нормално да не ти показва точно.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Re: Стрелката на датчика на бензина се движи???????

            branko_d написа:
            От известно време виждам,че по време на движение стрелката на нивомера се движи като карам.Пада до най долну положение посе пак се качва до някуде и така няколко пъти.днес пак падна но се качи съвсем малко и според нея в момента нямам капка бензин,а си мисля,че имам поне 6-7 литра.на какво се дължи това и как да го оправя според вас???
            И аз съм така!Даже и 40 литра да има,пак ми пада до нулата!После пак се вдига,но не обръщам вече внимание!Раионът в които я карам е със спускания и изкачване,и предполагам че и бензина в резервоара прави същото!
            не карай колата под 10- 15 литра в резервоара, че бензиновата помпа е там и иска да е потопена.
            това не го знаех,но и никога не съм имал под 15 литра в резервоара!
            FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
            FIAT MAREA1.6 16V

            Коментар

            Working...
            X