Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой ремък просвирва при студен старт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой ремък просвирва при студен старт

    Здравейте колеги,Като гледам е модерно да се пише за ремъци - та и аз да се включа. Откакто застудя при студен двигател (рано сутрин, или след като е престояла известно време) първото палене е с характерен изсвирваш звук.Колата е Брава 1,6 16 В, ’98 година и тъй като ремъците са й в повече - да ме насочите кой може да е проблема.Предварително благодаря за мненията.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Не "свири" ли само пистовия?

    Коментар


      #3
      Аз имах същия проблем и се оказа, че е хлабъв ръмъка, който задвижва климатика. Аз си знаех, че е хлабав, но преди да застуди нямах проблеми и за това не му обръщах внимание. При 1.6/16 са 3 пистови ремъка и оптягането им не е трудно ако имаш необходимите инструменти. Но не знам дали оптягането на ремъцте ще помогне, ако те са много стари и изпечени.
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        При мен този проблем изчезна след като заредих акумулатора.С това каране на фарове и честите стартирания се беше поразредил. От седмица този проблем го няма , като и лекото тресене на двигателя на ниските обороти когато запаля фаровете. Според мен зимата поне един път месечно трябва да се прави дозаряд на акумолатора за въстановявне на капцитета това удължава живота му
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          VooDoo написа:
          Аз имах същия проблем и се оказа, че е хлабъв ръмъка, който задвижва климатика. Аз си знаех, че е хлабав, но преди да застуди нямах проблеми и за това не му обръщах внимание. При 1.6/16 са 3 пистови ремъка и оптягането им не е трудно ако имаш необходимите инструменти. Но не знам дали оптягането на ремъцте ще помогне, ако те са много стари и изпечени.
          Колега, благодаря за бързия отговор, утре ще ходя да ги инвестигирам, кой е най-хлабав.Аз се притесних да не е тоя на водната помпа, а ако е на климатика - да си свири.Иначе ремъците са сменени всичките преди 6000 км, явно някой от тях трябва да се донатегне.И той не свири постоянно, а само веднъж при първото завъртане на двигателя.
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            Atanas71 написа:
            При мен този проблем изчезна след като заредих акумулатора.С това каране на фарове и честите стартирания се беше поразредил. От седмица този проблем го няма , като и лекото тресене на двигателя на ниските обороти когато запаля фаровете. Според мен зимата поне един път месечно трябва да се прави дозаряд на акумолатора за въстановявне на капцитета това удължава живота му
            Колега, както вече споменах, той не свири постоянно, а и акумулатора ми е на 2 месеца.
            Brava 1.6 EL, '98
            182A4

            Коментар


              #7
              Разреждането на акумулатора не зависи от това на колко месеца е
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                Има още причини за свирене, които често могат да се объркат с ремък: фибъра на водната помпа и лагери (например на алтернатора). Последното си мислех че е невъзможно, но го изпитах на собствен гръб
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар


                  #9
                  Според мен свистенето идва от стартера. Предполагам бендикса му задържа.
                  BRAVO 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Отговора е в ремъка. Хлабав. Тъй като е с по-ниско качество(предполагам), от студа се одървя в определена от шайбите конфигурация. Като запалиш, докато се развърти и "загрее", просвирва.
                    Fiat PUNTO 75 SLX

                    Коментар


                      #11
                      да нямаш някоя затегнала ролка, която предстои съвсем да спре?
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        Ако е като изцикване и е само при палене а после не свири е бендикса както каза колегата по-горе. Сега ако може само да каже как се оправя.
                        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                        Land Rover Discovery 2.5TD '94
                        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                        EX: Fiat Regata 1.7D '84

                        Коментар

                        Working...
                        X