Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 2000/20v Weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 2000/20v Weekend

    Вече съм горд собственик на това произведение на изкуството. Плаках когато я купувах , защото никога не съм си и мечтал точно за този модел . Но сега започва да ми се пълнят очите със сълзи , че не мога да намеря нужната литература за да я обслужвам подходящо - не ми се ще разни разбирачи да се учат на нея . Ще ми се като за начало да ми помогне някой при избора на масло за двигателя , че никъде нищо не намирам около този въпрос.
    fiat marea 2.0 20v weekend - потроши ме джип.
    fiat marea 1.8 16v weekend - издъхна на магистралата.
    fiat stilo multi wagon 1.6 16v - ще го карам "чичарската".
    Гиф аватар за ползване http://prikachi.com/images.php?images/339/5051339y.gif

    #2
    Re: Fiat Marea 2000/20v Weekend

    http://fiat-bg.org/Downloads/Books/Bravo_Brava_Marea/

    Коментар


      #3
      За маслото има много теми " Размисли и страсти" Използвай търсачката и ще намериш това което те интересува
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Маслото препоръчват СЕЛЕНИЯ,но пък ти не си длъжен да я караш с него.Порови се във форума,тука има за всичко теми.Има и една програма с инфо за колите,там я има и твоята марея.Казва се AUTODATA.Но не знам откаде да си я дръпнеш.Да си я караш със здраве.Чак пък произведение на изкуството..............

        Коментар


          #5
          roko_ok написа:
          ...........Да си я караш със здраве.Чак пък произведение на изкуството..............
          Абе, ти нищо не разбиташ от изкуство Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
          SEAT Leon Cupra 300
          Triumph Street Triple 765 R

          Коментар


            #6
            В ТРИЕРА (оттам вече ще си купувам всички лагери и ролки) преди 1 седмица ми обадиха цените за трите ролки на двата пистови ремъка - 230 лв. + водач и обтегач на ангренажа още 210 лв. + ангренаж 45 (най ефтиния , има и от 180!) , за труд не е нужно да казвам че цените са между 200 и 500 лева зависи къде се обслужва колата.При мен ремъците и ролките легнаха около 600 лв. и труда не знам колко понеже половината кола аз си я сглобих.Маслото за вашия автомобил е 5W40 по каталог.Цени от 14-15 за Приста (не лошо масло а и на добра цена) или 24-25 за Мотул (аз карам с такова!Кво да ви кажа масло.... с него и без него......).Общо взето това произведение на изкуството 2.0 20V си е лапачка и в отношение на поддръжка и в отношение на горене!Няма нахранване тва животно!Звука на тоя мотор е страшен и това че постоянно искам да го чувам си дава отражение на джоба....Ако колегата с новата придобивка иска да знае дали сам може да си смени тези консумативи ще му изпиша още едно романче да го откажа!

            Коментар


              #7
              Той може да си го е взел, за да си го държи в гаража и да му се любува, като на произведение на изкуството. Никъде не е казано, че трябва и да го кара, още по-малко да му слуша звука на двигателя, а най-малко - да му сменя сам и консумативите :D
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Голямо посрещане в нашия форум направихте на колегата няма що
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Само скоро да не рони и сълзи заради разхода си понеже този"шедьовър"лапа като Икарус.Много върви ама си е за някоя страна производителка на петрол.Подръжката му със сигурност е най-скъпата от серията на Фиат.Не мисля че това е много оптимално решение за двигател.Като здравина "творците"обаче са го измислили добре.

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    който търси кола да не харчи да си купи ГОЛФУ те никак не харчат само 12 на сто :D
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      roko_ok написа:
                      Само скоро да не рони и сълзи заради разхода си понеже този"шедьовър"лапа като Икарус.Много върви ама си е за някоя страна производителка на петрол.Подръжката му със сигурност е най-скъпата от серията на Фиат.Не мисля че това е много оптимално решение за двигател.Като здравина "творците"обаче са го измислили добре.
                      Колега колкото и да гори тя си е негова незнам какво искаш да постигнеш с това изказване.Не видях някаде да е споменал че това е най-оптималното решение за двигател Стига с тези Бакшишки изказвания не мислиш ли че има хора които не си правят толкова много сметки като теб. Пропуснал си да кажеш че и данъка му е 270лв. а пък твоя е 20лв. Айде стига моля ти се не всички разсъждават като теб Нищо лично но колегата не е пуснал тема със заглавие "Икономично ли е да претежавате Фиат 2.0 20В"а иска препоръка за консумативи.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        А да прав си Atanas71 забравих да кажа и за данъка.А ти какъв полезен съвет даде на човека? Вместо да коментираш какво са писали другите помогни му.Просто казах това което знам за тоя модел.И не мисля че няма разлика между разход 10 на 100 и 15 на 100.Или ще кажеш че разхода и е 8 на сто градско ама газ Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 сигурно и твойта харчи толкова cheten та значи тази програма АУТОДАТА я има в Замундата и е кракната.Там има описание и на твоя автомобил.около 900Мб е цялата програма.

                        Коментар


                          #13
                          roko_ok написа:
                          А да прав си Atanas71 забравих да кажа и за данъка.А ти какъв полезен съвет даде на човека? Вместо да коментираш какво са писали другите помогни му.Просто казах това което знам за тоя модел.И не мисля че няма разлика между разход 10 на 100 и 15 на 100.Или ще кажеш че разхода и е 8 на сто градско ама газ Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 сигурно и твойта харчи толкова cheten та значи тази програма АУТОДАТА я има в Замундата и е кракната.Там има описание и на твоя автомобил.около 900Мб е цялата програма.
                          Не моята гори 15л. бензин на 100км. градско :D а като стане студено++ Като ти чета писанията ако на теб ти гори толкова ще си метниш въжето Явно си от хората които правят по 1000-2000км. годишно и се скапват от сметки колко им горяла колата Мойта колкото и сипя нищо не оставя, лакума е
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            Моята гори по 15 и е 1.4 защото има проблем с вала-изтъркан е а и термостата е за смяна.А пък още не съм си метнал въжето А за това колко я карам-взех я март 2008 и досега сам и направил 7000 км.Мисля също че и ти имаш някакво проблемче не е нормално да гори толкова и твойта.Ама и да ти гори какво ти дреме -нали не си дребнав.Карай си я колкото и да харчи. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Предполагам не ти пука за парите.Нали си баровец-все пак караш кола за цели 4000 лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте колеги! Нов съм сред вас! Наскоро и аз си закупих една такава ламя . Член съм на форума на Ланча. Имам една Дедричка, а сега и една Марийка. :D Обаче Марийка е много лакома, както на всички е ясно де (няма как с този мотор). Та питанката ми е следната. Някой слагал ли е на ламята спака газова инжекция и колко му гори на газ?Иначе автомобила си го бива. Модел HLX т.е. най-луксозната версия. Но има огромни разходи в сравнение с Дедрата. А в Добрич, нашите общинари направиха пътния данък най-високия в цялата страна . Данъчето на Марийка е 356 лв. Та се чудя коя да си запазя от двете. Ако докарам някакъв по-приемлив разход на газ, може би ще е Марийката. Бих искал да покарам малко този звяр ама пустите му кинти.
                              Lancia Dedra 1.6 ie
                              FIAT Marea 2.0 20V

                              Коментар

                              Working...
                              X