Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло за Пунто 1242 куб. см. 44 кВт МПИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко масло за Пунто 1242 куб. см. 44 кВт МПИ

    Здравейте!Нов съм тука и сигурно ще ви досадя с тъпи въпроси, но с търсачката не стана, за което се извинявам Тъй като няма книжка, а Пунтото го взехме преди 2 дни искам да питам - колко масло ми трябва за да го сменя? И още един въпрос, ако не съм досадил - светна ми лампа на таблото почти веднага след като я взех - контур на двигател. По принцип знам, че това значи чекиране на двигателя или време за смяна на масло? Ако може някой да помогне!
    FIAT Punto ІІ 2001 1,2 8V 60 ph; Renault Megane 2009 1,9 dCI 130 ph

    #2
    Re: Колко масло за Пунто 1242 куб. см. 44 кВт МПИ

    muko написа:
    Здравейте!Нов съм тука и сигурно ще ви досадя с тъпи въпроси, но с търсачката не стана, за което се извинявам Тъй като няма книжка, а Пунтото го взехме преди 2 дни искам да питам - колко масло ми трябва за да го сменя? И още един въпрос, ако не съм досадил - светна ми лампа на таблото почти веднага след като я взех - контур на двигател. По принцип знам, че това значи чекиране на двигателя или време за смяна на масло? Ако може някой да помогне!
    http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/Тези двете сд-та са упътвания за пунто 1, също и тези rtf-ите но са на странен език.Четат се с..wordpad.Събира точно 3.75л по аутодата. 15W40.Лампата на таблото означава проблем с двигателя, възможно е да има проблем с компютъра също.Съветвам те да отидеш на сервиз да ти направят диагностика. Ще видят какви са ти грешките.Потледни в секция сервизи магазини за добър сервиз.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Много благодаря за помощта на GTipo! Забравих да уточня, че пунтото е 2001 - нуова пунто, т.е. МК ІІ, но едва ли има значение за обема на маслото.
      FIAT Punto ІІ 2001 1,2 8V 60 ph; Renault Megane 2009 1,9 dCI 130 ph

      Коментар

      Working...
      X