Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика термостат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диагностика термостат

    Как да разбера дали термостата е за смяна?Как се отразява неизправния термостат на работата на колата???

    #2
    Палиш сутринта като ти е студена колата и следиш кво става с температурата на двигателя и радиатора.Ако се покачват заедно и двете значи термостата ти е останал отворен.Ако двигателя загрява бързо а радиатора си стои студен и не затопля значи е останал затворен (много рядко явление).При другото положение радиатора трябва да е студен поне докато двигателя вдигне ~80 градуса и лека по лека да започне да отваря термостата.Проверката:Караш докато стрелката започне да показва че колата загрява , но е е стигнала средата а е на половината между средата и (С) т.е. студено , слизаш пипаш радиатора и разбираш какво е положението.Още един лесен начин без даже да слизаш от колата:Извън града трябва да пада малко под средата.Ако пада в началото на разграфеното значи си е заминал.

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги,Колата е Брава, 1.6 ’98.Чудя се дали не ми е заминал термостата. По празниците навъртях 1500 км, като първите 300 беше кучешки студ. В града колата си загрява нормално, даже ако е по-голямо задръстването и парното е на макс, вентилатора на 1, след 30 -40 минути не може да се живее вътре от топло.Обаче, извън града с 110+ и стрелката пада под средата и то доста, мисля стига дори до 1/4 от цялата скала особено при спускане. Естествено колата няма пластмасова кора под двигателя. Та естествено след това биде побългарена и стана като истинска Лада - парче картон пред радиатора на климатика, даже на мен ми беше като по поръчка картона и след това си заковаваше на средата и вътре жега- даже със 130-140 по магистралата.Та дали е заминал термостата или просто тази кора дето я няма е причината, особено зимно време?Предварително благодаря.
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        roro написа:
        Обаче, извън града с 110+ и стрелката пада под средата и то доста, мисля стига дори до 1/4 от цялата скала особено при спускане.
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4508За смяна е термостата - постоянно отворен е!И при мен беше така. Преди 2-3 седмици го смених - BEHR - и сега си стои на средата стрелката независимо дали се движа в града или по магистралата със 120-130 км в час /най-много една чертичка надолу от средата/ дори и в този студ! Иначе преди в града загряваше, но по магистралата при движение с голяма скорост падаше почти до минимум температурата, дори и лятото...
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Здравейте и за много години!Имам нужда от съвет- препоръчайте, моля сервиз за смяна на термостат на пунто мк2 в София- трябва ми възможно най-скоро! Благодаря!

          Коментар


            #6
            Здравей колега,в Хаджи Димитър има сервиз, в който аз ходя редовно, щото е през улицата - работят предимно с италиански автомобили и части има, само не ги знам кога работят тия дни. На ъгъла на Васил Кънчев и Резбарска.тел 0878110239
            Brava 1.6 EL, '98
            182A4

            Коментар


              #7
              Благодаря много! за този случай май ще ползваме друго място, но завбъдеще ще го имам предвид. Поне с тази кола поводи, колкото искаш :D

              Коментар

              Working...
              X