Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радиатор - може ли някои да ми каже някакви добавки...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радиатор - може ли някои да ми каже някакви добавки...

    Здравейте, колеги сутринта отивам аз до колата и гледам отпред две петна наведох се и видях, Че ми капе радиатора, та изкам да попитам пЪрво преди даго сваля, казаха ми за някакви добавки може ли някои да ми каже, ако е ползвал и каква е тя.(колата е Фиат Браво)
    MOTOCROSS POWER YAMAHA WR250F KAWASAKI KX250 HONDA CR250 KTM SX125

    #2
    Ползвал съм едно,мисля че беше на Валволин,течно беше и свърши работа,но ако течът е голям може и да не ти помогне или да е временна работа.Виж първо да не ти капе от накой маркуч,да му е разхлабена скобата,а да се стича и да капе от радиатора.Намери първо от къде точно изпуска течност.

    Коментар


      #3
      Re: Радиатор

      Nedialko написа:
      Здравеи те колеги сутринта отивам аз до колата и гледам отпред две петна наведох се и видях 4е ми капе радиатора,та изкам да попитам парво преди даго сваля,казаха ми за някакви добавки може ли някои да ми кажи ако е ползвал и кава е тя.(колата е Фиат Браво) [/b]
      Нищо не помага колега само замазват положението за временно. Аз минах по този път преди месец ако искаш да си купиш радиатор на хубава цена и при това чисто нов с гаранция пиши ми на лична и ще те посъветвам какво да направиш.
      Fiat Bravo 1.6 16v не пипам десния педал, че направо полудява

      Коментар


        #4
        Добавка Radwelt от мр. бриколаж струва 8 лв мисля.Миналата година ми я похвалиха много, на пунтото радиатора течеше като лейка но с тази добавка вече 1 година държи
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Re: Радиатор

          sharky_871 написа:
          Nedialko написа:
          Здравеи те колеги сутринта отивам аз до колата и гледам отпред две петна наведох се и видях 4е ми капе радиатора,та изкам да попитам парво преди даго сваля,казаха ми за някакви добавки може ли някои да ми кажи ако е ползвал и кава е тя.(колата е Фиат Браво) [/b]
          Нищо не помага колега само замазват положението за временно. Аз минах по този път преди месец ако искаш да си купиш радиатор на хубава цена и при това чисто нов с гаранция пиши ми на лична и ще те посъветвам какво да направиш.
          Я посъветвай всички Аз съм с такава добавка от 2 години. Все още доливам антифриз от време на, но много по-рядко и по-малко количество. Проблемът от добавката е през лятото - много грее в градско, а в задръсвания на перката й се завива свят от въртене...

          Коментар


            #6
            Re: Радиатор - може ли някои да ми каже някакви добавки...

            Здравей колега най вероятно тече между пластмасата и алуминия кадето има едни зъбчета. Не те съветвам да слагаш добавки.Ако е малко и няма средства доливаш и караш докъто купиш нов.С добавки временно МОЖЕ да решиш проблема.А да не запуши радиаторчето на парното или да загрява тогава става автогол.Ако искаш пробвай да го свалиш и да престискаш зъбчетата.Там има едни гумички които са втвърдени и не уплътняват вече.И моята като застуди стана така.А на пролет може сама да спре ако не се пипа.
            Мареа 1.6 16v 98г

            Коментар


              #7
              Re: Радиатор - може ли някои да ми каже някакви добавки...

              DINODINEVBAR написа:
              Здравей колега най вероятно тече между пластмасата и алуминия кадето има едни зъбчета. Не те съветвам да слагаш добавки.Ако е малко и няма средства доливаш и караш докъто купиш нов.С добавки временно МОЖЕ да решиш проблема.А да не запуши радиаторчето на парното или да загрява тогава става автогол.Ако искаш пробвай да го свалиш и да престискаш зъбчетата.Там има едни гумички които са втвърдени и не уплътняват вече.И моята като застуди стана така.А на пролет може сама да спре ако не се пипа.
              Послушайте колегата.Всичко с тези добавки е само временно да се придвижите до най-близкото място за ремонт или смяна на радиатора.Съгласен съм ,че добавката спира теча моментално ,но в последствие от вибрациите теча се появява отново и не само от тях ами и от постоянното разширение и свиване на елементите на радиатора.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Като заговорихме за смяна на радиатор, искам да попитам 200лв нормална цена ли е само за сваляне на предно табло? Аз имам страшни проблеми с потенето на предното стъкло, пробвах всичко възможно, дори и след смяната на филтъра и прочистване в сервиз, пак си се поти В сервиза казаха, че добавките може да запушат нещо и не са препоръчителни. А тези пари ми се виждат много само за сваляне на таблото, за да видят има ли проблем! Ако накой е сменял радиатор скоро, да сподили колко струва работата
                НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

                Коментар


                  #9
                  Във форума се продават достатъчно читави радиатори и то на сносни цени! Добавката за мен не е решение! Моя радиатор също се бе пробил, но благодарение на колегите се снабдих с читав за 35 лева и то с перката и сега се радвам на страхотно парно и бистър, зелен антифриз вече 1 година!

                  Коментар


                    #10
                    от няколко дни забелязвам че под преднята броня на колата сутрин има капчици и сега видях антифриза, за месец е изяла 300мл. и май и аз ще слагам добавка.
                    Brava 103HP
                    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                    Коментар

                    Working...
                    X