Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на двигател Bravo 1.6 16v / 1.6 ГТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на двигател Bravo 1.6 16v / 1.6 ГТ

    Здравейте,Имам Браво 1.6 16v 97г , но двигателя му вече е за ремонт.Колегата от форума rally_86 продава двигател 1.6 16v GT 99 година и доколкото видях на снимките е с пластмасови колектори ,докато моята е с метални. Доколкото съм запознат няма голяма разлика между тези 2 двигателя или поне частите са им на едни и същи кодове в магазина.Предполагам , че събирането на мотора в коша не е проблем, но ме притеснява как ще реагира компа и дали има някакви други сложни за изпълнение задачки по поставянето на двигателя.Какво не трябва да се прави или да се направи ?!http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=bravo+++++16v Какъв е варианта за да не си създаваме главоболия ?! Мисля да го взема в Неделя и ще помоля ,ако някой се е справял с подобна ситуация, нека да изкаже мнение .Благодаря Ви предварително.

    #2
    Колега, не съм сигурен че чаркалата са едни и същи, напротив, провери всички датчици и инжекторите дали са същите, защото компа черпи информация от датчиците.Едно е сигурно - скоростната кутия е с различни предавателни числа - моята Брава ’98 на пета на 3000 оборота е над 125 км/чАко може да се уредиш със двигател, скоростна кутия и компютър - вземай всичко.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        Имам перфектен двигател от Браво 1.6 1997г.Може да се разберем, ак оте интересува.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар

        Working...
        X