Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парно Фиат Браво 1.6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парно Фиат Браво 1.6 16

    Първо искам да благодаря на всички колеги който ми помогнаха за отстраняването на проблемите по моя Бравок. Благодаря, но сега се включвам със следния проблем: Колеги много ми се потят прозорците кажете ми най- логичната причина. И съвети за бъдещ ремонт. Мерси предварително
    Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

    #2
    Смени си филтърът на купето за начало :D
    Marea Weekend TD100 HLX
    Големия Кораб

    Коментар


      #3
      После провери дали не ти изпуска антифриз от радиаторчето на отоплението.

      Коментар


        #4
        преди малко говорих с 1 механик и ми каза че най бързия и най добрия варянт е да изсипа 1 прахче че да запуши ако е радиаторчето. Вие какво ще кажете.
        Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

        Коментар


          #5
          Ако е радиаторчето - да, ако е филтъра на купето - първо смени филтъра.Ако е радиаторчето ще изчезва антифриза.А духа ли силно на загряла кола на 4?
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            да и при това топло. не знам още не я карам колата в понеделник ми връщат книжката и тогава ще забележа дали губи антифриз.
            Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

            Коментар


              #7
              Колега,карам 1.4 Фиат.Имах същия проблем.Та значи:1.Провери наистина филтъра на купето(т.н.поленов),може и да не го сменяш.Аз лично го киснах 2 часа във веро и го изпрах.Ама усърдно,пусна ми 5 кофи черна вода.Иначе е към 15 лв.2.Виж дали клапата за въздуха вътре-вънка ти работи.Това е един от "проблемите"на марката ни,обикновено се еб.ва моторчето за клапата ако си с климатик.Моето не работеше.Какво направих аз-изключих го от буксата му и си застопорих клапата да"смуче"само отвън въздуха.Да не ти казвам как.Ама стана.Засега не ми се сменя и това моторче.Т.е.игнорирах го и сега клапата е отворена винаги.3.Дали не ти е спукано отоплителното радиаторче?Забележи наистина дали губи антифриз!При мен и това го има :D Познава се като пуснеш врътката на топло дори без да си пуснал да духа вентилатора и ти омазнява и запотява стъклото,също така и мирише на антифриз в купето.Ако го прави значи е от него и можеш да пробваш да сипеш добавка за запушване на течове в охладителната система.(струва 6 лв.)Аз го закрепих засега моето така,вече не запотява,но все още мирише и май ще си сменям радиаторчето.Въпросното нещо(радиаторчето)се намира под жабката(тя трябва да се свали).Та значи-ударих си колата на заден,щото ми се потеше и нищо не виждах.И направих това:пране филтър,проверка клапа за въздуха,проверка отоплителен радиатор.Няма друго какво да е.При повечето Фиати Браво/Брава има такива проблеми и оттам идва мита,че"потят"стъкла.Стига да са изправни ,стъклата не се потят,просто това им е слабо място явно.Успех с начинанието и пиши докъде си стигнал.А забравих-клапата се намира под поленовия филтър,напипва се просто е по навътре.

              Коментар


                #8
                roko_ok написа:
                Колега,карам 1.4 Фиат.Имах същия проблем.Та значи:1.Провери наистина филтъра на купето(т.н.поленов),може и да не го сменяш.Аз лично го киснах 2 часа във веро и го изпрах.Ама усърдно,пусна ми 5 кофи черна вода.Иначе е към 15 лв.2.Виж дали клапата за въздуха вътре-вънка ти работи.Това е един от "проблемите"на марката ни,обикновено се еб.ва моторчето за клапата ако си с климатик.Моето не работеше.Какво направих аз-изключих го от буксата му и си застопорих клапата да"смуче"само отвън въздуха.Да не ти казвам как.Ама стана.Засега не ми се сменя и това моторче.Т.е.игнорирах го и сега клапата е отворена винаги.3.Дали не ти е спукано отоплителното радиаторче?Забележи наистина дали губи антифриз!При мен и това го има :D Познава се като пуснеш врътката на топло дори без да си пуснал да духа вентилатора и ти омазнява и запотява стъклото,също така и мирише на антифриз в купето.Ако го прави значи е от него и можеш да пробваш да сипеш добавка за запушване на течове в охладителната система.(струва 6 лв.)Аз го закрепих засега моето така,вече не запотява,но все още мирише и май ще си сменям радиаторчето.Въпросното нещо(радиаторчето)се намира под жабката(тя трябва да се свали).Та значи-ударих си колата на заден,щото ми се потеше и нищо не виждах.И направих това:пране филтър,проверка клапа за въздуха,проверка отоплителен радиатор.Няма друго какво да е.При повечето Фиати Браво/Брава има такива проблеми и оттам идва мита,че"потят"стъкла.Стига да са изправни ,стъклата не се потят,просто това им е слабо място явно.Успех с начинанието и пиши докъде си стигнал.А забравих-клапата се намира под поленовия филтър,напипва се просто е по навътре.
                наистина много ти благодаря за информацията смятам събота да се захвана. И задължително ще информирам. Но наистина ми омазнява джамовете.
                Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                Коментар


                  #9
                  Да чукам на дърво, при мен няма проблем с изпотяването, но аз нямам поленов филтър така е фабрично и съм сложил само един чорапогащник на рамка за да не влизат боклуци.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Пиши какви са резултатите колега.Знам че омазнява.На струи стои там откъдето духа.Пробваи се с добавка.Може да мине номера.

                    Коментар


                      #11
                      Ако ще е добавка, то по-добре не на прах, а течна. Смятай, че може да се появят странични (д)ефекти от нея - да ти запуши парното и то да не загрява добре, да ти прецака термостата... При правилно поставяне, както си пише на нея, обикновенно на загряла кола и да се покара след това или каквото там си пише на опаковката може да се минимизира риска от странични ефекти, но все пак си го има.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12


                        Ще го запаля тоа фиат днес при мен паднаха 20 см сняг и няма каране а времето е само за ръчни само че аз не мога да помръдна прозорците не спират да се потят. Следващото ми питане е къде се намира клапата която върти въздуха вътре и вън. Като натисна копчето не се мърда нищо и започвам да мисля че и то е заяло. Някой ако може да помага1. смених филтъра на купето мн беше зле. Не е от него2. Изсипах течността за радиатори И пак позапотява по малко де.Някой ако може да каже къде е тази клапа скапана.
                        Прикачени файлове
                        Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                        Коментар


                          #13
                          roko_ok написа:
                          Колега,карам 1.4 Фиат.Имах същия проблем.Та значи:1.Провери наистина филтъра на купето(т.н.поленов),може и да не го сменяш.Аз лично го киснах 2 часа във веро и го изпрах.Ама усърдно,пусна ми 5 кофи черна вода.Иначе е към 15 лв.2.Виж дали клапата за въздуха вътре-вънка ти работи.Това е един от "проблемите"на марката ни,обикновено се еб.ва моторчето за клапата ако си с климатик.Моето не работеше.Какво направих аз-изключих го от буксата му и си застопорих клапата да"смуче"само отвън въздуха.Да не ти казвам как.Ама стана.Засега не ми се сменя и това моторче.Т.е.игнорирах го и сега клапата е отворена винаги.3.Дали не ти е спукано отоплителното радиаторче?Забележи наистина дали губи антифриз!При мен и това го има :D Познава се като пуснеш врътката на топло дори без да си пуснал да духа вентилатора и ти омазнява и запотява стъклото,също така и мирише на антифриз в купето.Ако го прави значи е от него и можеш да пробваш да сипеш добавка за запушване на течове в охладителната система.(струва 6 лв.)Аз го закрепих засега моето така,вече не запотява,но все още мирише и май ще си сменям радиаторчето.Въпросното нещо(радиаторчето)се намира под жабката(тя трябва да се свали).Та значи-ударих си колата на заден,щото ми се потеше и нищо не виждах.И направих това:пране филтър,проверка клапа за въздуха,проверка отоплителен радиатор.Няма друго какво да е.При повечето Фиати Браво/Брава има такива проблеми и оттам идва мита,че"потят"стъкла.Стига да са изправни ,стъклата не се потят,просто това им е слабо място явно.Успех с начинанието и пиши докъде си стигнал.А забравих-клапата се намира под поленовия филтър,напипва се просто е по навътре.
                          roko_ok помагай!!!!
                          Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                          Коментар


                            #14
                            Ама ти как караш - с постоянно светнала лампичка на копчето за клапата ли ?!? Я го натисни, да изгасне, и постой 5 минути с парно на 2, и го насочи на предното стъкло, а не където е на снимкатаА като сменя филтъра, под него какво се виждаше - вентилатор или плоскост, с наклон напред?

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Ама ти как караш - с постоянно светнала лампичка на копчето за клапата ли ?!? Я го натисни, да изгасне, и постой 5 минути с парно на 2, и го насочи на предното стъкло, а не където е на снимкатаА като сменя филтъра, под него какво се виждаше - вентилатор или плоскост, с наклон напред?
                              по скоро беше като гумено под филтъра. и като го бутнах се виждаше моторчето на парното. Защо как трябва да е ?а иначе копчето само понякога го натискам повече през лятото на климатик. Направо главата ми пуши вече.
                              Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                              Коментар

                              Working...
                              X