Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум откъм съединител на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум откъм съединител на Пунто

    Привет на всички!След всичките ми неволи с таз колица, дойде време да сменя съединител. Всичко като си му е реда. Но от два дни забелязах някакво странно тропане при работа на място. При натискане на педала на съединителя шума изчезва. За това и се насочих към него. Отстрани звука е като, че колата работи като трактор. Но каква е връзката със натискането на съединителя!? Някакви идеи?
    Fiat PUNTO 75 SLX

    #2
    Провери си маслото в скоростната, кутия и ако не знаеш от кога не е сменяно го смени. Провери и за течове. Ако това не помогне си карай така. Успех!
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Как така да си якарам така!? Не ми звучи да е нещо безобидно. Мамка му и прасе! Всеки месец някакви непредвидени разходи. Егати бирника си взех.
      Fiat PUNTO 75 SLX

      Коментар


        #4
        Колега и аз съм така.Същата работа(Браво 1.4)на място при ненетиснат съединител потропва все едно нещо се върти.Шума идва откъм съединителя.Нека ако някои колеги имат представа да помагат.Иначе отделя добре,малко е твърд само.Когато го натисна шума изчезва!!!

        Коментар


          #5
          kesten написа:
          Как така да си якарам така!? Не ми звучи да е нещо безобидно. Мамка му и прасе! Всеки месец някакви непредвидени разходи. Егати бирника си взех.
          Добре дошъл в клуба.......................... на колите над 10 години
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            bmahob написа:
            kesten написа:
            Как така да си якарам така!? Не ми звучи да е нещо безобидно. Мамка му и прасе! Всеки месец някакви непредвидени разходи. Егати бирника си взех.
            Добре дошъл в клуба.......................... на колите над 10 години
            Та аз не съм излизал от този клуб
            Fiat PUNTO 75 SLX

            Коментар


              #7
              roko_ok написа:
              Колега и аз съм така.Същата работа(Браво 1.4)на място при ненетиснат съединител потропва все едно нещо се върти.Шума идва откъм съединителя.Нека ако някои колеги имат представа да помагат.Иначе отделя добре,малко е твърд само.Когато го натисна шума изчезва!!!
              Интересно ми става, дали съединителя и лагера ми са сменени с нови Мамка му, писна ми! Как да имаш доверие на хората в днешно време!? Днес ще я карам колицата да я чуят, защо е този шум и откъде идва.
              Fiat PUNTO 75 SLX

              Коментар


                #8
                Това е от скоростната кутия. Не се плаши много км може да изкараш така. Моята потропва така от 20000км и нищо няма. Един познат майстор ми каза, че било от лагерите на първичния вал или нещо такова.... и каза че мога да си я карам така многоооо време, но ако все пак съм решил да се пенсионирам с нея, да отида да оправи проблема.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  ДА! Точно това е проблема! Лагер на първичен вал. Така че, скоро ще трябва да се прави и това. Иначе ще повлече крак и кой знае още какво ще съсипе.
                  Fiat PUNTO 75 SLX

                  Коментар


                    #10
                    Не се притеснявай чак толкова. Провери ли маслото както ти казах?
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      Лелее,звучи много страшно.Тоя вал на скоростната ли е???Щото опре ли до нея финикииците са много.

                      Коментар


                        #12
                        Масълцето е добре Лагерчето е проблема! Сутринта тропкаше яко.
                        Fiat PUNTO 75 SLX

                        Коментар


                          #13
                          Смени го за всеки случай с хубаво и по спецификация за да знаеш че си направил всичко каквото си можал за колицата и тя да не ти се сърди още дълго време. Мисли позитивно, можеше и да е по-зле. Например и на мен ми тропа лагера докато не загрее колата, а освен всичко не ми влизат и скоростите през това време !
                          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                          FIAT UNO 1.5

                          Коментар


                            #14
                            като точиш маслого не го точи на земята, а в нещо - съд някакъв - и виж дали има стружки - ако има - кофти...нема се пуашиш - в студено време колата при палене не съм можел да изключа от скорост! на Пунтьо зора му е да загрее медлено - после си житкаш общо взето и аз ше повторя - Добре дошъл в клуба.......................... на колите над 10 години п.п. масло за ск. кутия Пунто - SAE 75 W 90, препоръчва се TUTELA - нужни са ти 1,7 литра...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Колеги здравейте.Може би трябва да се сложи добавка, ако искате по-дълго да се отложи ремонта. Моя съвет е за Polytron MTC. Цена няма да казвам, че май не беше прието така. Имам вече собствен опит с това чудо но нямам време да пиша. Вярвайте ако това не помогне сте си за ремонт. Поздрави!
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X