Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за горивен фитър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за горивен фитър

    Здравейте колеги.Нов съм във форума,и понеже вече съм горд собственик на Фиат Брава имам едно запитване.Колата е с мотор 1.6 16v 1999 г. по стъкла.Обслужих колата напълно с изключение на горивен филтър, защото майстора ме убеди че е търсил навсякаде и каза, че колата няма такъв.Доколкото прочетох във форума колата си има филтър, но се намира във самата горивна помпа.Та въпроса ми е къде тоЧно се намира, скъп ли е и мога ли сам да си го сменя?Благодаря предварително.
    Fiat Brava ELX 1.6 16v

    #2
    Здравей, колега добре дошъл във форума и сложи някои снимчица на фиатката да я видим значи горивния ти филтър е на самата бенз. помпакоято се намира в багажника от дясната страна на резервната гумаако имаш газова е под ботилката сигорното е едно кръгло там и го развиваш и отгоре има каркучи и ги разкачаш внимателно и вадиш помпата ама внимаваш да не скъсаш уплътнителното гумено отстрании като го разглобиш отдоло ти е филтърчето.....но ако искаш провери задна дясна гума трябва да е но невярвам да е тамзащото след 98 и нагоре е в самата помпа
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    Коментар


      #3
      ivan_dmx написа:
      Здравей, колега добре дошъл във форума и сложи някои снимчица на фиатката да я видим значи горивния ти филтър е на самата бенз. помпакоято се намира в багажника от дясната страна на резервната гумаако имаш газова е под ботилката сигорното е едно кръгло там и го развиваш и отгоре има каркучи и ги разкачаш внимателно и вадиш помпата ама внимаваш да не скъсаш уплътнителното гумено отстрании като го разглобиш отдоло ти е филтърчето.....но ако искаш провери задна дясна гума трябва да е но невярвам да е тамзащото след 98 и нагоре е в самата помпа
      Мерси колега.Нямам газова,знам я къде е помпата ама исках първо да питам преди да пипам че де да знам може и да си има някоя особенност.Още утре ще я отворя.А за снимки имам ама незнам как да ги кача
      Fiat Brava ELX 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Е той този филтър не беше ли постоянен и не се сменя?

        Коментар


          #5
          peho написа:
          Е той този филтър не беше ли постоянен и не се сменя?
          ми дано аз като си сменях помпата вътре имаше бая простотиине че като го изчистих осетих разлика но на човека му се занимава и така
          Fiat Brava 1.6 16V 2001

          Не на войната по пътищата !
          http://media.causes.com/ribbon/478500

          Коментар


            #6
            Колеги а къде в сф мога да замеря налягането на помпата?
            Fiat Brava ELX 1.6 16v

            Коментар

            Working...
            X