Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензинова помпа

    Бензиновата помпа на моето Браво издава един свистящ звук, все едно че е включено турбо. Вътре в колата не е толкова фрапиращо, но като застанеш отзад до нея е меко казано дразнещо. Въпросът ми е това нормално ли е или е някакъв признак че си заминава? Иначе колата си върви, ама тоя звук...
    Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
    Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

    #2
    И на мен ми виеше по едно време във високите обороти и мислех,че си е тръгнала ама откак смених бензиновия филтър не се е обаждала да чукна на дърво. :D Може би от позапушения филтър се е затормозявала помпата. Незнам.

    Коментар


      #3
      при един познат като си сменяше помпата и си зима новаи като даде на контакт почва да пее някаква мелодика........... което е по дразнещо колега карай си тъй докат не замине........ дано да не е скоро разбира се
      Fiat Brava 1.6 16V 2001

      Не на войната по пътищата !
      http://media.causes.com/ribbon/478500

      Коментар


        #4
        То е ясно че ще се кара така, докато хвърли, ама ми е любопитно дали и при други коли го има това свистене или е само на моят "уникален" автомобил :D Нека колегите с 1,8 мотор да споделят как е при тях. Иначе горивният филтър е сменен преди около месец някъде.
        Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
        Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

        Коментар


          #5
          От година карам моята,взех си я такава-свиреща!Според мен не е до мотор 1.8,1.6,1.2 или друг,явно помпите се износват изапочват да пеят Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 На едно приятелче Аудито свири по същия начина човека си го кара така 2-3 години.Та както каза колегата-карай докато изпуши...
          Fiat Punto 1.1 6Speed

          Коментар


            #6
            И при мен свиреше, даже и не вървеше колата (пали и като поработи малко нестига дебит на бензин и губи мощност) и се оказа, че цедката която е на самата кошница се бе задръстила. Почистиха ми цедката и вече 3ти месец нямам проблем.
            Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

            Коментар


              #7
              zihe написа:
              И при мен свиреше, даже и не вървеше колата (пали и като поработи малко нестига дебит на бензин и губи мощност) и се оказа, че цедката която е на самата кошница се бе задръстила. Почистиха ми цедката и вече 3ти месец нямам проблем.
              да ама ти колега нямаш горивен филтързащото си от по новите модели и при мен е така в помпата е филтъраа на колегата дето е пуснал темата... щом има горивен филтър и го е сменял е то по старите модели и този проблем го е решилivelin69преди не беше така ?сигорен ли си или сега си я взел колата и това ти прави впечетлениещото като дадеш на контакт то е нормално да се чуе как помпата проработва...
              Fiat Brava 1.6 16V 2001

              Не на войната по пътищата !
              http://media.causes.com/ribbon/478500

              Коментар


                #8
                ivan_dmx написа:
                ivelin69преди не беше така ?сигорен ли си или сега си я взел колата и това ти прави впечетлениещото като дадеш на контакт то е нормално да се чуе как помпата проработва...
                Колата я имам от около 3 месеца и все така си свири, сменил съм много коли и знам как работят бензиновите помпи, не казвам че моята не работи нормално, напротив работи, само че работата и е съпроводена с едно свистене....което дразни! Интересуваше ме дали и на някой друг му свисти помпата като моята.
                Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
                Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

                Коментар


                  #9
                  ivan_dmx написа:
                  zihe написа:
                  И при мен свиреше, даже и не вървеше колата (пали и като поработи малко нестига дебит на бензин и губи мощност) и се оказа, че цедката която е на самата кошница се бе задръстила. Почистиха ми цедката и вече 3ти месец нямам проблем.
                  да ама ти колега нямаш горивен филтързащото си от по новите модели и при мен е така в помпата е филтъраа на колегата дето е пуснал темата... щом има горивен филтър и го е сменял е то по старите модели и този проблем го е решилivelin69преди не беше така ?сигорен ли си или сега си я взел колата и това ти прави впечетлениещото като дадеш на контакт то е нормално да се чуе как помпата проработва...
                  Имам си филтър имам си всичко . Намира се под кората преди задно дясно колело
                  Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                  Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                  Коментар


                    #10
                    zihe написа:
                    ivan_dmx написа:
                    zihe написа:
                    И при мен свиреше, даже и не вървеше колата (пали и като поработи малко нестига дебит на бензин и губи мощност) и се оказа, че цедката която е на самата кошница се бе задръстила. Почистиха ми цедката и вече 3ти месец нямам проблем.
                    да ама ти колега нямаш горивен филтързащото си от по новите модели и при мен е така в помпата е филтъраа на колегата дето е пуснал темата... щом има горивен филтър и го е сменял е то по старите модели и този проблем го е решилivelin69преди не беше така ?сигорен ли си или сега си я взел колата и това ти прави впечетлениещото като дадеш на контакт то е нормално да се чуе как помпата проработва...
                    Имам си филтър имам си всичко . Намира се под кората преди задно дясно колело
                    значи си от по старите модели ...
                    Fiat Brava 1.6 16V 2001

                    Не на войната по пътищата !
                    http://media.causes.com/ribbon/478500

                    Коментар

                    Working...
                    X