Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход след основен ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход след основен ремонт

    Здравейте! Миналият месец правих основен ремонт на Пунто 2000г, 1.2 бензин. Сега разходомера показва 10,6 км/л. Има ли някой идея каква е причината? Иначе колата си върви много добре, двигателя почти не се чува. Благодаря!

    #2
    А сигурна ли си че разходомера работи изрядно???? Засечи на пълно-пълно сама!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      Да, причината е основния ремонт. Частите не са се напаснали и се търкат една в друга. След 10-на хил. км. ще се оправи. А пък и 10/100 ако е в София не е толкова лош разхода.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        10/100 ми се вижда множко... И аз смятам да засека на пълен резервоар, но след около седмица, като взема заплата И все пак смятате, че е нормално? Един познат ми каза, че центровката на мотора ми била лоша и затова горяло толкова. Друг пък каза, че ако е лоша, хич няма да върви така добре...

        Коментар


          #5
          Кви центровки? кви 5 лева? Ако центровкта е зле няма да отлепи, споко бе!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            Данеби да се бъркаш, защото разходомерите на пунто 2 показват обратното дори и ти си го написъл така. км за литърИзписва колко километра минаваш с 1 литър гориво, което е доста относително и е среден разход.Напълни си резервоара до горе, мини 100 км и го допълни, това е най точния начин.
            Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

            Коментар


              #7
              E, да, де - 10,6 км/л, ама това си е 10 на сто както и да го гледам. Преди ми харчеше 7-8...

              Коментар


                #8
                Filcov, моето е като твоето. А случайно да знаеш задна кора от къде мога да си взема? Че моята я прецакаха.

                Коментар


                  #9
                  Ако разхода е реален, е висок! Все пак след основен ремонт са нужни поне 3 000 км. за до напасване на детайлите. След това ще спадне ако всичко е наред.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    За протокола: Днес по магистралата до София разходът стана 13,7 км/л, а в града е 13,5. Очаквам още да падне. Всъщност, мисля вече да мина на газ. Имате ли идея дали е рано, след ремнта съм минала около 500-700км.

                    Коментар


                      #11
                      Ми то трябва скоро май да сменяш масло - на хиляда км май се сменя масло след ремонт. Смени си маслото и филтъра- за газ не си струва да инвестираш ако нямаш инсталирана газова уредба. Разхода още ще ти падне и за 5-6 на сто разход- смятай за колко км ще избиеш инвестицията по една газова уредба.То зависи и колко караш, но за 10 хил км на година не си заслужава. Според мен
                      Brava 1.6 EL, '98
                      182A4

                      Коментар

                      Working...
                      X