Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура на вода и налягане на масло 1.1 SPI

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура на вода и налягане на масло 1.1 SPI

    След като реших, че имам нужда от допълнителни уреди за температура на водата и налягане на маслото, идва ред и на поставянето на нови датчици за съответните уреди!Та въпроса ми е следния:Сейченто 1.1 SPI Phase 2 8 клапана 1. Къде стои заводския датчик за температурата на водата ( сигурен съм, че има такъв, защото захранва контролната лампа на таблото-изпробвано е Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 )?2. Има ли датчик за налягане на маслото и ако има - къде да търся, ако не - как да сложа новия?Благодаря предварително за информацията.Слави
    Alfa Romeo Centocinquantasei

    #2
    Re: Температура на вода и налягане на масло 1.1 SPI

    Seicento Sporting Abarth написа:
    След като реших, че имам нужда от допълнителни уреди за температура на водата и налягане на маслото, идва ред и на поставянето на нови датчици за съответните уреди!Та въпроса ми е следния:Сейченто 1.1 SPI Phase 2 8 клапана 1. Къде стои заводския датчик за температурата на водата ( сигурен съм, че има такъв, защото захранва контролната лампа на таблото-изпробвано е Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 )?2. Има ли датчик за налягане на маслото и ако има - къде да търся, ако не - как да сложа новия?Благодаря предварително за информацията.Слави
    Колега,има ги и двата датчика в Сейчентото. За налягането на маслото се намира точно над масления филтър. Не може да не го видиш. Под изпускателния колектор е. Датчика за температурата на водата се намира зад двигателя гледано застанал пред колата. Поставен е на главата на двигателя до всмукателния колектор. Над електромотора е. Той е малко по скрит, но ще го намериш. Успех.P.S.Любопитен съм къде ще ги поставиш тези два допълнителни измерителни уреди.На таблото много няма място.А за да реализираш това което си намислил,ще трябва да смениш и двата датчика с други подходящи за случая.Настоящите няма да ти свършат работа.А ако ги смениш с други, ще загубиш настоящата информация която имаш на таблото в момента.Ще трябва да избираш едно от двете. Абе я си карай както си е фабрично .Защо си усложняваш живота.

    Коментар


      #3
      Ето и снимки на поставянето на датчика за водата по молба на колегата Хаджов
      Alfa Romeo Centocinquantasei

      Коментар


        #4
        Seicento Sporting Abarth написа:
        Ето и снимки на поставянето на датчика за водата по молба на колегата Хаджов
        Къде са тези снимки да ги видиме???

        Коментар


          #5
          Шест файла съм прикачил колега
          Alfa Romeo Centocinquantasei

          Коментар

          Working...
          X