Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помагайте за пунто ГТ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помагайте за пунто ГТ!

    не работи както трябва на ниски и гасне... пука във въздушния филтър все едно е с газова (ама не );сменил съм:. кабели, свещи, датчик на хол, горивен филтър, въздушен филтър, вакуум за излишното гориво и пак прави същотоходил съм на 3 различни диагностики, гледахме центровки, ангренажи (да не е прескочил) и всичко е ОК;има едно особено нещо - като се стисне маркуча за бензина който се връща към резервоара (за излишно гориво) колата работи перфектно; на високи обороти също работи перфектно но на ниски не (освен като се стисне маркуча);мотора е 1.4 турбо, 94 година, ЕКУ-то е бош мотроник; няма газ и не е имала;помагайте, че загинах...

    #2
    а налягане на бензина мериха ли ти .може да е помпа или регулатор на налягане ,или запушен филтър .според мен започни със филтъра .обикновено гърми от бедна смес
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Блокирал (отворен) клапан за излишно гориво? Още нещо - датчика на хол сте го сменили, но обърнахте ли внимание на центровката на зъбното колело спрямо вала?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Замерете налягането на горивото на празен ход и по време на движение. Направете справка каво трябва да е налягането от ауто дата.Идентичен проблем като твоя : Един приятел кара Деу Нубира 2.0 16 , на газ работи перфектоно без да гърми без да падат оборотите направо супер. Като е на бензин гърми , трещи прекъсва ... направо шах с пешката. Заерих му налягането на бенизн ОК е , и накрая се сетихме да източим бензина и наляхме 10 литра 98 от ОМВ и колта се оправи.Оказа се кофти бензин от Лукойл.Дано да съм помогнал.
        Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
        IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
        1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
        2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

        Коментар


          #5
          след като си си взел ГТ , може да е правено нещо виж си бензиновата помпа, може би и идва пове4е гориво и ако идва надуваи турбината и си готов за излитане
          4 бири и турбината да свири

          Коментар

          Working...
          X