Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Губене на охладителна течност без течове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Губене на охладителна течност без течове

    Автомобила е Сейченто 1.1 SPI Phase 2 .Всичко започна с влизането ми в голяма локва - над праговете на вратите!След излизането от там - след 20 до 30 мин. шофиране извън града светна лампата за повишена температура - при мен е само тя, няма стрелка.На следващия ден сменихме датчика за вентилатора и източихме водата при загасен двигател през дебелия маркуч в долната част на радиатора при отворен разширителен съд и наляхме два литра антифриз .Нивото на разширителният съд беше малко под максимума. На следващия ден вечерта се сетих да го погледна и видях, че почти няма течност - на 1 пръст от дъното.Долях още един литър, което ми се стори много.Та въпроса ми е без видими течове на антифриз къде може да отива или просто системата си го е поела?Ако е така колко литра събира?
    Alfa Romeo Centocinquantasei

    #2
    Ако не сте обезвъздушили правилно е нормално след известно време системата да си вземе колкото и е необходимо при самообезвъздушаването си. Това става обаче по-бавно - за 2-3 дни а понякога и повече. Долей до белега на студена кола и карай! Нормално е пак да намалее, но с малко и така докато излезне всичкия въздух. Ако обаче продължава да "пие" - по-добре спри да караш колата и отивай на сервиз.Успех!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Друг вариянт е прецакана гарнитура на главата,а ако си карал колата на лампа може и да си изкривил главата. Погледни като е студена и като е топла дали не изкарва водата през азпуха това ще ти е вариянт за изключване на възможностите за проблема.
      Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

      Коментар


        #4
        Forsaken написа:
        Ако не сте обезвъздушили правилно е нормално след известно време системата да си вземе колкото и е необходимо при самообезвъздушаването си. Това става обаче по-бавно - за 2-3 дни а понякога и повече. Долей до белега на студена кола и карай! Нормално е пак да намалее, но с малко и така докато излезне всичкия въздух. Ако обаче продължава да "пие" - по-добре спри да караш колата и отивай на сервиз.Успех!
        Ако не е обезваздушена ще загрее мноооого скоро до минути.

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Да, и ще отвори втория кръг и ще започне да гони въздуха към казанчето, но няма да прегрее - все пак колегата е сипал доста течност. Самата течност най-често "изчезва" когато двигателя започне да изстива - през нощта например. На сутринта нивото е спаднало с обема равен на изгонения въздух. Но понякога това не става за една нощ - ако се кара на по-високи обороти ще стане по-бързо. На мен ми се е случвало това и затова споделям. Принципа би трябвало да е същия.Към колегата с проблема - какво стана? Пие ли още вода или спря?
          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

          Коментар


            #6
            Днес сутринта беше на минимума - онзи ден беше на средата между мин. и макс. и налях онзи литър за който писах и днес долях към 700 мл до максимума.Отзаде пръска през ауспуха нещо но е малко и е откакто махнах катализатора защото дрънчеше - 3 месеца.И си мисля, че е конденз не мирише на бензин и не лепне като антифриза а и е съвсем малко като количество .Ауспуха на външния ръб само се мокри - по навътре е сухо а и не се нагрява много.
            Alfa Romeo Centocinquantasei

            Коментар


              #7
              Искаш да кажеш, че досега си долял към 2 литра вода? А вие тогава само 2 литра ли сложихте на празна система? Цялата течност я дават да е 4,6 литра! Ти си направи сметка колко си налял и колко си долял след това!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                има и вариант главата да е крива и по малко да засмукват буталата проблема става ако направи по голяма дупка и направи воден стълб тогава става нови бутала биели колянов вал абе нов двг
                fiat bravo 16_16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  От два дена не е мръднало нивото на течността , явно системата си го е поела а изминах 375 км извън града.Благодаря ви за всичко.
                  Alfa Romeo Centocinquantasei

                  Коментар

                  Working...
                  X