Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна ангренаж и ролки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна ангренаж и ролки

    Колеги помощ за ангренаж и ролки Фиат Браво 1.6 16.
    Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

    #2
    С какво да помагаме???
    Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
    Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
    FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
    Powered by Total & Fobos LPG

    Коментар


      #3
      MadHead написа:
      С какво да помагаме???
      Изпревари ме :D същото и аз щях да питам!!!
      FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
      FIAT MAREA1.6 16V

      Коментар


        #4
        Re: ремонт

        как става цялата процедура. Какво се сваля. След малко мисля да лягам под колата и да мъча.
        Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

        Коментар


          #5
          Re: ремонт

          sharky871 написа:
          как става цялата процедура. Какво се сваля. След малко мисля да лягам под колата и да мъча.
          Ако легнеш ти под колата да сменяш ремъка с ролките, утре пак ще пишеш за проблем
          Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
          182A4.000, 1998г.

          Коментар


            #6
            Обтягането на ангренажа е малко "по-специфично"! Ако не си го правил - изобщо не се захващай!

            Коментар


              #7
              ///// написа:
              Обтягането на ангренажа е малко "по-специфично"! Ако не си го правил - изобщо не се захващай!
              кое е специфичното? има си марка докъде да се натегне обтяжната ролка. аз сам си смених ролките, без д азнам за специфичното нещо вече 15 000 км
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Говорете каквото си искате, вече ангренажа ролките и другите ремъци са в историята на моя фиат. Да си призная не ми беше лесна цялата процедура но в крайна сметка колата си работи екстра и мога спокойно да си правя километраж
                Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                Коментар


                  #9
                  Който го може го може, и аз с един приятел си изкарахме пиенето като си смених ремъците и ролката сами и с икономията се почерпихме.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Еми вижте сега като пресметнем под 70 - 80 лева нямаше да излезне смяната защото наистина си е доста работа.Докато на Пунтото ми малИИИИ направо е елементарно.И като се замисли човек по добре тези пари да ги даде за някой накит по своето возило
                    Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                    Коментар


                      #11
                      NikMar написа:
                      Който го може го може, и аз с един приятел си изкарахме пиенето като си смених ремъците и ролката сами и с икономията се почерпихме.
                      То и аз по тая логика не трябва да ставам от масата от черпене.Мареата е човъркана от чужди ръце само за смяна на термостат и спирачни дискове/бях в Афганистан/ и смяна на ангренажен ремък и ролки в далечната 2005 година когато я гледах като голям тъмносин камък.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        но честно казано, който не знае за какво иде реч да не си залага мозъка на колата по експерименти.
                        Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                        Коментар


                          #13
                          евалата, много ми хареса как си обяснихте за смяната на ангренажа и ролките..... :D:D:D:D:D
                          karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                          https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                          Коментар


                            #14
                            ре

                            На мен ми казаха че за смяна е необходимо някакав уред с които да се замерят оборотите и ако си го сменям сам мога да си прецакам центровката на колата.Но евала штом си успял сам и сичко е ок.
                            OPEL CORSA 1,3 cdti 2008 6/100

                            SEAT IBIZA 1,9 TDI 2000г 4.5 /100

                            FIAT BRAVO 1,6 16v 103 2000г The Pover Sell АГУ 7,5/100

                            Коментар


                              #15
                              Re: ре

                              zara_izrod написа:
                              На мен ми казаха че за смяна е необходимо някакав уред с които да се замерят оборотите и ако си го сменям сам мога да си прецакам центровката на колата.Но евала штом си успял сам и сичко е ок.
                              този който ти го е казал му кажи, че е по добре да продава банички, а не да се занимава с двигатели. няма такива работи ангренаж, като на всяка кола малко повече маркирах, щото все пак е двувалка, ама съм доволен.
                              Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                              Коментар

                              Working...
                              X