Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти при Браво 1.2/16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    svetkos_ написа:
    Колеги, Какво стана? Оправихте ли проблема или се оказа друго?
    При мен се оказа наистина стъпковия мотор. Ходих при едни момчета в Обеля-2, аз тук и живея, разкапсуловаха го и се видя че платката се е отпоила. Запоиха я и сега всичко е ок, но не гарантираха колко ще изкара . Иначе диагностиката, пак при тях я направих, ми показа че проблема си е в стъпковия мотор.
    Bravo 1.2 is my space!!!

    Коментар


      #17
      колеги и аз сам сас 1.2 99г и минах през същия проблем няколко пати всички маистори ми викаха че проблема е вав стапковия мотор ама аз не се сагласих сас тях и до сега сам спестил много пари иначе ако ги бях слъшал всеки пат да копувам стапков мотор сигурно щях да дам 2000лв до сега просто сваляш стапковия мотор почистваш го сас спреи и ако не се оправи отиваш на елкон но трябва да си сигурен че са добри и не лажат и там ти го насроиват наи добре елкона да е на бош и хората които работят на него да разбират и да не са шарлатани че на мен ми писна от такива които искат да забогатеят за два дни успех
      Fiat Bravo 1.2 16V

      Коментар


        #18
        здравеите колеги и аз самм сащия немам си и на идея какво е смениж електрониката на стапковиямотор полза нчма6е никаква моля ви помагаите

        Коментар


          #19
          Колеги маи няма оправия с тези обороти и при мен е същото от доста отодавна . Все още си карам така с високи оборати и на вълни от време на време.Какволи не несъм сменял като се почне от ламбда сонда+мап сензора+дросел клапата заедно със стъпковото моторче+датчик на инжекциона.Та заключението ми е че трябва да се препрограмира ЕКУ-то и за това търся някакъв адрес в София на елконаджиите ако някои знае нека пише.
          Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

          Коментар


            #20
            здравейте.. и аз 1 година шофирах с високи обороти...събрах куп нерви.. чистих го това моторче...какво ли още не..и накрая реших да взема ново...нямате си на представа какъв кеф е да чуеш двигателя как мърка....на 800 оборота....голямо удоволствие,... - естествно всяко удоволствие се заплаща..моето струваше 400лв с монтажа....защото след монтажа процедурата по разпознаването от компюъра е доста сложна..сякаш совалка ще изтрелваме )значи : 1> загравяш до 80 градуса двигателя... изклучваш от акумулатора за 15 мин. после даваш на контакт за 1 мин..после 1 мин изклучваш от контакт.....после палиш двигателя за 5 мин без нищо друго да се пипа ...и накрая гасиш ..и след това вече всичко беше ОК....това е процедурата по замяната на стъпковото моторче. )))))))спестете си много нерви и допълнителни разходи и си купете ново моторче
            Fiat Bravo 1.2 16V, 99г. -

            "Колата е като жената: обичаш ли си я , колкото и да ти харчи, няма значение"

            Коментар

            Working...
            X