Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти при Браво 1.2/16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи обороти при Браво 1.2/16V

    Здравейте,Имам следния проблем,ще съм благодарен ако някой може да сподели своя опит!Като запаля колата,без да е в движение,оборотите се вдигат при стартирането до към 2-2.5 и държи там!Форсирам,но пак същото.После,след около 1-2 мин.. падат до 1000 и започва да варира между 1 и 1.5 ,и се чува като на вълни,все едно аз го форсирам,но всъщност аз не пипам педала на газта?!?!Ако обаче повдигна педала на газта обратно с крак,оборотите спадат до към 800 което според е нормално,след което се успокоява всичко и си стои на тези обороти.Имал ли е някой подобен проблем,възможно ли е да е от жилото на газта(което би било по-малкото зло) или нещо по електрониката?Благодаря предварително за помощта и мненията ви!Поздрави
    Bravo 1.2 is my space!!!

    #2
    На въпроса който си си задал сам,защо не отидеш да провериш какъв му е отговора?Разбира се че може да е от жилото,навярно заяда някъде и не се връща до край,погледни и педала как е,да не е там някъде проблема,че да не иска да се връща сам,а да трябва ти да му помагаш.

    Коментар


      #3
      Виж си жилото и при мен зависи колко е студено на вън де но , качва до 2500 и после се нормализират

      Коментар


        #4
        Нормалните обороти са не повечче от 1500 при студен мотор
        Fiat Bravo 1.2 16v
        http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

        Коментар


          #5
          TPS/стъпков мотор (те са едно цяло на този двигател) струва около 250 лв. сменяш го и ти се решава проблема - от личен опит.
          Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
          http://fiat.comnet.bg/

          Коментар


            #6
            bellew написа:
            TPS/стъпков мотор (те са едно цяло на този двигател) струва около 250 лв. сменяш го и ти се решава проблема - от личен опит.
            Някой може ли да помогне с инфо за втора употреба, за такъв стъпков мотор. Нов е към 300 лева. Поне да закърпя положението.Мерси предварително за помощта
            Bravo 1.2 is my space!!!

            Коментар


              #7
              bellew написа:
              TPS/стъпков мотор (те са едно цяло на този двигател) струва около 250 лв. сменяш го и ти се решава проблема - от личен опит.
              Това ти е проблемът, както колегата, който съм цитирал, е посочил. Но с тази разлика, че стъпковото моторче може да се свали от дросела. Колата коя година? Аз съм запознат с Браво, този мотор - 1999. Не знам на предходните години как е. Иначе стъпков мотор можеш да намериш и втора ръка. При мен го оправи един майстор с компютър. Нов върви между 200 и 300 лева. Втора ръка сигурно можеш да намериш към 100 лева. Иначе пробвай за цяла нощ да откачиш + от акумулатора и да видиш дали на следващия ден ще има ефект. На един познат на Бравата (1997) така му се оправи този проблем. Успех!
              NOW: ???
              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

              Коментар


                #8
                Благодаря за съветите :D . Иначе Бравото е 1999 год. и много съм си доволен от него, но тия пусти обороти ме измъчиха. Ще пробвам това с акомулатора.
                Bravo 1.2 is my space!!!

                Коментар


                  #9
                  sasho762 написа:
                  Благодаря за съветите :D . Иначе Бравото е 1999 год. и много съм си доволен от него, но тия пусти обороти ме измъчиха. Ще пробвам това с акомулатора.
                  Пробвай и пиши. А иначе я ми кажи, като изгасиш колата чува ли се някакъв шум под капака, като дращене едно такова, все едно нещо се опитва да се намести. Иначе съм на 99.99% сигурен, че става въпрос за стъпков мотор. НО диагностиката ще си покаже, ако направиш такава. Въпросът е къде ще ти я направят и то читаво. Аз, например, ходих до Перник, но сега вече знам на едно място в Люлин 10, много е забутано, където правят със същия комп, на който аз съм закачан и няма грешка.
                  NOW: ???
                  Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                  Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                  Коментар


                    #10
                    Не, не се чува такова дращене. Дай моля те някакъкви координати на тазози сервиз в Люлин, колко струва диагностиката там?
                    Bravo 1.2 is my space!!!

                    Коментар


                      #11
                      sasho762 написа:
                      Не, не се чува такова дращене. Дай моля те някакъкви координати на тазози сервиз в Люлин, колко струва диагностиката там?
                      Ориентирахки се по картата в БГ Мапс ето това е адресът - ЖК ЛЮЛИН-10 БЛ.117.Като ориентир ще ти дам Кино Арена-1. От него тръгваш към Люлин през тунела. Караш само на право, на първия светофар продължаваш, а на следващия завиваш надясно. После виж на картата . Сервизът е точно пред блока. Има доста коли там. Отиваш, питаш за диагностика и ти вадят едно малко компютърче, закачат го на колата и всичко си излиза. На мен ми я прави един с очила, леко шишкав. Пък и нямам как да те заведа, че през седмица съм яко натоварен и съм от месец без автомобил. А днес мисля не работят. Успех и пиши. Другото е да се свърнеш с някого от форума, да го помолиш да ти я закачи и после да черпиш. Не знам колко ще с излезе диагностиката, тъй като аз бях там, когато продавах колата и я гледаха.
                      NOW: ???
                      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                      Коментар


                        #12
                        Kолега, ако по някакъв начин ти остановът проблема от какво е ще съм ти много благодарен да напишеш ,че съм с абсолютно същото браво и абсолютно същия проблем и съм пробвал всякакви варянти и при маистори съм ходил и ништо не става,понеже не съм в БГ.и тука са едни маистори та мани-мани.
                        Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

                        Коментар


                          #13
                          Много мерси за инфото, ще почерпя Веднага щом ми кажат какво е и как съм отстранил проблема, ще пиша. Поздрави
                          Bravo 1.2 is my space!!!

                          Коментар


                            #14
                            TPS

                            Изтрито мнение - реклама!ogi28b - 13.10.10

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, Какво стана? Оправихте ли проблема или се оказа друго?
                              NOW: ???
                              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                              Коментар

                              Working...
                              X