Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слабо парно Bravo 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слабо парно Bravo 1.2 16v

    Здравеите! Парното на Bravoto ми се струва доста слабо, сменил съм термостата, промил съм системата която си беше чиста, сменил съм антифриза, обезвъздушена е ! Някакви идей?
    Fiat Bravo 1.2 16v
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

    #2
    Какво значи слабо? На мене ми загрява след 10 мин. каране, а след 20 - 30 мин. - сауна, не може да се диша. това на 1-ва степен. На тебе кога почва да ти духа топло?
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      ако всичко, което си написал е вярно няма как да е слабоаз съм мерил температурата на въздуха, излизащ от духалкитепри загрял двигател стига до 80 оСима нещо нереднонай-вероятно запушено радиаторче или въздух (въпреки че според теб не е така)или ти се струва че топлината не е достатъчна, а всъщност всичко е о.к.
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Ми според мен няма причина да се запуши радиаторчето при положение че от системата не излезе нито един боклук след промивката, а и антифриза си беше чист, ще измеря и аз изходния въздух и ще пиша тогава
        Fiat Bravo 1.2 16v
        http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

        Коментар


          #5
          Re: Слабо парно Bravo 1.2 16v

          bochi написа:
          Здравеите! Парното на Bravoto ми се струва доста слабо, сменил съм термостата, промил съм системата която си беше чиста, сменил съм антифриза, обезвъздушена е ! Някакви идей?
          Колата е с климатроник нали?Ако отговорът е да сложи едно шише вода в камерата на хладилника и след като замръзне го вадиш и някой да го държи допряно отдолу на дясното огледало.Там е датчика за външна температура и ше "излъжеш" колата че навън е под нулата.Тогава пробвай да пуснеш парното.Иначе няма как да имаш яко парно при положение че навън е 20градуса,Температурата на ДВГ е 90, а ти си задал вътре на копчето да стане 26 градуса примерно. Ако колата няма климатроник трябва да имаш някакъв проблем,който със сигурност не е наличие на въздушна възглавница понеже охладителната система на 1.2мотора е с автоматично обезвъздушаване.

          Коментар


            #6
            А има ли вариант да е от самото копче , на един приятел му се беше прецакала врътката , и когато си мислиш , че си обърнал на максимално топло (крайно дясно) , това въобще не беше така П.С.Дори да е с климатроник , ако не го е пуснал (от копчето със снежинката) то си духа само от парното, все едно си е кола без клима ..... или поне според мен по пътя на логиката е така
            '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



            Коментар


              #7
              Да с климатроник е!!! Надявам се да е от това
              Fiat Bravo 1.2 16v
              http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

              Коментар


                #8
                Тогава варианти многооооо1. Датчик - както каза колегата - шише студена вода под дясното огледало и гледаш има ли ефект.2. Врътката на климатроника(тая за градусите) ако ти духа хладък въздух3. Врътката за степените - ако ти духа много слабо4. Радиаторче на клима5. Някое съединение
                '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                Коментар


                  #9
                  добре декогато врътката е на HI, би трябвало отоплението да работи на максимална мощност независимо от външната и вътрешната температура
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    и аз така мисла, че на HI нетрябва да се влиае от никакви датчици По някои път имам чувството че на 26 е по силоно от HI
                    Fiat Bravo 1.2 16v
                    http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                    Коментар


                      #11
                      аз доколкото разбрах от колегата lubobg няма как да вдигне високи температури ако температурата отвън е висока. Тоест двете са свързани. олкото по студено е навън - толкова по-топли вътре. Културна работа както се иказва...
                      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                      Engine Stamp: 176B9.000
                      Version Code: 176BV
                      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                      Коментар


                        #12
                        На HI духа топло на мах, независимо от външната температура! На Max Def - също.
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          На HI духа топло на мах, независимо от външната температура! На Max Def - също.
                          Точно така си е както го описват и колегите по горе.На HI трябва да топли яко.Ако не го прави може и да има заседнала клапа.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Колега а филтъра на копето или както му се казва на климатика сменял ли си го щото и на мен ми духаше много слабо и на климатика и на парно и си мислех че нещо се е прецакало и преди два месеца карах фичо за фреон и се оказа че си е пулен а маистора като свали филтара всякакви боклуци и мрасотии и като го смени на едно ми духаше като на 4 преди да сменя филтара и дори сега без да пускам парно като друпна клапата да влиза въздох от двигателя става топло в колата
                            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                            Коментар


                              #15
                              ФИЛТЪРА Е НОВ
                              Fiat Bravo 1.2 16v
                              http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

                              Коментар

                              Working...
                              X