Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на инжекциона светва(Пунто 1.1(55))

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата на инжекциона светва(Пунто 1.1(55))

    Здравейте,колеги!Минавам направо на проблема. Става въпрос за колата от подписа.Когато карам продължително време(около 5-10 мин.) на 5-та скорост с над 3200 об/м. и ми светва лампичката на инжекциона! Освобождавам от скорост и пак вкарвам 5-та и загасва и така до следващите 5-10 мин. и отново светва гадната лампичка. Ако карам под 3000 об/м. не ми се случва да светне. На дълъг път си е истинско мъчение.В градска среда не ми прави никакви проблеми.Последния път ми се случи нещо,което ме изплаши сериозно."Настъпах" газта и се движех с около 130 км/ч при 4500 об/м. и след няколко километра шофиране с това темпо се чу странен звук от двигателя,(не знам как да го опиша ’щото не съм много вещ)но си помислих,че нещо се счупи сериозно и веднага светната лампичката, при което направих по-горе описана операция и продължих доста плахо пак по старому(каране с до 3000 об/м.).Какво е вашето мнение?Приемам съвети всякакви!И благодаря, предварително!
    Punto 55 SX 95

    #2
    Грешката трябва да се прочете в сервиз за да не се чудиш какво е . Явно спира някакъв доста важен датчик: на коляновия вал или потенциометър. А може би бобината сдава багажа. Това което се е чуло, сигурно е припаткеане през въздушния филтър. Не е толкова страшно, ако е станало веднъж, но не едобре да се продължава да с е кара така.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      газ имаш ли на това Пунто???ако е газифицирано - нема се пуашиш
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        И още нещо само да поясня. Лампата светва при продължително задържане на педала в едно положение(с постоянна скорост),а при често натискане и пускане на газта не се появява.Газ нямам и явно трябва да го водя на сервиз. Мерси на всички!
        Punto 55 SX 95

        Коментар


          #5
          И при мен имам същите симптоми, но съм с Мареа 1.8. Обаче не гасне докато не изгася двигателя. Не съм забелязъл промени в начина по който върви.

          Коментар


            #6
            Най вероятно колата не ти загрява виж си термостата също си провери ламба сондата и температурния датчик

            Коментар


              #7
              Прилича на почти умряла ламбда сонда.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                И аз съм за сонда.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар

                Working...
                X