Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ колеги ... пунтото не функционира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ колеги ... пунтото не функционира

    Колеги имам проблем с моето пунто... та както си карам и ми угасна, след това започна да пуши ...забелязах, че перката не работи...маслото почна да ври... и почна да се чува някакчв странен звук (тропане) като подам гас и светне лампата за маслото моля помогнете ... от какво може да бъде това ? моля дайте предположения , че без колата съм за на никъде
    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
    Punto. 1.2 16v. 86hp+

    #2
    Май че отива на маслена помпа, а градусите каолко станах. На първо време не я пали да не прецакаш още нещо.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      за градусите колега не знам... само знам, че трудно гасне след това (когато я докарах до нас) добре няма да я паля...един майстор ми каза да отвия пропката на водата от долу да сложа маркуч и да пусна вода за да може да охлади двигателя
      Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
      Punto. 1.2 16v. 86hp+

      Коментар


        #4
        fast_ghost написа:
        за градусите колега не знам... само знам, че трудно гасне след това (когато я докарах до нас) добре няма да я паля...един майстор ми каза да отвия пропката на водата от долу да сложа маркуч и да пусна вода за да може да охлади двигателя
        За мен това е глупост, той пак ще си изстине, но по-добре да се погледне от някой който разбира от дистанция само можем да предполагаме. Казваш че маслото ти е завряло а антифриза вдигаше ли пара от капачката на разширителния съд, другото което е дали си забелязал отзад дали пушеше силно бял пушек като руски самовар.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          да вдигаше пара от капачката и забелязах че отзад излиза много дип през аспуха и то бял ! от какво може да е ... а и колега ако я закача на компютър дали ще покаже грешките от там ? съжелявам за тъпия въпрос но от скоро съм шофиор и много много не отбират от тея работи
          Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
          Punto. 1.2 16v. 86hp+

          Коментар


            #6
            грепката, която ше покаже най-вероятно е " основен ремонт, моля помогнете"
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              На сериозен ремонт мирише тук, но да трябва да се погледне хубаво (ОТ ХОРА КОИТО СА В ЧАС) и тогава може да се знае със сигърност.С прегряването мисля че 100% ще трябва да сваляш главата ад я носиш да и тегляд една стружка, и да видиш защо е прегряла (може да има проблем с термустата и затова да не се пуска перката и датчика да не отчита)
              4 бири и турбината да свири

              Коментар


                #8
                fast_ghost написа:
                да вдигаше пара от капачката и забелязах че отзад излиза много дип през аспуха и то бял ! от какво може да е ... а и колега ако я закача на компютър дали ще покаже грешките от там ? съжелявам за тъпия въпрос но от скоро съм шофиор и много много не отбират от тея работи
                Това от белия пушек отзад ме навежда на мисълта за заминала гарнитура на главата, после това че ти е завряло маслото следва че е влязлъл антифриза и в картера след което маслото ти се е пресякло и са излопали биелни и основни лагери. Това е най-черното което е могло да ти се случи, дано не съм прав за лагерите з/о работата става дебела, но за гарнитурата 99,99 % съм сигурен. П.П Виж дали маслото ти /извади щеката/ е пресечено- ще прилича на боза.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  с две думи съм се набутал с 2 500 лв. за това пунто ... като се има в предвид, че съм сменил всички консумативи
                  Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                  Punto. 1.2 16v. 86hp+

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Значи при запален двигател (преди малко я запалих да видя дали още тропа) и тропането го няма но... работи 30 сек и почва водата да се изпарява (създава се огромнооо налягане) и направо ще избие капачката...
                    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                    Punto. 1.2 16v. 86hp+

                    Коментар


                      #11
                      Според мен момчето се майтапи с нас. Лично мнение.
                      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                      Коментар


                        #12
                        Re: ...

                        fast_ghost написа:
                        Значи при запален двигател (преди малко я запалих да видя дали още тропа) и тропането го няма но... работи 30 сек и почва водата да се изпарява (създава се огромнооо налягане) и направо ще избие капачката...
                        А бе човече, закарвай я да я правят да не прецакаш още нещо с това палене, гарнитурата ти е offline вече не 99% ами 1000 % съм сигурен по това както го описваш, не се е..ай с колцата бягай при майстор.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          ....

                          msi написа:
                          Според мен момчето се майтапи с нас. Лично мнение.
                          колега това въобще не е майтап...то ми се реве направо ти мислиш, че се ебавам п.с колата днеска заминава на преглет
                          Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                          Punto. 1.2 16v. 86hp+

                          Коментар


                            #14
                            Re: ....

                            fast_ghost написа:
                            ....колата днеска заминава на преглет
                            И какво каза "доктора" след прегледа?Каква е диагнозата?чичо Нено
                            Fiat Punto 1,1- 1996г.
                            газ-бензин , "Lovato"

                            Коментар


                              #15
                              Re: ....

                              Neno Er написа:
                              fast_ghost написа:
                              ....колата днеска заминава на преглет
                              И какво каза "доктора" след прегледа?Каква е диагнозата?чичо Нено
                              Доктора ме мота 2 седмици и каза, че гарнитурата е заминала, и че главата трее да се стругне... и термустата си е заминал... колкото до тропането пластмасата се беше отлепила от скобите и опираше в ремъка за това е било тропането
                              Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                              Punto. 1.2 16v. 86hp+

                              Коментар

                              Working...
                              X