Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Придърпване на ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Придърпване на ниски обороти

    Здравейте Миналата седмица си взех Мареа 1.6. От втория ден ми прави впечатление следният проблем:Докато колата не е загряла, върви просто идеално. Когато загрее обаче, когато е в ниски обороти - 1000 - 2000,когато подавам слабо газ, колата придърпва. Когато подавам повече газ, се случва по-рядко. И ми прави впечатление, че когато колата е незагряла, подобно нещо не се усеща.Другото странно (поне за мен), е когато съм на четвърта скорост - стигна ли около 80 км/ч, колата започва да се тресе когато подам газ. Пробвах на трета скорост - такова нещо няма, вдигнах пак около 80. На 5-та също се усеща тресене, което обаче е по-слабо, а стигна ли около 120-130 като че ли изчезва.Що се отнася до придърпването, опитах да сменя бобината и кабелите за свещите, но нямаше резултат (имах подобен проблем при бтава със същият двигател и така се оправи)... Свещите все още не съм опитал да ги сменя, не знам дали ще помогне. Дали според вас проблемите са два различни или причинителят е общ? Намирам се в София, ако някой препоръча добър специалист и даде координати, би било хубаво, защото от баш-майстори вече съм си патил Благодаря на отзоваите се!

    #2
    Re: придърпване на ниски обороти

    Mi6t0 написа:
    Здравейте Миналата седмица си взех Мареа 1.6. От втория ден ми прави впечатление следният проблем:Докато колата не е загряла, върви просто идеално. Когато загрее обаче, когато е в ниски обороти - 1000 - 2000,когато подавам слабо газ, колата придърпва. Когато подавам повече газ, се случва по-рядко. И ми прави впечатление, че когато колата е незагряла, подобно нещо не се усеща.Другото странно (поне за мен), е когато съм на четвърта скорост - стигна ли около 80 км/ч, колата започва да се тресе когато подам газ. Пробвах на трета скорост - такова нещо няма, вдигнах пак около 80. На 5-та също се усеща тресене, което обаче е по-слабо, а стигна ли около 120-130 като че ли изчезва.Що се отнася до придърпването, опитах да сменя бобината и кабелите за свещите, но нямаше резултат (имах подобен проблем при бтава със същият двигател и така се оправи)... Свещите все още не съм опитал да ги сменя, не знам дали ще помогне. Дали според вас проблемите са два различни или причинителят е общ? Намирам се в София, ако някой препоръча добър специалист и даде координати, би било хубаво, защото от баш-майстори вече съм си патил Благодаря на отзоваите се!
    Колега аз съм с фиат брава.но и аз имам същият проблем.Бравата ми при ниски обороти предърпва.Особенно когато примерно свалям скороста минавам към 2-ра предавка кракат ми съм го махнал от газта и след около 3 4 сек след като съм превключил на второ почва да се усеща предъпрването.И аз незнам за к’во точно става вапрос.

    Коментар


      #3
      Аз съм с мареа 1.6 и моята придърпва на ниски обороти (около 1000) но само на 1ва скорост.Ходих на сервиз и ония ми вика - малко газ и даваш и тя се мъчи.. ). Смешник...После баща ми я разгледа понеже и той е бил монтьор преди. Изчисти ми едно моторче, което пуска въздух в мотора.. забравих как се казваше. Но става въпрос че е било замърсено и неможе добре да се движе нагоре и надолу и не пуска правилни пропорции въздух. Та след като го почисти се пооправи колата, почти не придърпваше. Минах около 20000 км и пак се появи леко придърпване. Но му хванах чалъма. Като почне да придърпа си махам крака от газта и после леко подавам пак и така се оправя. Иначе докато ми придърпва, ако пробвам леко да подавам газ почва още повече да дърпа.

      Коментар


        #4
        g_ishkitiev написа:
        ...После баща ми я разгледа понеже и той е бил монтьор преди. Изчисти ми едно моторче, което пуска въздух в мотора.. забравих как се казваше. ...
        Моторетката за празен ход- тя не отваря при подаване на газ над обороти 800- 1000.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Да, но лошото е, че при мен се усеща и до 2000 оборота Така че този вариант го изключвам. Сега съм я оставил в един сервиз. Майсторите категорично опровергаха идеята да е от свещите - качваха я на компютър и уж всичко е било наред. И сега все още я разглеждат, дано открият от какво е.А това с тресенето към 80 км, все повече си мисля че е защото трябва реглаж на предницата.

          Коментар


            #6
            При мен проблема беше същия.Даже и тема бях пуснал.След смяна на стъпковия мотор нещата сякаш се оправиха,но никога не можеш да бъдеш сигурен.

            Коментар


              #7
              Е при мен проблема явно е от тази моторетка както каза "Кими" ще отида да я погледнат.Ако трябва да се сменя или почвиства незнам

              Коментар


                #8
                Re: придърпване на ниски обороти

                Mi6t0 написа:
                Здравейте Миналата седмица си взех Мареа 1.6. От втория ден ми прави впечатление следният проблем:Докато колата не е загряла, върви просто идеално. Когато загрее обаче, когато е в ниски обороти - 1000 - 2000,когато подавам слабо газ, колата придърпва. Когато подавам повече газ, се случва по-рядко. И ми прави впечатление, че когато колата е незагряла, подобно нещо не се усеща.Другото странно (поне за мен), е когато съм на четвърта скорост - стигна ли около 80 км/ч, колата започва да се тресе когато подам газ. Пробвах на трета скорост - такова нещо няма, вдигнах пак около 80. На 5-та също се усеща тресене, което обаче е по-слабо, а стигна ли около 120-130 като че ли изчезва.Що се отнася до придърпването, опитах да сменя бобината и кабелите за свещите, но нямаше резултат (имах подобен проблем при бтава със същият двигател и така се оправи)... Свещите все още не съм опитал да ги сменя, не знам дали ще помогне. Дали според вас проблемите са два различни или причинителят е общ? Намирам се в София, ако някой препоръча добър специалист и даде координати, би било хубаво, защото от баш-майстори вече съм си патил Благодаря на отзоваите се!
                Само когато подаваш газ ли тресе при 80км./ч. или постояно .
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  А според теб?

                  Коментар


                    #10
                    Tzarevo написа:
                    А според теб?
                    Май ненужно задаваш въпроса колега.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      А когато колата работи на място двигателя спокойно ли работи? Май и аз се присъединявам към клуба със същия проблем, но при мен се оказа мн сериозно нещо. А да и ми тупкаше в ауспуха. На теб прави ли ти го?
                      Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                      Коментар


                        #12
                        И аз съм с вас Типото когато минавам през легнал полицай и ако дам повече газ почва да придърпва, а когато е плавно нямам проблеми или мина през по нисък полицаи с повече оборити пак си е добре проблем ми прави в ниските

                        Коментар


                          #13
                          Да кажа и аз.Значи колата е Баркета 1.8 16V. Придърпва само на 2000об. нито на повече нито на по малко. само на 2000. Като подам газ и се качи на 2100 или падне под 2000 спира и не придърпва. Прави го само на 2-ра когато е студена.
                          Fiat Barchetta - Pininfarina limited edition

                          Коментар


                            #14
                            На мен пък ми гасне на светофарите и по кръстовищата.И на първа като карам с 1500 - 2000 обороот, все едно зад волана е седнал първокласник, така прекъсва?Кое да сменя?Междо другото.Изчистиха ми моторчето за празен ход и тогава почна да го прави.

                            Коментар


                              #15
                              и аз имам подобрен проблем.само,че на мен ми придърпва на бензин около 2000-2500 (независимо колко км/ч се движа),а на газ около 2000ходих на майстор и онзи вика,че единственият проблем който показва е ланда сондата,но според него причината не е товаправи го и когато е топла и когато е студена,като когато е студена е малко повеченаправо съм се хванал за главатаето къде съм писал повечеhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=30894
                              FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X