Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупена скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупена скоростна кутия

    Колеги, или аз съм пълен нещастник или тея фиати просто са пълни боклуци. От 1 година както я имам не е било месец да не правя нещо. Естествено и тоя месец не мина без аварии. Вчера изтече цялото масло от скоростната кутия. Ама такъв теч имаше сякаш от шишето направо го изливах за 1 минута всичко изтече. Ситуацията беше следната...карах си на 3-та и намалях за една дупка но бях на скорост и минавам и почва да трака нещо отдолу все едно през пластмасово шише съм минал. Първоначално си помислих че е спукана гума и слязох веднага да проверя и кво да видя зад мене 50 метра диря от масло а отдолу под колата 1 квадратен метър масло. Теглихме я с мъки до майстора и неска ми съобщи че е извадил някво алуминиево парче и аз не разбрах от къде и че трябвало да се сваля кутията щото си мисли че проблема е някъде между двигателя и кутията. Май ми намирисва на много скъп ремонт. Вие как мислите. Някой ако е имал подобно преживяване да сподели ако може.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Аз имах същият проблем... оказа се че при маховика и съединителя е паднала някаква гайка... и направи всичко мармалад. Имам някой части от корпуса(от здравите разбира се, тази с дупката вече я върнах на вторични), мога да ти дам част от корпуса за 1 бира, ако е същата де. Иначе продавам и едни скорости от двигател 1.8 или 2.0... доста евтино.Снимки на моите поразии тук:http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserI...AlbumId=120715
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      егати мазалото ... . откъде е тази гайка ??
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Re: Счупена скоростна кутия

        mitkosoft написа:
        Колеги, или аз съм пълен нещастник или тея фиати просто са пълни боклуци. От 1 година както я имам не е било месец да не правя нещо. Естествено и тоя месец не мина без аварии. Вчера изтече цялото масло от скоростната кутия. Ама такъв теч имаше сякаш от шишето направо го изливах за 1 минута всичко изтече. Ситуацията беше следната...карах си на 3-та и намалях за една дупка но бях на скорост и минавам и почва да трака нещо отдолу все едно през пластмасово шише съм минал. Първоначално си помислих че е спукана гума и слязох веднага да проверя и кво да видя зад мене 50 метра диря от масло а отдолу под колата 1 квадратен метър масло. Теглихме я с мъки до майстора и неска ми съобщи че е извадил някво алуминиево парче и аз не разбрах от къде и че трябвало да се сваля кутията щото си мисли че проблема е някъде между двигателя и кутията. Май ми намирисва на много скъп ремонт. Вие как мислите. Някой ако е имал подобно преживяване да сподели ако може.
        Колега не разбрах какъв ти е точно Фията? Да не е 1,6 я и да ти се е скъсал някои вътрешен маншон?

        Коментар


          #5
          Re: Счупена скоростна кутия

          mitkosoft написа:
          Колеги, или аз съм пълен нещастник или тея фиати просто са пълни боклуци. От 1 година както я имам не е било месец да не правя нещо. Естествено и тоя месец не мина без аварии. Вчера изтече цялото масло от скоростната кутия. Ама такъв теч имаше сякаш от шишето направо го изливах за 1 минута всичко изтече. Ситуацията беше следната...карах си на 3-та и намалях за една дупка но бях на скорост и минавам и почва да трака нещо отдолу все едно през пластмасово шише съм минал. Първоначално си помислих че е спукана гума и слязох веднага да проверя и кво да видя зад мене 50 метра диря от масло а отдолу под колата 1 квадратен метър масло. Теглихме я с мъки до майстора и неска ми съобщи че е извадил някво алуминиево парче и аз не разбрах от къде и че трябвало да се сваля кутията щото си мисли че проблема е някъде между двигателя и кутията. Май ми намирисва на много скъп ремонт. Вие как мислите. Някой ако е имал подобно преживяване да сподели ако може.
          Алуминиево парче няма от къде да дойде освен от корпуса - ако е ударена някъде, обезателно ще личи!

          Коментар

          Working...
          X