Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата ми гори масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    stenli написа:
    ... Допустим разход на масло на автомобила от производителя е 1 литър на 1200 - 1500 км .......
    ще покажеш ли на какво се обосноваваш? ... Доста ме шашкаш с тез цифри като за Трабанче са. Ама там технологията на двигателя е друга.

    Коментар


      #17
      Ми в повечето книжки който вървят към колите го пише. Обикновенно с малки букви някъде . Преди като бачках в фирмен сервиз имаше клиент с нова кола на който му гореше 6 литра от смяна на смяна и му отказаха ремонт защото влизал в нормата. Колата е Ауди А6 и беше на 20 000 км. Така си кара и до ден днешен.

      Коментар


        #18
        stenli написа:
        От гумички съм виж дал разход от литър на 250 - 300 км, не бързайте да ровите мотора за глупости. Допустим разход на масло на автомобила от производителя е 1 литър на 1200 - 1500 км за мен не си заслужава за тия 4 литра на 10 000 да правиш каквото и да е.
        Колега,четеш но между редовете.Завода дава разход от 1л на 1000км ,НО при каране в мощностния режим(което ще рече от 5000 до 7000 оборота) и то на мотор 2.0 16 клапана.За другите мотори разхода е значително по-малък.Ако има износени маслообирачи ,не би трябвало да има увеличено картерно налягане,нали
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #19
          ivanko_rs написа:
          stenli написа:
          От гумички съм виж дал разход от литър на 250 - 300 км, не бързайте да ровите мотора за глупости. Допустим разход на масло на автомобила от производителя е 1 литър на 1200 - 1500 км за мен не си заслужава за тия 4 литра на 10 000 да правиш каквото и да е.
          Колега,четеш но между редовете.Завода дава разход от 1л на 1000км ,НО при каране в мощностния режим(което ще рече от 5000 до 7000 оборота) и то на мотор 2.0 16 клапана.За другите мотори разхода е значително по-малък.Ако има износени маслообирачи ,не би трябвало да има увеличено картерно налягане,нали
          добре де ! пуснете ги тез данни да ги видим и ние ! Дайте някой файл ли е, сайт ли?

          Коментар


            #20
            ivanko_rs написа:
            stenli написа:
            От гумички съм виж дал разход от литър на 250 - 300 км, не бързайте да ровите мотора за глупости. Допустим разход на масло на автомобила от производителя е 1 литър на 1200 - 1500 км за мен не си заслужава за тия 4 литра на 10 000 да правиш каквото и да е.
            Колега,четеш но между редовете.Завода дава разход от 1л на 1000км ,НО при каране в мощностния режим(което ще рече от 5000 до 7000 оборота) и то на мотор 2.0 16 клапана.За другите мотори разхода е значително по-малък.Ако има износени маслообирачи ,не би трябвало да има увеличено картерно налягане,нали
            Колега ти ако си вземеш кола с такъв мотор на 1500 об. ли ще я караш Имам копие от книжката на Капа там на бензиновите дават около четвърт литър на 1000 а на турбо дизела 900 мл на 1000 Не ми се занимава сега да преправям снимката че ми отказва да я качи.

            Коментар


              #21
              Колега, при 1 литър на 1200- 1500км. - това прави 6-7 литра на 10000км. Кой производител дава такъв разход?
              Alfa Romeo 156 1,9 JTD sportwagon

              Коментар


                #22
                stenli написа:
                Колега ти ако си вземеш кола с такъв мотор на 1500 об. ли ще я караш Имам копие от книжката на Капа там на бензиновите дават около четвърт литър на 1000 а на турбо дизела 900 мл на 1000 Не ми се занимава сега да преправям снимката че ми отказва да я качи.
                Колега,за твое сведение имах две Седичита и мога да ти кажа че разхода на масло за 10000км смесено каране,т.е. нормално и натискане е около 1л Затова недей коментира точно този мотор като не си запознат.Както ти писах и по-горе това са разходи при екстремални натоварвания,които можеш да постигнеш единствено на състезателно трасе.Ако колата ти прави такъв разход на масло,то тя е за ремонт Колега u_bo рових се цял час да я намеря тази информация,но неможах Ще я потърся и ще я постна
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #23
                  По между другото и аз съм чел в сервизната книжка некакви данни пишеше на италиянски "MAX Consumatione oile 700ml/1000km"
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #24
                    stenli написа:
                    От гумички съм виждал разход от литър на 250 - 300 км, не бързайте да ровите мотора за глупости. Допустим разход на масло на автомобила от производителя е 1 литър на 1200 - 1500 км за мен не си заслужава за тия 4 литра на 10 000 да правиш каквото и да е.
                    Да но ако караш постоянно след 5 000 оборота.

                    Коментар

                    Working...
                    X