Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигателя не работи добре докато не загрее?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигателя не работи добре докато не загрее?

    Колеги, темата е подхващана много пъти, но не съм видял някой да е решил този проблем и затова пак подхващам темата.Като запаля колата когато е напълно студена и е трудно да се форсира, понякога дори гасне, не работи добре - така няколко минути. След това всичко е перфектно - до следващото палене на студено.На газ проблема го няма (не мога да съм 100% сигурен защото минавам на газ автоматично. Обаче след минаване на газ веднага "изчиства" и ако върна на бензин проблема си го има докато не позагрее още малко). С приятели съм ходил да гледаме фиатки за тях по автокъщите и специално гледам - проблема го имат почти всички браво/брава с 1,6 103 коня двигателя. И двама познати имам със същия двигател - същия проблем (даже единия е с по-новата модификация - 100 коня с пласмасовия колектор). Закачал съм я на компютър - никакви грешки - всичко е перфектно.Като цяло не е болка за умиране, но е леко дразнещо.Свещите са сменени, датчика за температурата който е върху термостата също е сменен.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    #2
    Обърнахте ли внимание с майстора каква температура даваше датчика за входящия въздух на диагностиката?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Не. Къде се намира този датчик? В смукателния колектор или? Това ми е доста трудно да го проверя защото трябва да оставя колата за поне 1 ден че да може да се тества.Като се замисля има логика този датчик да оказва влияние. Къде се намира и лесно ли се сваля. Дали не мога с мултицетчето да му проверя параметрите при различни температури?
      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

      Коментар


        #4
        Намира се до стъпковия мотор. Няма какво да му мериш, той на диагностиката трябва да го види каква температура дава. Мери температурата на входящия въздух, демек като навън е 30’ толкова трябва да показва и той. На компютъра се изписва директно температура. От него по-лесен за смяна няма. Имаш пълен достъп да него. На такива диагностики целта не е само да се гледат/трият грешки, ами и да се видят стойностите на датчиците.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Съгласен съм, ама по сервизите може би не го знаят (те го знаят ама или са некадърни или ги мързи) ... Неговите показания не би трябвало да се влияят от температурата на двигателя нали? В този случай лесно може да се замери - не е нужно да се чака двигателя да изстине ... хмТези дни ще отскоча до някой сервиз да го мернем това.Кажете евентуално на кои други датчици да гледаме показателите защото явно в сервиза сами няма да се сетят
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #6
            Щом им плащаш ще ти прегледат поне температурните стойности. И без това вземат 20-30лв. за 5 минути, че и по-малко. Възможно е да ти е наред и затова да не са ти казали. Не се влияят от температурата на двигателя. Просто мери температурата на входящия въздух.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар

            Working...
            X