Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на горивната камера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да кажа малко впечатления за въпросната добавка.Вчера ходих до София да занеса едни папки с документи. Та реших да сипя и едно шише от въпросната добавка за да поизчистя дюзите. Изгорих го бензина ама разлика не усетих. Извода... или са ми чисти дюзите... или добавката не помага.Нагар по камерата... мисля че няма, защото редовно си я карам с 6000 оборота.Иначе разхода Русе -София и обратно при нормално каране.. 90км и 120-160км/ч на магистралата е 6,2л/100км. Засечен е пълен - пълен резервоар.
    Fiat Barchetta - Pininfarina limited edition

    Коментар


      #17
      добре де, сипва се, пълни се горивната камера. Обаче нали буталата не са в едно и също положение, какво се прави с тези, които са в горно?
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #18
        А бе това са пълни глупости. нали тая добавка има вероятност да ти се смеси с маслото и да си е*е майката. После масло трябва да сменяш. Никъде на самото шише не го пише това за горивната камера. Братята руснаци пак са измислили мизерия некаква за техните бангии. Това за мене важи за някаква много умрела кола, а не за нашите фиати. Ако пунтака ми беше на 20+ години ех да се пробвам. Това ми е мението - нека някой който разбита от ДВг да си каже неговото, аз съм аматьорче .
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #19
          Аз пак да попитам .. днес ходих до Практикер и там имаше доста видове, но тези за нагара се сипват в маслото и после трябва да сменяш маслото; другите бяха да се добавят в горивото за почистване на дюзите... последното ли наливате през отворите на свещите?Хич не ми е на сметка да пълна цял резервоар с бензин за да сложа добавката при положение че карам на газ
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #20
            аз доколкото разбрах в горивната камера се сипва от добавка Редекс дето е са сипване в резервоара само че я сипваш в горивната камера. никъде това не е упоменато в указанията на продукта. Има логика да върши работа, но за мен след това трябва да смениш маслото.
            Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
            MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
            Engine Stamp: 176B9.000
            Version Code: 176BV
            Version: V5 | SPORTING | 03.'98

            Коментар


              #21
              Колега уолкър кажи как е автомобила. Има ли ефект след манипулацията? Маслото как е?
              Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
              MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
              Engine Stamp: 176B9.000
              Version Code: 176BV
              Version: V5 | SPORTING | 03.'98

              Коментар


                #22
                easylife написа:
                Колега уолкър кажи как е автомобила. Има ли ефект след манипулацията? Маслото как е?
                Забравих че има такава тема вече :D Промяна в маслото не съм забелязал и не съм го сменял. То си е профилактика почистването на камерата и вече съм си го отметнал в графа годишно обслужване. Даде ми 2 зареждания с по 1л/100км по-нисък разход и сега пак си се върна стария - към 8 и нещо във Варна.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар

                Working...
                X