Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.6 16V 103 к.с. не пали...в крайна сметка двигател.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    още в понеделник закарах колата в същия сервиз и още не са звъннали че е готова... уж трябваше да я закарам да я дооправи, а междувременно се появиха и нови проблеми, не знам дали имат общо... първо като тръгвах за сервиза не искаше да запали, но стартера въртеше... по-точно палеше,лампите угасваха, и веднага угасваше и колата... след 2 минути опити запали и тръгнах към сервиза, но светеше code. покарах така без проблеми, после я угасих, запалих я отново, и code си угасна, както е нормално... закарах я в сервиза, угасих я... запалих трудно, но code си угасна.... това май е някакъв друг проблем, не е свързан, до сега никога не е светвала тази лампа... пластмасата също е в сервиза и по-качествена снимка не мога да направя, но се надявам в най скоро време да знам точно какъв е проблема и да го отстранят най-после че от тези Фиати започна да ми писва
    Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

    Коментар


      Не каза ли че нямаш имобилайзер? Ако е отстранен тази лампа би трябвало винаги да свети. Ако не е по-вероятна причина за блокиране на запалването няма, като се шашне. Иначе е нормално при въртене продължително на стартера после да светне я code, я лампата на инжекцията и после като я изгасиш за няколко минути при следващото палене да си изгасват. Какво стана с моето предположение за МАП сензора? Да ти огледат хубаво въздуховода, кутията на въздушния филтър и резонаторната кутия на въздуховода до двигателя. Тази кутия е от 2 части и е нормално връзката/уплътнението между тях да прогние. Твърде вероятно да гълта отнякъде въздух.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        попитах го какво е правил. MAП сензор ли и той ми каза, че не иска да говори преди да е сигурен, че е открил проблема и го е отстранил. мисля че си е прав човека... имобилайзера е махнат да, гасне му лампата обаче винаги?! или не е махнат и аз съм в грешка?! как да рабера? като му я закарах и той спомена нещо за въздуховод, явно правилно се насочва, дано не е ударил пак на камък
        Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

        Коментар


          ivalena написа:
          ... имобилайзера е махнат да.
          wwalker написа:
          Ако е отстранен тази лампа би трябвало винаги да свети.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            като купувах колата заради това че нямам имобилайзер ми намалиха цената малко, в първия сервиз докато се чудеха какво и има, помислиха да не е от него и неясно как разбраха че нямам?! и не е от него?! лампата си угасва винаги, без последния път червената лампичка до копчетата за халогените премигва всеки път когато дам на контакт или гася колата...
            Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

            Коментар


              ivalena написа:
              ... че от тези Фиати започна да ми писва
              Закърпи положението и я продавай. Изглежда си попаднала на зле поддържан автомобил
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                не мисля, че не е поддържана добре докато е била в Италия, подозирам обаче, че след като са я докарали в България някой разбирач я е пипал или.. кой знае какво са и правили. ще изчакам да излезе от сервиза да видя как е, и може да се замисля за някой Golf :D
                Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                Коментар


                  Винаги съм на принципа, че е по-добре да си оправиш колата и да си я караш, вместо да я продадеш, но ако стигнеш момента, в който почваш да мразиш въпросния автомобил и да очакваш всеки момент някакъв проблем е най-правилно да го смениш. Дори и с гоУф
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    И аз имам подобен проблем с моито пунто и незнам от какво е пали когато си ика ама не пали на бутане :/ и незнам ка да махна имобилайзера защтото маи тои се еб.ва. Надявам се скоро колежката да каже всъщност какъв е бил проблема и УСПЕХ
                    4 бири и турбината да свири

                    Коментар


                      Сега се обадих в сервиза,майстора каза, че 4 дни я пали, гаси, без проблеми, ходи с нея за части, и не му е направила никакъв проблем... не може да я излови единия път само жълтата лампа изгаснала след 7 секунди, но след толкова опити било нормално... питах го за имобилайзера, каза че има и при това не прави проблем той... никакъв проблем не вижда, утре ще си я взема, и в понеделник ще отида да смени маслото и ремъка?! предполагам, че не я кара толкова продължително, за да започне да си показва номерата... каза, че едно от нещата които е пипал преди е МАП сензор утре ще разбера всичко...
                      Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                      Коментар


                        Добре де,ако мап сензора прави проблем колата не трябва ли да си пали и просто дава доста по голям разход.Моито пунто като го закачиха на диагностика даде дат4ика на вала и електроник кей ерор всичко друго било наред.Оправих датчика на вала и сега остава само имобилайзера гаден :P вчера си закарах колата в един сервиз да ми сменят някои консумативи и не е правила проблем палеше си.Ще видя като ми я върнат дали ще се е самоизлекувала в което мн се съмнявам?А ivalena знаеш ли какво е правил с мап сензора твоя майстор?
                        4 бири и турбината да свири

                        Коментар


                          питах майстора МАП сензора ли беше проблема преди и той каза и него го пипах, да... нищо не казва конкретно но утре ще го разпитам подробно.Е то още има някакъв проблем, който на него не му се проявява, но това с паленето благодарение на него се пооправи значително.. утре ще знам подробности, а дано днес докато я кара да му го направи този проблем, и най- накрая да свършат мъките
                          Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                          Коментар


                            DogForLife написа:
                            Добре де,ако мап сензора прави проблем колата не трябва ли да си пали и просто дава доста по голям разход...
                            Като не е в час ту работи, ту като запецне няма палене. Възможно е да е позапушен и с продухване да се оправи.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              ясно.надявам се аз да не греша но мап сензора е при дебитомера една малка джвъчка нали? като пластинка?Колежке мн ще се радвам да споделиш после какво и е било на колата та туко виж съм си оправил и аз моита мерси предварително
                              4 бири и турбината да свири

                              Коментар


                                DogForLife написа:
                                ясно.надявам се аз да не греша но мап сензора е при дебитомера една малка джвъчка нали? като пластинка?Колежке мн ще се радвам да споделиш после какво и е било на колата та туко виж съм си оправил и аз моита мерси предварително
                                MAP сензоре е дебитомера при тези двигатели. Няма как да е при дебитомера, като такъв няма
                                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                                Коментар

                                Working...
                                X