Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2009 1.4 Tjet 120 к.с. трудно пали на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    kiriluz1 написа: Преглед на мнението
    Питай какъв е ГИ и къде е слаган ,после обобщавай бройката хиляди и трябва да си велик гении за да стигнеш до извода на 12 страница че при t jet 150 и ГИ май има леко неразбирателство, а пък как разбра че е при еднакви условия ума не ми го побира? За газта де ,дето забива. То за теб явно натиснат педал до долу и скорост 80 км.винаги е" еднакви условия" ,ама то климатик включен/изключен,нагоре /надолу,празна кола/ пълна кола ,с отворен/ затворен прозорец/ци няма значение,пък това дали е на загрял/полу/студен двигател да не говорим, а за вятър нещо да кажеш насреща/попътен, а за бутилката с газ да попита празна ли е пълна ли е ? И още и още... Ама не , "търси проблем с газта" , дълбокомислено, ми не бе касетофона е виновен и по точно трябва да е усилен на 20 иначе няма да върви. Смях "майсторе" .
    Тази мозъчна диария как трябва да помогне на колегата?

    Коментар


      Това питам и аз? Как му помогна? Ясно е че има проблем с газта,това със заглъхването го е написал доста по -назад. Отделно газаджията е изразил съмнения свързани с изпарителя и по-точно че не храни достатъчно. Та дали трябва да иде на водородно почистване,което му предлагаш? И това ще му реши ли проблема. В смисъл ,казваш че проблема е газта и го пращаш да си мери налягането на горивото. Това не разбирам А иначе доста от нещата които казваш са верни ,но не са в темата. Ако искаш да не спанмим повече темата. Аз няма да коментирам твое мнение и ти не коментирай мое в темата. На лично ако искаш пиши каквото и колкото искаш.
      Последна редакция от kiriluz1; 28.09.2022, 12:38.

      Коментар


        Какво ви е мнението за сваляне и почистване на бензиновите инжектори:
        Признаци за замърсени дюзи или инжектори:
        • колебания при ниски обороти
        • прекъсвания при ускорение на автомобила
        • по-голям разход на гориво
        • по-малка мощност
        • трудно палене на автомобила
        • повече вредни емисии
        Евентуално да не успяват да впръскват гориво а просто да го изплюват?

        Коментар


          Optimst5 написа: Преглед на мнението
          Какво ви е мнението за сваляне и почистване на бензиновите инжектори:
          Признаци за замърсени дюзи или инжектори:
          • колебания при ниски обороти
          • прекъсвания при ускорение на автомобила
          • по-голям разход на гориво
          • по-малка мощност
          • трудно палене на автомобила
          • повече вредни емисии
          Евентуално да не успяват да впръскват гориво а просто да го изплюват?
          Никога не би навредило. Но би трябвало да имаш проблеми при всяко палене на бензин,а не само сутрин при първото. На загрят двигател как е работата на бензин,колебаят ли се оборотите,има ли мощност?

          Коментар


            Не, нямам посочените проблеми на загрят двигател на бензин. Може би ускорението ѝ е по мудно от спорт версията

            Коментар


              Тогава не бих ги свалял за чистене,те или са запушени или не,а не запушени само за първото палене сутрин.
              Последна редакция от kiriluz1; 01.10.2022, 15:58.

              Коментар


                Ами поизчерпаха се вариантите. Слагах добавка за почистване на инжектори, добавка към маслото за повдигачите, чистих дросел и тн. Единственото, освен физическо чистене на инжекторите е да пробвам да държа резервоара с към 25 литра бензин и след всеки 64 литра газ да ползвам 10 литра бензин. Но не мога да проумея как това ще реши проблема при положение че толкова много дни я паля и върви само на бензин.
                А може и датчик да е сдал багажа но да не казва на компютъра. Тогава няма как да се намери решение

                Забравих да добавя че дросела беше доста омазан, особено по ръбовете на клапата едвам го изчистих със спрея. Но ефекта беше леко подобрение и то еднократно
                Последна редакция от Optimst5; 01.10.2022, 18:11.

                Коментар


                  Optimst5 написа: Преглед на мнението
                  Ами поизчерпаха се вариантите. Слагах добавка за почистване на инжектори, добавка към маслото за повдигачите, чистих дросел и тн. Единственото, освен физическо чистене на инжекторите е да пробвам да държа резервоара с към 25 литра бензин и след всеки 64 литра газ да ползвам 10 литра бензин. Но не мога да проумея как това ще реши проблема при положение че толкова много дни я паля и върви само на бензин.
                  А може и датчик да е сдал багажа но да не казва на компютъра. Тогава няма как да се намери решение

                  Забравих да добавя че дросела беше доста омазан, особено по ръбовете на клапата едвам го изчистих със спрея. Но ефекта беше леко подобрение и то еднократно
                  Смятам че сместа ти на газ е много зле и това ти създава всички проблеми. Мисля че беднее,което кара бензиновия компютър да обогатява,поради тази причина при палене ти е зверски богата сместа и затова не държи обороти и припуква на изхода. Предполагам и мирише доста на бензин? Повечето датчици ако са сдали багажа при живи данни се вижда,даже за най-важните параметри има желано и измерено т.е . има къде да се опреш Иди при газаджия които разбира и прави двигатели с турбина . И махна ли подобренията по храненето с бензина? Мисля че и те са част от проблема.
                  Последна редакция от kiriluz1; 01.10.2022, 18:35.

                  Коментар


                    Възвратните клапани не съм ги махал защото моите снадки са къси. Те са отрязали парчета от маркуча за да ги сложат. И ще потърся стругар да ми направи.
                    Вече няма прекъсване след палене или вибрации в двигателя. Смятам че са били от дросела.
                    За газта ще опитам да се вредя в сервиза на романо във военна рампа, макар че е доста трудна връзката с тях
                    Тази адаптация не се ли изтрива при сваляне на акумулатора защото поне настройките на борд компа се ресетват?

                    И да, мирише доста на бензин след палене

                    Коментар


                      Optimst5 написа: Преглед на мнението
                      Възвратните клапани не съм ги махал защото моите снадки са къси. Те са отрязали парчета от маркуча за да ги сложат. И ще потърся стругар да ми направи.
                      Вече няма прекъсване след палене или вибрации в двигателя. Смятам че са били от дросела.
                      За газта ще опитам да се вредя в сервиза на романо във военна рампа, макар че е доста трудна връзката с тях
                      Тази адаптация не се ли изтрива при сваляне на акумулатора защото поне настройките на борд компа се ресетват?

                      И да, мирише доста на бензин след палене
                      Адаптацията се ресетва само с кабел и софтуер. За бензиновото ЕКУ става дума,даже и грешките не се трият с откачване на акумулатор,такава е политиката след 2000 г. с цел статистика на производителя. Дросела,след почистването прави ли му процедурата по обучение с даване на контакт и ала,бала? При газовия компютър няма адаптация,той е последователно вързан на бензиновите инжектори,взима сигнала подаден от бенз. ЕКУ към инжекторите и като папагал повтаря,като добавя коефициент удължаване на времето ,заради разликата в агрегатните състояния на двете горива. И затова като се омаже бенз.ЕКУ и се самоадаптира,обикновенно грешката се мултиплицира от газовия компютър. Затова когато газовия компютър не е ОБД идеалната настройка е мисията невъзможна или поне твърде временна. Когато е с ОБД следи каква е сместа на газ гледайте какво се случва в бензиновото ЕКУ и корегира за да я държи в правилните граници. Това е съвсем общо обяснение . Иначе има корекции по температура,по налягане във всмукателния колектор но това не касае основно принципа на работа.

                      Коментар


                        и със софтуера пробвах но общо взето имаше еднократен ефект. Иначе ето снимка на времената, надявам се да е правилен коефициента.
                        Пс - снимката е от преди 3 месеца когато нещата не бяха така драматични
                        Click image for larger version  Name:	map brvao.jpg Views:	0 Size:	198,6 KB ID:	2757637
                        Последна редакция от Optimst5; 01.10.2022, 20:23.

                        Коментар


                          Optimst5 написа: Преглед на мнението
                          и със софтуера пробвах но общо взето имаше еднократен ефект. Иначе ето снимка на времената, надявам се да е правилен коефициента
                          Click image for larger version  Name:	map brvao.jpg Views:	8 Size:	198,6 KB ID:	2757637
                          Те времената са си настройка която зависи от хиляда неща,не са универсални, налягането на изпарителя ти е 1,35 бара,което мисля че е малко малко,при развъртаме на турбината към 2000-2200 оборота във всмукателния колектор налягането от турбото става по-голямо от това на газта и затова ти умира колата. Като цяло се гонят такива времена на газ които са максимално близки до бензиновите,но това зависи от вида и бързината на газовите инжектори(ограничени са като минимално и максимално време за отваряне в мс),та за картата няма универсална настройка и е най-добре да ти я настрои такъв който знае какво прави. А след това я разгледай и си я запази. За мен коефициенти от рода на 174 ( бензиновото време което е в дясно в син цвят Х 1,74) което е почти двойно на бензиновото време примерно 8 мс. Х 1,74 =13,92мс., което за мен е много. Почти двойно на бензиновото време. При мен газовите времена бяха до 1,4 Х бензиновото време което беше от 3,5мс на тихи обороти до 18 мс. при високи обороти. Но аз съм бил с атмосферен двигател 103 кончета и нещата са били различни. Другото което си спомням е че максималните времена на газовите инжектори е към 21 мс ,а при теб гледам че при 18 мс .бензиново време и 5000 оборота отиваш над 22мс. предполагам че колата умира и там? Ето малко инфо за настройка на ГИ. Прочети подчертаното с жълто за адаптацията ,и по-надолу за турбо мотори:
                          https://www.bgdiagnostica.com/index....injekcion.html
                          Последна редакция от kiriluz1; 01.10.2022, 21:11.

                          Коментар


                            Разполагам с инжектори романо фаст от първия модел, изпарител заволи зета и компютър романо risn. Забелязах че стойносттите в картите от линка са доста по ниски от моите. Доколкото разбирам се въвеждат ръчно? Ако копирам някоя от графиките няма ли да обедня сместа? Забелязах няколко неща в моите настройки които може би е хубаво да се променят:
                            Да обръща на 50 градуса на водата, вместо на 30, да обръща на 800 оборота, вместо на 1600 и да се добави впръскване на бензин над 4000 оборота(ако е възможно)
                            Относно настройката на турбо коли - не съм сигурен каква е сондата в бутилката и размер на тръбичката. Тръбата за захранване мисля че е медна но не съм сигурен. В линка също пишеше че рейките тип IG1 са с меки пружини и отварят клапаните при силно натоварване. Моята е RAIL GAS GPL ROMANO 67R010275 110R000113, която не знам дали е такъв тип

                            Коментар


                              Optimst5 написа: Преглед на мнението
                              Разполагам с инжектори романо фаст от първия модел, изпарител заволи зета и компютър романо risn. Забелязах че стойносттите в картите от линка са доста по ниски от моите. Доколкото разбирам се въвеждат ръчно? Ако копирам някоя от графиките няма ли да обедня сместа? Забелязах няколко неща в моите настройки които може би е хубаво да се променят:
                              Да обръща на 50 градуса на водата, вместо на 30, да обръща на 800 оборота, вместо на 1600 и да се добави впръскване на бензин над 4000 оборота(ако е възможно)
                              Относно настройката на турбо коли - не съм сигурен каква е сондата в бутилката и размер на тръбичката. Тръбата за захранване мисля че е медна но не съм сигурен. В линка също пишеше че рейките тип IG1 са с меки пружини и отварят клапаните при силно натоварване. Моята е RAIL GAS GPL ROMANO 67R010275 110R000113, която не знам дали е такъв тип
                              Копиране на картата не става,това е друга кола и друг двигател. На първо време бих вдигнал налягането на редуктора на 1,5бара, например. Това би довело до сваляне на времената при различни обороти и с включени консуматори. След това бих пуснал една автоматична настройка. След това бих вързал бензиновото ЕКУ и гледайки коефициент ламбда бих донастроил ръчно времената,след това при каране бих погледнал как върви в различни режими и бих пипнал тук там ако се налага. Би трябвало да може да впръсква. бензин на обороти на които ти определиш. За инжекторите ме мога да ти кажа. Налягането на редуктора се вдига от винт в средата като навиваш вдига,като развиваш сваля. Принципа е бензиновото време като параметър в Алфаобд да не се променя ,когато минеш на газ.
                              ​​​​​​https://www.scribd.com/doc/289021397...-4-Tjet-Engine От 24 страница надулу има графики с налягането което прави турбото виж ги.
                              И от твоя изпарител намирам 3 вида като два са с 1,2 бара изходящо налягане а един е с 1,4 бара.
                              Последна редакция от kiriluz1; 02.10.2022, 11:57.

                              Коментар


                                Този е http://www.auto-gas-bg.com/bg_BG/pro...83-hp-569.html И наистина пише 1.2 бара. Но пък го дават за 183 коня..

                                Коментар

                                Working...
                                X