Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto Mk2 - Счупена пробка на маркучите за парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto Mk2 - Счупена пробка на маркучите за парното

    Привет, колеги.
    Кажете, моля, откъде да си намеря резервна пробка за обезвъздушаване за Пунтото като тази на снимката:

    Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	63,3 KB
ID:	2169677

    Тая сутрин я притегнах повечко и я скъсах, пластмасова е...
    Едва ли се продава отделно, вероятно е с целия маркуч.
    Някъде из форума видях вариант с болтче М6, ако някой я е замествал с нещо - нека каже с какво.

    Също така - как да извадя парчето, което остана вътре?
    _________________________
    FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

    #2
    Става с метално болтче М6, карал съм година и повече с такова на бравото. После при една смяна превъртя и трябваше да сменя маркуча, така че не натягай много. Може едно о-пръстенче да му подложиш, въпреки че то си има такова (фабрично заработено) в пласмасата.
    За изваждането на останалото парче, вземаш малка плоска отвертка, нагряваш я и си правиш процеп в пластмасата, за да можеш да го отвиеш.
    Успех!
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Мерси, а резбата стандартна ли е на тези болтчета?
      И аз си помислих за нагряване с отвертка, но малко ме съмнява, все пак тая пластмаса трябва да е топлоустойчива. По-скоро с две остри шила или два пергела е пробвам, дейба и пластмасите начи...
      _________________________
      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

      Коментар


        #4
        Аз мойто го разпробих със 3 и после с 4мм бургия.

        Коментар


          #5
          Стандартна е резбата. Пластмасата се топи. Аз нагрявах отверката със свещ, че не намерих нещо по подходящо.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            За оригинална пробка отиди в някоя морга, няма да ти скъсат главата с цена, но и с обикновен болт с гумена шайба става /изпробвано е/.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              болт м6 с о пръстен с подходящ размер и забравяш за драмата. Твоето пунто сигурно е било последното със здрава пробка
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X