Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1.8 16V - шум в ДВГ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 1.8 16V - шум в ДВГ

    здравейте, имам проблем с колата фиат мареа 1,8 16в сменихме гарнитурата на главата с нови свещи със здрави ремъци и всичко беше както трябва тръгнах на път и се появи много здрав шум в двигателя трака от към блока от към главата не зависимо от оборотите трака почукване на кухо, от какво може да е ремъците са здрави може ли да е от счурпен оптегач на ангренажния ремък или затъпени гърбици на разпределтилния или счупен клапан, няма течове около двигателя, няма тяга


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

    #2
    Josef Gazara написа: Преглед на мнението
    здравейте, имам проблем с колата фиат мареа 1,8 16в сменихме гарнитурата на главата с нови свещи със здрави ремъци и всичко беше както трябва тръгнах на път и се появи много здрав шум в двигателя трака от към блока от към главата не зависимо от оборотите трака почукване на кухо, от какво може да е ремъците са здрави може ли да е от счурпен оптегач на ангренажния ремък или затъпени гърбици на разпределтилния или счупен клапан, няма течове около двигателя, няма тяга
    .
    зацепете я с пети , може хидравличните повдигачи да не са се напълнили ,или по зле - биелен лагер доста 1.8 страдат от биелни..
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      лоша работа е това, много ме е яд че си купих фият този ми е 3ти имах пунто и брава нямал съм такива проблеми имал съм и алфа навремето за да се смени този лагер се цепи целия двигател, дано да е нещо лесно да оправяне нямам й навъртени и 1200 км отделно ще ви бъда благодарен ако има колеги тук от пловдив доволни от техни майстори за препоръки и мнения за такива, благодаря.
      fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

      Коментар


        #4
        Мотора не е зацепен. Клапаните бият по буталата.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Мотора не е зацепен. Клапаните бият по буталата.
          добре може ли да е от аванса в запалването якото тракане в предварението с превъртял два три зъба стана така като я понастъпах леко на магистралата знаете ли, едната ролка виеше на ангренажния ремък може ли да е преплъзнал от високата скорост
          fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

          Коментар


            #6
            Колега, прегледай това, което са ти посочили колегите по-горе. Този мотор е силно препоръчително да се зацепва с пети, въпреки че не е с вариатор като моя. За целта в първи цилиндър слагате "часовника" и търсите ГМТ, принципно колелото на коляновия вал има една точка - трябва да сочи на долу, а зъба за ремъка на 9 часа точно срещу един малък белег на корпуса на маслената помпа. След това на всмукателния вал на 2-ри цилиндър и на изпускателния вал на 3-ти цилиндър се слагат петите на мястото на държачите на валовете. Ако гърбиците не пасват - ремъка не е зацепен като хората. След като го зацепите ако го има същия шум значи проблема е станал по-сериозен. И тези маслени повдигачи се пълнят по специална инструкция, ако не се напълнят като хората стават гафове. Каква е тази виеща ролка ? Сваляли сте глава и сте спестили от комплект ангренажен ремък ли?!
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #7
              Колега,оправи ли фиата...
              BMW 318is COUPE 140hp
              FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

              Коментар

              Working...
              X