Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблемите са ежедневие (сама си дава газ)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблемите са ежедневие (сама си дава газ)

    здравейте приятели симпатизанти и съфорумници, здравейте фенове на италианското автомобилостроене, имам проблем и ще се радвам някои да ми обясни защо колата си дава сама газ браво (1.4 12в) има стъпково моторче коета го изчистих беше в бензин добре работеше, но пак си дава газ и тръгва сама и то рязко :D
    fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

    #2
    Ако го прави, когато е студена е нормално.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Re: проблемите са ежедневие (сама си дава газ)

      Josef Gazara написа:
      здравейте приятели симпатизанти и съфорумници, здравейте фенове на италианското автомобилостроене, имам проблем и ще се радвам някои да ми обясни защо колата си дава сама газ браво (1.4 12в) има стъпково моторче коета го изчистих беше в бензин добре работеше, но пак си дава газ и тръгва сама и то рязко :D
      почисти дросела и огледай жилото къде задържа
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Дърпа въздух отнякъде. Прегледай тънките маркучета, които влизат в моното. И аз го ядох тоя, при мен ускоряваше сама без да съм пипнал педала на газта и беше от тънкото маркуче което излиза от маркуча за картерните газове.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          колеги проблема е много голям изгарят бошоните един по един запалката и централното на са едно вече 3 ти бушон за седмица сменям 20A мисля че е 25A но трябва да видя в мануала, радиото ми изгоря ще свалям панелчето да видя, но това за оборотите е много сериозно не е 2000 3000 а 5500 6000 на максимални обороти и вчера щях да блъсна две коли на паркинга :D ичистих куплунга за стъпковото моторче ама маи не е от него проблема офффф
          fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

          Коментар


            #6
            До ден днешен не разбирам каква е връзката, но на мен същите номера ми ги правеше, когато ми се беше цепнал изпускателния колектор по средата. На бензин оборотите на празен ход ми бяха около 4000, а на газ- 5500-6000. Проблеми с високи обороти съм имал и при откачен вакуум на регулатора за налягането на бензина, също така и от сцепена тръба на сервото на спирачките.
            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

            Коментар


              #7
              утре ще го разглобя то нали има една пружинка и едно зъбно колелце отвива се с шестограми утре ще го правя втора ръка какви пари струва
              fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

              Коментар


                #8
                имаш ли темп. датчик на инжекциона? Не светва ли грешка като се форсира?
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  и аз това си мисля не няма лампичка да светне има температурен датчик които е затапен той е за температурата на входящия въздух които постъпва от филтъра и отива в моното тук в техническото ръководство пише air intake flap control actuator mass air flow sensor маи работи с вакум и като е +9 градуса !? отделно е че като загрее ги прави тези номера, но ще карам без него или механичен проблем в стъпковото моторче ще карам без него ами tps
                  fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

                  Коментар


                    #10
                    е не може тaкa стъпковия мотор се ръководи от темп дaтчик,
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      bmahob написа:
                      е не може тaкa стъпковия мотор се ръководи от темп дaтчик,
                      не знам къде е брат, гледах, маи трябваше да си купя голф :D ахахах
                      fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

                      Коментар


                        #12
                        Josef Gazara написа:
                        не знам къде е брат, гледах, маи трябваше да си купя голф :D ахахах
                        И следващата стъпка е самоубийство.

                        Коментар


                          #13
                          Стъпковия мотор се ръководи от синия температурен дачтик на термостата когато си на празен ход. Затова като запалиш колата и е студена оборотите са 1500. Но не вярвам там да е проблема. Или дърпа яко въздух или ТПС сензора е с изтъркани пътечки. Можеш да го откачиш тоя датчик, тогава ще ти свети лампата на инжекциона и оборотите на празен ход ще са пак около 1500 дори и като загрее колата. Но поне ще видиш и без датчик вдигат ли се до 5000. Колата ще пали и върви дори без синия датчик.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Не ми се занимава въобще с глупости честно казано, вчера температурата ми показа 100 градуса !? не съм я карал толкова, но ще покарам с изваден куплунг на стъпковото моторче за да видя че не е от него а този потенциометър какво е резистор нещо ли !? гофрирания маркуч е здрав може би въздушния филтър е за смяна но ще го изсмуча с прахосмокачката днес.
                            fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

                            Коментар


                              #15
                              С изкаран маркуч на стъпквото моторче няма да може да караш, вервай ми Даже няма да може да запалиш.ТПС е забучен в моното от към страната на гофрирания маркуч. Но там по принцип не трябва да разбутваш защото позицията му е калибрирана фабрично. Хванат е с 4 болта, но не са в дупки, а в канали, т.е. може да се размести, което не е много препоръчително Там пипай в краен случай.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X