Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кабели? какви и за какви пари?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кабели? какви и за какви пари?

    Днес с бях на газаджия и ми направи настройка + смяна на филтрите за газта, но при рязко подаване на газ има едно зачудване и каза, че ще е от кабелите. колата е със свещи NGK по спомен и са на 10-13к.какви кабели за свещи да търся не искам да са безбожна цена, че гледам 98% са около 70лв. ако е така и трябва да ги дам какви да са те?варианта 2ра ръка, но като не знам те стават ли най мн се прецакам за 30-40лвколата от подписа с газтаps Бих взел само от колега от тук и то, ако са 2-3к карани ако има такива моля за лично съобщение Към Модераторите - Моля да се премести в раздел бензинови двигатели
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Аз кабели, различни от Bosch или BERU не бих си купил, защото вече съм си патил от по-евтините еквиваленти. 79лв струва комплект кабели Bosch за твоята кола, и на това ако казваш безбожна цена...
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      70-80 лв. BERU от Mitaka_71.Доста добро качество са.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        По принцип най-скъпите и качествени кабели са Беру,което не се наблюдава при свещите им.Там доминират НЖК,ако е оригинално японско,а не някое менте.Също и Денсо,което е със значително по-малко копия.За кабелите Тесла основно дистрибутирани от Косер има много противоречиви мнения.Кабелите Шампион от Евро 07 също са някакъв жмел.Бош пък...мале мила .В къщи имам около стотина кабела от различни морги съм ги свалял просто да си правя експерименти с тях.За мен лично най-хубавите кабели като цена качество са ЕКЮЕМ с които са оборудвани повечето френски таралясници.Старс 94 мисля им е дистрибутора.Понеже минах по същия път преди години с Опела и смених какви ли не кабеляци,накрая наистина стигнах до извода,че всичко в тая държава е менте и високата цена в България не е гаранция за качество .Купих си от най-евтините кабели,които съществуват на пазара,но поне нови.Те бяха YAN MOR някакви бесни китайски ментета на цена 35лв от фирмата им дистрибутор Автохит.За същите обаче Тесла от косер ми искаха 97лв-еми нямаше как да стане.И до ден днешен съм с китайците на Опела и не съм имал проблеми.
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #5
          Тесла са пълен боклук, за 2-3г два от кабелите ми се откачиха от лулите. Аз се чудех тая кола що тресе, то единия кабел на магия е работел.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Също 5 години съм с тия китайските YAN MOR. Нищо им няма.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Аз пък карам само на газ с оригиналните ми кабели вече над 8 г ( над 180 000 км ) и нямам проблеми.Твоя газаджия наема ли се да ти ремонтира колата и ти да му платиш? Мен ако питаш това е гадаене на посоки. Традиционно ти казват - кабели свещи или бобина. Вземи от читава кола кабели и тествай, защото иначе може да си дадеш парите напразно.
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                еми.. като извадя кабела от свеща се наблюдава около пластмасата едно опушеноканя се от 1.5г да ги сменя тези кабели и мисля, че сега е времето.Колата не се кара мн, но все пак е на газ и извън градско джиткам с нея. Не съм сигурен дали ее от кабелите, но газаджията направи настройка и има подобрение в движението и по малко придърпва.Не знам дали един бош е по добър от два бр китайци?За колегата 80 да дам чисто за проба дали е проблема в кабелите си ми е безбожно, да имам две коли, но ако и на двете почна да гадая и да тествам така нема да има какво да ям вечер ще чуя утре аутоплюса и ако имат оферта за 35лв се мятам, но ще проверя и косер ако там има бош ще търся отстъпка 30% да ми дойдат на 50 и ще взема бош или беру.Нямам познат с такава кошница за проба аз съм само :р
                Fiat Marea 2.4 JTD+
                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                Renault 19/1.7mi/ - crash

                Коментар


                  #9
                  Звънях тук там и резултата е следния аутохит - ББТ-81, беру 100косер - 51 - тесластарс94 - 76 - MAGNETI MARELLI
                  Fiat Marea 2.4 JTD+
                  Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                  Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                  Renault 19/1.7mi/ - crash

                  Коментар


                    #10
                    zlatarov написа:
                    Звънях тук там и резултата е следния аутохит - ББТ-81, беру 100косер - 51 - тесластарс94 - 76 - MAGNETI MARELLI
                    Аман от тия кабели.На мойта кошница преди смених няколко комплекта кабели и брах големи ядове.1.Магнет марели не си взимай.С такива кабели си изгорях бубината.Нямаха никакво съпротивление.Бубината замина до дни.Около 70лв ги взех и след като ми изгоря бубината ги примерихме с майстор.Даваха стойност (0 )кОм.Пълни ментета.2.На тесла пък работиха 5 дена и почнаха да правят пачове.Вечер светеха кат неонови лапми самите кабели.Бяха сини на цвят.Зимай си на Беру и да ти е мирна главата.П.С..Последно и сложих Shampion и така я карах няколко години преди да я разфасовам...Вършеха работа...http://www.mister-auto.bg/bg/komplek...685.htmlЕто ти на беру за 79лв.........Ще черпиш...
                    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                    Коментар


                      #11
                      NGK и са около 60лв. Аз бях с обикновена газова и след като ги сложих колата заспа

                      Коментар


                        #12
                        zlatarov написа:
                        Звънях тук там и резултата е следния аутохит - ББТ-81, беру 100косер - 51 - тесластарс94 - 76 - MAGNETI MARELLI
                        На ей за туй си продадох Фиат-а,щото не е честно за кола,която има няма 1000лв,кабелите или дюзите да са на 1/10 от цената и .На Опел Вектра Б преди да си купя китайските YAN MOR питах в ТЕХ-КО,за които наистина знам,че внасят истинско БЕРУ,а не менте,а още повече имам приятел съученик от първи клас,който работи там и ще ми предложи най-доброто.Ще предложи той ама като ми съобщи цена от 179лв за комлекта на ОПЕЛ-а честно получих сърцебиене и задух на момента.Беж в АвтоХит не АУТОХИТ и си купих бесните китайци за 35лв.И всяка година да ги сменям пак няма да ме заболи толкова колкото за БЕРУ-то.А вече трета година не са мръднали.В същата дилема съм сега за задните дискове на БМВ-то.Предлагат ми АТЕ уж най-доброто,но и на ментосваната марка ,за 76лв .Кривящо се Брембо за около 2-3000км за около 55лв броя и бесни китайци ГОМ ОЙ за 30лв броя. -Баси за първи път чувам за такава фирма и верно повече ми звучи като ГОМНО и то голямо,ама незнам защо шестото чувство никога не ме е лъгало и ми казва да ги купя,защото ще изкарат поне колкото изкараха YAN MOR-a.
                        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                        Коментар


                          #13
                          да бе ама и в АвтоХит цената е 74лв и то за JAN MOR.ще се взима Беру, но не знам от къде.... колегата по горе ми е пратил един сайт ама ... нещо не ми харесва, макар да има опция връщане нали е онлайн покупка
                          Fiat Marea 2.4 JTD+
                          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                          Renault 19/1.7mi/ - crash

                          Коментар


                            #14
                            zlatarov написа:
                            да бе ама и в АвтоХит цената е 74лв и то за JAN MOR.ще се взима Беру, но не знам от къде.... колегата по горе ми е пратил един сайт ама ... нещо не ми харесва, макар да има опция връщане нали е онлайн покупка
                            Е то така става в милата ни страница-бозица.Като се види,че един продукт/авточаст се търси рязко и се вдига цената .Още един път ти казвам официален вносител на БЕРУ е ТЕХ-КО.Не може да няма поне 5-6 техни магазина из Софето.
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #15
                              ТЕХ-КО - нямат наличност и трябва да ги поръчват.Най-вероятно ще се спра на варианта от колегата Митака71(81лв BERU) - имам и питане колата е с новия мотор 182B6.000 - не видях да има разлика но все пак да питам, за да не стане да поръчам и да трябва да ги връщамКолеги, а няма ли вариант да ги замеря по някакъв начин, за да разбера за смяна ли са?Да пробвам да ги извадя една по една и да ги напръскам с контактен спрей ?Мога ли да хвана нещо през МЕС-а?
                              Fiat Marea 2.4 JTD+
                              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                              Renault 19/1.7mi/ - crash

                              Коментар

                              Working...
                              X