Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давене и дюзи ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Давене и дюзи ?

    Възможно ли е както си работи на празен ход от време на време има една промяна на оборотите все едно ззадавя някой цилиндър после пак изчисти. Това е само на празен ход а при падане на оборотите се чува препукване в гърнетата от не изгоряло гориво. Колата няма катализатор, ламбда сондата отчита някакви стойности (не съм я мерил) в повече случай пише богата смес и свещите чернеят .
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    С газова ли си? Аз го имам същия проблем, сутрин рано получавам същите симптоми - паля, работи на около 1500об. и след като подам газ се дави и припуква(на бензин, докато позагрее около 30 секунди). При загрял двигател има леко чудене първата секунда при подаване на газ, но не припуква вече( пак на бензин, на газ проблеми няма). Случвало се е дори да изгасва двигателя по време на движение, като изключа от скорост.

    Коментар


      #3
      Марш на диягносника и после в бакалията за ламбда сонди
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        vnukata написа:
        С газова ли си? Аз го имам същия проблем, сутрин рано получавам същите симптоми - паля, работи на около 1500об. и след като подам газ се дави и припуква(на бензин, докато позагрее около 30 секунди). При загрял двигател има леко чудене първата секунда при подаване на газ, но не припуква вече( пак на бензин, на газ проблеми няма). Случвало се е дори да изгасва двигателя по време на движение, като изключа от скорост.
        Колата няма проблем при подаване на газ веднага реагира. Вчера забелязах, че дросела е постоянно отворен, не е в нулево положение. Има един винт на дроселовата клапа и имам съмнения, че предишния собственик го в въртял, за да я остави леко отворена да му държи обороти на празен ход, понеже не му е работел тпс-а. Утре ще видя да го развъртя да затвори клапата и ще и пусна на ново адаптация да видя какво ще стане.
        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

        Коментар

        Working...
        X