Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат барчета-проблем с мотора. съвети???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат барчета-проблем с мотора. съвети???

    здравейте приятели.изправен съм пред една дилеми свързана с една барчета.колата е в идеално състояние от към ходова част,гуми,салон.разполага с газов инжекцион и външния вид е задоволителен.предлага ми я на изгодна цена но проблема е в мотора.момчето каза че се е появил странен звук по време на движение и след като я загасил не могъл да запали.има масло както и антифриз и не са смесени.колата върти и почти запалва но изгасва.огледах блока за дупка и биела която не трябва да седи там ама нямаше.дайте идеи съвети мнения какво може да е и дали си заслужава да я копя и да се вкарам в филма
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    Пробвайте да я закачите на диагностика първоначално да видите какво ще покаже.Моя мотор като изтропа нямаше проблем с паленето, най вероятно нещо друго се е случило, но първо диагностика.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Виж първо с диагностика както казва колегата, може и да е прехвърлила един зъб толкова колкото да загуби центровка предполагам. Щом върти, не е затегнал мотора следователно е добре. А щом ти я дават и на добри пари, един гол мотор 300-500лв. от някоя морга "събота и неделя работа" и пей сърце.

      Коментар


        #4
        няма как да я закача защото колата е на 150км от софия.ходих до там на оглед и доста ми хареса.момчето първо ми вика да си търся нова глава а после вика че май лагер е завлекла, а накрая каза че не разбира.а и от диагностиката как ще се разбере какво точно му е на мотора
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Всичко зависи от цената и дали сам ще си я правиш. Аз лично обичам такива коли.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            първо проверете дали има достатъчно гориво,второ-налягане на горивото и трето-газоразпределението,все от там някъде ще изкочи заека

            Коментар


              #7
              kristiyn написа:
              Виж първо с диагностика както казва колегата, може и да е прехвърлила един зъб толкова колкото да загуби центровка предполагам. Щом върти, не е затегнал мотора следователно е добре. А щом ти я дават и на добри пари, един гол мотор 300-500лв. от някоя морга "събота и неделя работа" и пей сърце.
              Този мотор и с повече от един зъб да прескочи пак ще запали и ще върви. "Майстора" преди мен така беше зацепил всмукателния вал, че не можах да наложа петата да видя дали е правилно, т.е. грубо казано 3-4 зъба беше объркал. По-скоро да е прескочил повече зъби отколкото може и да има драма с клапани.Вижте му центровката първо посредством едни пети и после му измерете компресията на мотора, нещата с 2-ра ръка от някоя морга не са кой знае колко примамливи. Щом е аха аха да запали и върти не залагам на лагер, нещо около главата и центровката.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                аз залагамна на счупена биела.разбрах се с момчето и в петък я взимам.както казах по горе както си е карал човека мотора започнал да чука и я изгасил но после не запалила.
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Ако я вземеш, имам такъв мотор, цял И работещ.Ако ти трябва нещо, свиркай.

                  Коментар


                    #10
                    Колега ако е счупиш биела в 99% от случаите нямаш време да спреш и да задасиш мотора поразиите са голями Както пише в по горният пост центровка и глава. поздрави и успех

                    Коментар


                      #11
                      отивам да разглобявам да се разбере какво е.ако нищо не установя довечера ще кажете къде да гледам.
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        ето и малко снимки.след цял ден борене сваляне на капака на клапаните и едвам едвам сваляне на картера и обстоен преглед на цялата карантия като се има предвид че нищо не разбирам от това установих че след като 3 от биелите мърдаха наляво надясно по вала а едната беше бетон дори и след натиск с отверка.свалих двете гайки и изпадна единия лагер.после завъртях вала за да извадя и другия и установих че леко са се захванали един връз друг.грозна гледка.та вече е установено каква е повредата но мисля че няма да имам възможност да свалям и шлайфам вала както и да плащам на майстори.дайте идеи за ремонт на място.чел съм че става с напасване на лагерите със въртене сваляне и напасване но не знам колко ще изкара.моля кажете си мнението каквото и да е то.
                        Прикачени файлове
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Шлайф на вала + нови лагери или читав вал втора ръка + пак нови лагери.
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            този мотор е останал на сухо ,сиреч без мазане,защо-не се знае

                            Коментар


                              #15
                              На мен ми е интересно ако колегата сподели с какво точно масло е карана колата преди да изтропа мотора ?
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X