Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите Пунто 1.1

    Не знам от скоро почнаха тея номера. Трудно пали , ако не подам с крак леко газ. Пали на 3-4 пат , преди въртя чукам на първия зъб и пали. Мислех ,че ми е проблема настройката на газ и прави проблеми само с газта.На газ като запаля студена палеше лесно държеше 1500 докат загрее и после слизаше на 1000 . И като я изфорсирам слизаше на 1100-1200 и кат поработи малко на 1000. Викам си газ сигорно е нормално вероятно изпарителя пуска малко повече газ и докат я изгори държи малко по високи обороти. И много отдавна не бях пробвал на бензин как и пробвам аз като очаквам там оборотите да падат по бързо и прехода от ниски обороти към високи да е плавен и еластичен. Задавам на бензин газ претриса между 1000-1500 докато наеме да се раазвърти ... предполагам стъпковото моторче или TPS потенциометъра ми се ебават ... или ? При палене на газ пали на 4тия път и държи някви смотани обороти ако не я изфорисирам , изфорисирам ли я почва да дръжи 1200-1300 да клони 1500 докато загрее и после слизат до 1000 ако не я пипам. Ще кача клипчета след малко
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Re: Проблем с оборотите Пунто 1.1

    https://www.youtube.com/watch?v=jL48...ature=youtu.be
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Според мен трябва задължително да се види как са свещите кабелите и бобините прекъсва доста в първия клип , провери и въздушния филтър със кутията да не са запушени , и не е зле на бензин колата да няма проблеми и после да си я настройш на газ
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        кола

        Свещите и кабелите виж поне са лесни. Имаш и по изпускателната система дупки Пробвай е на бензин като си откачил преди това - или + за поне 20 минути
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола

          kluchar написа:
          Свещите и кабелите виж поне са лесни. Имаш и по изпускателната система дупки Пробвай е на бензин като си откачил преди това - или + за поне 20 минути
          Свещите са нови NJK , кабелите са нови БЕРУ , нямам дупки по изпускателната система , просто няма крайно гърне филтъра е спортен , след обед палих нямаше проблеми ... Явно от студеното време и като пусна фарове , директно си падат на 1000 оборотите
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Re: кола

            Fiat_Punto11 написа:
            kluchar написа:
            Свещите и кабелите виж поне са лесни. Имаш и по изпускателната система дупки Пробвай е на бензин като си откачил преди това - или + за поне 20 минути
            Свещите са нови NJK , кабелите са нови БЕРУ , нямам дупки по изпускателната система , просто няма крайно гърне филтъра е спортен , след обед палих нямаше проблеми ... Явно от студеното време и като пусна фарове , директно си падат на 1000 оборотите
            Спортен филтър и обикновенна газова не е добра идея смисъл сигурно много въздух гълта и не работи равномерно
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Re: кола

              fuel injekcion написа:
              Fiat_Punto11 написа:
              kluchar написа:
              Свещите и кабелите виж поне са лесни. Имаш и по изпускателната система дупки Пробвай е на бензин като си откачил преди това - или + за поне 20 минути
              Свещите са нови NJK , кабелите са нови БЕРУ , нямам дупки по изпускателната система , просто няма крайно гърне филтъра е спортен , след обед палих нямаше проблеми ... Явно от студеното време и като пусна фарове , директно си падат на 1000 оборотите
              Спортен филтър и обикновенна газова не е добра идея смисъл сигурно много въздух гълта и не работи равномерно
              Спънал съм го ... отвора. Не е само спортния , преградил съм отвора с капачка на половина , даже повече от половината и си карах така и нямаше проблеми , след обед палих нямаше проблеми . Ще видя утре как ще е.
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                Re: кола

                Явно проблем е първия старт , и зависи от външната температура на въздуха. Днес запалих и що годе нямаше проблем малко трудно първия път но си стабилизира оборотите. Не съм държал да загрява. Изгасих и реших да запаля . Запали от раз без да се замисля...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  при първи старт нормално да държи високи обороти в това студено време, с вдигането на температурата оборотите постепенно падат, а на газ ако я мъчиш първи старт за деня в студа може и някой път въобще да не запалиш ГАЗТА замръзва затова изпарителя се връзва през водния кръг за да топли изпарителя остави ти кабели свещи и т.н. мойта е същатата обаче първи старт винаги на бенз 4-5мин и после минавам на газ. пали си я на бензин!
                  Haters Gonna Hate

                  Коментар


                    #10
                    quintessenz написа:
                    при първи старт нормално да държи високи обороти в това студено време, с вдигането на температурата оборотите постепенно падат, а на газ ако я мъчиш първи старт за деня в студа може и някой път въобще да не запалиш ГАЗТА замръзва затова изпарителя се връзва през водния кръг за да топли изпарителя остави ти кабели свещи и т.н. мойта е същатата обаче първи старт винаги на бенз 4-5мин и после минавам на газ. пали си я на бензин!
                    Нямам гърне което оказва влияние също.
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      аз пък нямам гърне и даже ми е скъсана меката връзка
                      Haters Gonna Hate

                      Коментар


                        #12
                        quintessenz написа:
                        аз пък нямам гърне и даже ми е скъсана меката връзка
                        Една свещ ме съмнява но се адски запънала утре ще си търся камък за свещи 14 ... Накрая с динамометричния ключ ще я сваля нейната кожа.
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          по-принцип са 16 :D ама щом си казал 14......
                          Haters Gonna Hate

                          Коментар


                            #14
                            quintessenz написа:
                            по-принцип са 16 :D ама щом си казал 14......
                            От напъване ще да е станала 14

                            Коментар


                              #15
                              На Пунтото са по-малко от стандартните.............
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X