Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat punto 1.2 8v mk2 Глъхне при подаване на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat punto 1.2 8v mk2 Глъхне при подаване на газ

    Здравейте! От известно време при подаване на газ мотора глъхне като че ли се опитва да гасне. Прави го само на топъл двигател и при потегляне . При по високи обороти го няма . Има го на бензин на газ е по зле. При диагностика не показа никакви грешки, мощност има разхода е в норма. Сменени кабели и свещи , проверени бобини с нови , работят. Колата е Пунто 1.2 8v 60 коня 2000г. с газов инжекцион. С тоя проблем често я гася по кръстовищата иначе пали без проблем и върви на пушка. Ако някой е имал подобен проблем да пише как го е решил. Благодаря предварително.

    #2
    Преди това, да е правено нещо по колата, примерно смяна на ангренаж, сваляне на ангренажа с друга цел или друг ремонт по двигателя. На мен ми звучи, като голямо предварение на запалването, или богата горивна смес.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Не е пипан мотора. Работеше си добре. От лятото започна проблема. Единственото което се сещам е че стоя 2 месеца с откачен акумулатор.

      Коментар


        #4
        А може ли да е прескочила някой зъб на ангренажа сама без да е пипана.

        Коментар


          #5
          Я най първо си виж свещите как са им разстоянията на електродите.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #6
            Едно почистване на дросела няма да навреди
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              Свещите са нови не съм им мерил разстоянието но ще го направя. Обаче и със старите и с новите разлика няма. Дросела е почистен.

              Коментар


                #8
                А въздушният филтър в какво състояние е. Звучи смешно, ама е възможно да прави проблеми, ако е прекалено затлачен с боклуци.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #9
                  Филтъра е на 4000 но и без него промяна няма. Един приятел днес ми каза да си проверя гърнетата за дупки защото на някаква Тойота имал същите проблеми и се оказало дупки в гърнето. Дали е вярно не знам. Гледах мойте има две малки дупки на тръбата преди задното гърне и утре ще я закарам да ги оправя въпреки че ме съмнява да е от това. Ако има някаква промяна ще пиша.

                  Коментар


                    #10
                    Да не би, някой датчик, да се ебава. Вземи някой, който може да прави диагностика, закачете компютъра и покарате из града, да видите тогава дали ще изкочи проблем. За мен е някъде, нещо по електрониката/управлението, щом е с нови свещи, бобини, ремъка не е пипан.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря колега. Там е работата в нашия град майсторите само четат и трият грешки. Друга диагностика не могат да правят. Поне аз не знам такъв. Ще разпитам някой приятел от областния град Враца да ми препоръча читав майстор и ще я карам там. То май ше ми излезе по евтино да си купя кабел за диагностика и софтуер и да си направя сам диагностика. Тия майстори като взеха да ми изреждат от какво може да е трябва да сменя половината кола та да намеря къде е проблема. Единствено газаджията ми тества газовия инжекцион изгорихме сума ти газ с него по улиците , прегледа всичко по газовата и каза да търся проблем на друго място. И то защото единия майстор категорично ми каза че газовата бъркала работата на мотора. Ако открия проблема ще пиша как съм го решил.

                      Коментар


                        #12
                        газовата ти каква е АГУ или инжекционна ?
                        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                        FIAT Punto sx 75 '94

                        Коментар


                          #13
                          Колега, ако опиташ да и дадеш мн газ при потегляне какво става? Пак ли е "аха аха да изгасне ама тръгва" или забива муцуна все едно нищо не става и рязко потегля или си е пушка?
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #14
                            Като и дам пълна газ първо забива муцуна после поема и върви. По някой път гасне.

                            Коментар


                              #15
                              Хм. Моята също го прави. Но да кажем от 10 опита 4 ще забие муцунката И го прави само на газ. Тя на бензин не се кара особено, но когато съм я карал не е правила такива неща.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X