Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високо ниво на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високо ниво на маслото

    След ремонт майстора е налял повече масло, горе-долу с литърповече, излиза над 1 см над белега на пръчката. Като загрее почва дапуши- сигурно оттдолу го джурка по цилиндъра.Нямам такъв шестограм да си отточа,та въпросът ми е:Може ли така да си карам докато го изгори или да отточвам?Темпра 1.6 8кл.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    #2
    Точи ще направиш бела иначе
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      1 сантиметър над максимума, мисля, че не е литър масло в повече, отвърти масленият филтър и източи каквото излезене от него, така няколко пъти, ако е нужно и ще падне нивото.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        Точи ще направиш бела иначе
        Каква бела може да стане?
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Аз така налях повече при наливането и го дръпнах със спринцовката като налузих едно тънко маркуче на спринцовката и изтеглих малко от маслото за да не отвивам картера, принципно не му е много добре да е над максимума но няма кво толкова да стане, ще го изхвърли през отдушника :DБеля най-много някои семеринг да избие, по мотора конкретно нищо не може да стане... Изтегли го както ти казах за да не отвиваш картера
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Както е казал колегата по-горе- със спринцовка(по-голяма) и маркуче и най-лесния начин е през отвора на щеката.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар

            Working...
            X