Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16v 1999г (пластмасовият колектор) блокира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ми може и от колектора да е жлезнало тожа метално тяло.

    Коментар


      #17
      kris_dif95 написа:
      ми може и от колектора да е жлезнало тожа метално тяло.
      няма как поради факта, че клапана не е счупен а само надран и съвсем леко крив

      Коментар


        #18
        е колеги...запалихме колата...поработи 15 минути и блока се оказа спукан....замина чисто ново масло и 100 лв. за работа :Dсега отидох върнах главата която взех и направо взех цял двигател пък да видим къде ще му излезе края...

        Коментар


          #19
          achov написа:
          е колеги...запалихме колата...поработи 15 минути и блока се оказа спукан....замина чисто ново масло и 100 лв. за работа :Dсега отидох върнах главата която взех и направо взех цял двигател пък да видим къде ще му излезе края...
          кофти работа се оказва, ама дано да стане и да караш пакзащото като гледам си мераклия като мен - не се отказваме от моргите си лесното проблем няма, просто спираш да смяташ
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #20
            alvanovo написа:
            achov написа:
            е колеги...запалихме колата...поработи 15 минути и блока се оказа спукан....замина чисто ново масло и 100 лв. за работа :Dсега отидох върнах главата която взех и направо взех цял двигател пък да видим къде ще му излезе края...
            кофти работа се оказва, ама дано да стане и да караш пакзащото като гледам си мераклия като мен - не се отказваме от моргите си лесното проблем няма, просто спираш да смяташ
            И аз се надявам от утре, вдругиден да карам едно хубаво право и здраво Bravo От тук нататък всичко зависи от това на какъв двигател попаднах и как ще се справи майстора (въпреки, че в него нямам съмнения).П.П. Отидох в магазина за фиат в нашият град и му обясних на човека, че съм сменил двигатела и, че до момента съм карал с 15w40 Масло. Препоръча ми да си взема Total Quartz 7000 10w40 (румънско) с думите, че за кола с хидравлични повдигачи не е желателно да карам с 15w40 .Добре ли направих, че взех 10w40 или ще си покаже когато палнеме двигателя?

            Коментар


              #21
              маслото е точно за този мотор не си сгрешил

              Коментар


                #22
                kris_dif95 написа:
                маслото е точно за този мотор не си сгрешил
                да добре е аз карам с селения голд 10 на 40

                Коментар


                  #23
                  Колеги някакви наблюдения върху тази марка? https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...20a9b9e93d4f72

                  Коментар


                    #24
                    Става
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #25
                      Просто перфектно...майстора сега ми звъни...новия двигател имал ударили клапани......сега предстои смяната му с друг утре и колата ще си я взема на 32 август към 25 часа....

                      Коментар


                        #26
                        Пак сме на пистата...бръм бръм P.S. Спуканият ми блок всъщност е бил спукан от както съм купил колата (преди 3 години)....залепен е със силикон и течен метал за да замажат ситуацията и да продадат колата.....и след 90к км проблема на яве....е поне сега ще карам (да се надяваме) една здрава колица

                        Коментар


                          #27
                          achov написа:
                          Пак сме на пистата...бръм бръм P.S. Спуканият ми блок всъщност е бил спукан от както съм купил колата (преди 3 години)....залепен е със силикон и течен метал за да замажат ситуацията и да продадат колата.....и след 90к км проблема на яве....е поне сега ще карам (да се надяваме) една здрава колица
                          дано нямаш ядове повече и без аварийно каране

                          Коментар


                            #28
                            Вдигам приключена тема , но искам да попитам колегата автор на темата , че по спомен май и той е от Дупница , къде е този сервиз на Фиат в Дупница който си споменал , че днес се появи уникално гаден шум във валовете , почнах да работя като дизел и искам да я откарам да я излекуват . Или майстора който ти е правил колата също може да свърши работа.Благодаря.
                            Fiat Bravo 1.6 16V - 98'

                            Коментар

                            Working...
                            X