Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Губя 1 цилиндър-Брава 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Губя 1 цилиндър-Брава 1,6

    Проблема се състои в това, че един цилиндър се губи. Минава време, колата после се оправя сама. Чека на таблото разбира се свети, а като грешка ми дава, че не работи инжектора.Зимата ми изгоряха 3 инжектора и от тогава се появи проблема.Проблема е само на бензин, като като се появи колата не минава на газ. С ГИ Фобос 1 съм (ако има някакво значение).Свещите са нови, кабелите и бобината ги пробвах с други, които са изправни.Проблема остава. Появява се когато си поиска, поне за сега е сравнително рядко- 1000 км - 1,2 пъти за по 2-3 минути и после всичко е ок. Няма връзка между начина на каране. Понякога при палене, а понякога в движение.Възможно ли е кабелите към инжекторите да не са наред или по-скоро да се ориентирвам към умиращ компютър.....Моля дайте съвет!Брава 1,6 IAW49F
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Аз бих прегледал връзките на ГИ към бензиновите инжектори.Нали знаеш че са прекъснати и минават през Газовия инжекцион,повечето газаджии използват само усукване на кабелите и това предразполага към проблеми от този тип.

    Коментар


      #3
      Един вид да тръгвам от куплунга назад към компютъра и да търся къде са връзките.Направи ми впечатление, че проблема се появява като че ли повече когато е влажно времето.Дано да е това проблема.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Alex_RT написа:
        Един вид да тръгвам от куплунга назад към компютъра и да търся къде са връзките.Направи ми впечатление, че проблема се появява като че ли повече когато е влажно времето.Дано да е това проблема.
        В страницата на Фобос има схема на свързване ,ти доколкото помня си силен в тази част,сваляш гледаш и проверяваш. Иначе става и както си писал , кабела от инжекторите е прекъснат и е навързан към ГИ та там прави проблем понякога.https://www.fobosgas.com/page/151/sh...-diagrami.html

        Коментар


          #5
          Искрено благодаря !
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар

          Working...
          X