Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат стило 1.6 гасне при движение с 120км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат стило 1.6 гасне при движение с 120км.

    Здравейте колеги, имам фиат стило 1.6 16в от няколко дни. Днес след като вдигнах скорост от 120км. колата изгасна в движение и даде грешка ASR FAULT - LOST CONNECTION. Четох във форума за колеги с подобни проблеми, но не мога да намеря решение по въпроса.Моля ви за съвет от какво може да е.

    #2
    Кофти. Това не идваше ли от прегряване на компа, фиксиран на мотора отгоре? Той Тошка знае, но пък точно днес е рожденник. Пробвай да го вдигнеш и пъхни изолационна вата под него. За да не прегрява.
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      Re: фиат стило 1.6 гасне при движение с 120км.

      krisso написа:
      Здравейте колеги, имам фиат стило 1.6 16в от няколко дни. Днес след като вдигнах скорост от 120км. колата изгасна в движение и даде грешка ASR FAULT - LOST CONNECTION. Четох във форума за колеги с подобни проблеми, но не мога да намеря решение по въпроса.Моля ви за съвет от какво може да е.
      ааа пиша на пияна глава ако излизат писанията ASR FAULT,ABS FAULT ,LOST CONNECTION ,Alternator FAULTта заповядай приятно четене вътре в тази тема са описани всички неща който да провериш/почистиш ако не се оправи то проблема е в ЕКУ-то някакъф чип в него прегрява и като прегрее става мазало(това може да стане само при напълно загряла кола) като изтине всичко се оправя
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        Колеги прочетох нещата които сте ми изпратили и ми направи впечатление, че на колегите, които им прави същата мизерия също е при температура от 90 градуса, демек загрят двигател. Но при мен се получава само когато достигна тази скорост при нормално движение в града нямам проблем. Когато стрелката отмери 120 всичко приключва, което е доста опасно с тази скорост да трябва да спираш и да палиш отново. Благодаря.

        Коментар


          #5
          krisso написа:
          Колеги прочетох нещата които сте ми изпратили и ми направи впечатление, че на колегите, които им прави същата мизерия също е при температура от 90 градуса, демек загрят двигател. Но при мен се получава само когато достигна тази скорост при нормално движение в града нямам проблем. Когато стрелката отмери 120 всичко приключва, което е доста опасно с тази скорост да трябва да спираш и да палиш отново. Благодаря.
          значи проблема не е в ЕКУ-то или поне аз не мисля търси другаде
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Днес покарах повечко в града и направи същия номер на светофар в спряло положение и после със скорост 100км. Възможно ли е да е нещо от алтернатора или от ЕКУ-то.

            Коментар


              #7
              krisso написа:
              Днес покарах повечко в града и направи същия номер на светофар в спряло положение и после със скорост 100км. Възможно ли е да е нещо от алтернатора или от ЕКУ-то.
              Колега,на мен ми прилича на заминаващ си датчик на колянов вал.
              Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
              Chevrolet Aveo

              Коментар


                #8
                Диагностика , ала-бала ?
                Bravo 1.9 Mjet/120

                Коментар


                  #9
                  Аз имах подобен проблем заради компа на газовата, който не можеше да компенсира по-големия приток на въздух май и като глътна една дунапренена гъба за миене на чинии от дупката пред въздушния филтър и скоро май не го е правила. Но не си писал дали колата е с газово.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    Предстои да й сложа газ. Иначе утре ще пробвам да преместя ЕКУ-то в страни, да зачистя d4 конектора и масата към мотора. Ще видим дали ще има ефект.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги аз имах подобен проблем но моето стило правеше номера когато му скимне... първо прекъсва и като се затресе малко ако подам още газ гаснеше а преди да угасне вътре ставаше като цветомузика почти всички лампи светваха и накрая се оказа кофти бобина на 3-ти цлилиндър. Майстора ми обясни че по време на движение нещо укасявало в нея и шашкала компа. Смени я и нямам грижи . Та колега провери си бобините.
                      over the counter ed treatment

                      Коментар

                      Working...
                      X