Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MP3 и USB модул към стоковото радио на Стило?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    MP3 и USB модул към стоковото радио на Стило?

    Здравейте колеги, от доста време се чудя за начин за просвирване на музика от USB или Aux, без да махам стоковото радио. Колата е Stilo, радио с касетка и CD Changer BLAUPUNKT в хладилната жабка. Мисля да жертвам Changer-a и да сложа нещо такова, което ми предложиха в един магазин в София. Това му е спецификацията - http://elimex.bg/userfiles/editor/fi...Въпроса ми е към тези които вече са правили подобна операция и най-вече от писаното в тази тема - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=80817дали става да закача въпросната джаджа за буксата от CD Changer-a ?Допълнено заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1.6 16v

    #2
    Не знам при Стило пак ли трябва да се лъже касетофона. Какъв е ченджъра?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      трябва да става.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        Купуваш си най-обикновен фм трансмитер. Разглабяш го и от буксата за 3.5 инчовия жак пускаш по едно кабелче за ляв и десен канал. Хубаво е да премахнеш 2-та печатни кондензатора, които са запоени на ляв и десен канал преди фм трансмитера, по този начин звука става много бистър и силен, иначе няма да ти хареса качеството. След като си извел кабелче за ляв и десен канал ги запояваша на мястото на ляв и десен канал излизащи от цд-чейнджъра, като при запояването е добре да прекъснеш тяхната връзка с чейнджъра. Ето и клипче на резултата от моята кола. http://www.youtube.com/watch?v=BaPLYyPj7TYП.П. Без чейнджър няма да стане, защото радиото няма да отчете, че има нещо на кабела.
        FIAT STILO 1.9JTD 2002

        Коментар


          #5
          KUM4o написа:
          Купуваш си най-обикновен фм трансмитер. Разглабяш го и от буксата за 3.5 инчовия жак пускаш по едно кабелче за ляв и десен канал. Хубаво е да премахнеш 2-та печатни кондензатора, които са запоени на ляв и десен канал преди фм трансмитера, по този начин звука става много бистър и силен, иначе няма да ти хареса качеството. След като си извел кабелче за ляв и десен канал ги запояваша на мястото на ляв и десен канал излизащи от цд-чейнджъра, като при запояването е добре да прекъснеш тяхната връзка с чейнджъра. Ето и клипче на резултата от моята кола. http://www.youtube.com/watch?v=BaPLYyPj7TYП.П. Без чейнджър няма да стане, защото радиото няма да отчете, че има нещо на кабела.
          Благодаря ти много за разяснението, аз имам фм трансмитер, но бих пробвал с тази джаджа, 20лв. е ,не е много. Но ми се ще ако имаш снимки на чейнджъра да кажеш къде си прекъснал кабелите и къде си запойл ляв и десен канал.
          Fiat Stilo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            ето ви малко четиво http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=103700
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Решението е Yatour.Ето за стило какъв трябва да е и колко пари струва,според зависи с блуутут или не - http://bgcaraudio.com/jvc?page=shop....ory_id=19.Аз си купих от този сайт за 170 лв.(Без блуутут) и дойде на следващия ден по еконта с година гаранция.Иначе го има и в ибей за под 100 лв. без гаранция,но на мен не ми се чакаше. От качеството на звука останах приятно изненадан,свързва се директно към буксата отзад на оригиналното радио,командва се като оригинален чейнджър,само дето музиката ти идва от USB,SD CARD или AUX ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Princo написа:
                Решението е Yatour.Ето за стило какъв трябва да е и колко пари струва,според зависи с блуутут или не - http://bgcaraudio.com/jvc?page=shop....ory_id=19.Аз си купих от този сайт за 170 лв.(Без блуутут) и дойде на следващия ден по еконта с година гаранция.Иначе го има и в ибей за под 100 лв. без гаранция,но на мен не ми се чакаше. От качеството на звука останах приятно изненадан,свързва се директно към буксата отзад на оригиналното радио,командва се като оригинален чейнджър,само дето музиката ти идва от USB,SD CARD или AUX ...
                А защо да се дадат едни 170лв. при положение, че за 15лв имаш същото решение. Това устройство симулира точно цд-чейнджъра и от там на татък всичко е като с трансмитера. Купува се един трансмитер, премахват се две кондензаторчета, запоява се кабел за аудио сигнала и получаваме мп3 с перфектно качество, имам дистанционно, SD карт четеж + Флаш памет. А това за свързването на телефон функцията, защо като можем да слушаме стерео да си тормозим слуха със моно?
                FIAT STILO 1.9JTD 2002

                Коментар


                  #9
                  KUM4o написа:
                  А защо да се дадат едни 170лв. при положение, че за 15лв имаш същото решение. Това устройство симулира точно цд-чейнджъра и от там на татък всичко е като с трансмитера. Купува се един трансмитер, премахват се две кондензаторчета, запоява се кабел за аудио сигнала и получаваме мп3 с перфектно качество, имам дистанционно, SD карт четеж + Флаш памет. А това за свързването на телефон функцията, защо като можем да слушаме стерео да си тормозим слуха със моно?
                  А защо не поясниш че този вариант на свързване става само и единсвено ако имаш ченджър ако го нямаш не става
                  Princo написа:
                  Решението е Yatour.Ето за стило какъв трябва да е и колко пари струва,според зависи с блуутут или не - http://bgcaraudio.com/jvc?page=shop....ory_id=19.Аз си купих от този сайт за 170 лв.(Без блуутут) и дойде на следващия ден по еконта с година гаранция.Иначе го има и в ибей за под 100 лв. без гаранция,но на мен не ми се чакаше. От качеството на звука останах приятно изненадан,свързва се директно към буксата отзад на оригиналното радио,командва се като оригинален чейнджър,само дето музиката ти идва от USB,SD CARD или AUX ...
                  аз сериозно съм се замисли за Това даже си писах с човека каза че го праща до България за 5 долара плащането обаче иска да стане чрез Уестърн Юнион ето ви и четиво за това устриство във Сръбския Фиат форумПС: дано Модовете да не го сметнат за реклама не е такава
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    За тва сръбското чух,предполагам ще е добро.Ето и при мен звук от yatoura : http://youtu.be/sIWzaaebWWE
                    KUM4o написа:
                    Princo написа:
                    Решението е Yatour.Ето за стило какъв трябва да е и колко пари струва,според зависи с блуутут или не - http://bgcaraudio.com/jvc?page=shop....ory_id=19.Аз си купих от този сайт за 170 лв.(Без блуутут) и дойде на следващия ден по еконта с година гаранция.Иначе го има и в ибей за под 100 лв. без гаранция,но на мен не ми се чакаше. От качеството на звука останах приятно изненадан,свързва се директно към буксата отзад на оригиналното радио,командва се като оригинален чейнджър,само дето музиката ти идва от USB,SD CARD или AUX ...
                    А защо да се дадат едни 170лв. при положение, че за 15лв имаш същото решение. Това устройство симулира точно цд-чейнджъра и от там на татък всичко е като с трансмитера. Купува се един трансмитер, премахват се две кондензаторчета, запоява се кабел за аудио сигнала и получаваме мп3 с перфектно качество, имам дистанционно, SD карт четеж + Флаш памет. А това за свързването на телефон функцията, защо като можем да слушаме стерео да си тормозим слуха със моно?
                    Именно,защото нямам чейнджър,а като най-удобно,качествено и красиво реших да използвам yatoura.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      todorshalev написа:
                      аз сериозно съм се замисли за Това даже си писах с човека каза че го праща до България за 5 долара плащането обаче иска да стане чрез Уестърн Юнион ето ви и четиво за това устриство във Сръбския Фиат форумПС: дано Модовете да не го сметнат за реклама не е такава
                      И аз съм в клуба със Оригинално аудио и USBАз да се похваля вече съм със Microlink.И съм страшно доволен качеството е като на CD .Поддържа 10 папки с имена CD01 ... CD10 и по 99 песни в папка (няма значение от името).Свири отлично ползвам го с Флашка от 8GB (форматирана на FAT32) и работи безупречно .
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        todorshalev написа:
                        todorshalev написа:
                        аз сериозно съм се замисли за Това даже си писах с човека каза че го праща до България за 5 долара плащането обаче иска да стане чрез Уестърн Юнион ето ви и четиво за това устриство във Сръбския Фиат форумПС: дано Модовете да не го сметнат за реклама не е такава
                        И аз съм в клуба със Оригинално аудио и USBАз да се похваля вече съм със Microlink.И съм страшно доволен качеството е като на CD .Поддържа 10 папки с имена CD01 ... CD10 и по 99 песни в папка (няма значение от името).Свири отлично ползвам го с Флашка от 8GB (форматирана на FAT32) и работи безупречно .
                        За цената, поръчването на устройството и свързването с аудио системата ще ни просветлиш ли как стоят нещата??

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          Решението е Yatour.Ето за стило какъв трябва да е и колко пари струва,според зависи с блуутут или не - http://bgcaraudio.com/jvc?page=shop....ory_id=19.Аз си купих от този сайт за 170 лв.(Без блуутут) и дойде на следващия ден по еконта с година гаранция.Иначе го има и в ибей за под 100 лв. без гаранция,но на мен не ми се чакаше. От качеството на звука останах приятно изненадан,свързва се директно към буксата отзад на оригиналното радио,командва се като оригинален чейнджър,само дето музиката ти идва от USB,SD CARD или AUX ...
                          И кой ти каза,че в Ибей е без гаранция,мойто дойде преди повече от година от Германия за 120 лв. с доставката с 1 година международна гаранция с гаранционна карта.
                          Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                          Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                          Ventura garage

                          Коментар


                            #14
                            todorshalev написа:
                            todorshalev написа:
                            аз сериозно съм се замисли за Това даже си писах с човека каза че го праща до България за 5 долара плащането обаче иска да стане чрез Уестърн Юнион ето ви и четиво за това устриство във Сръбския Фиат форумПС: дано Модовете да не го сметнат за реклама не е такава
                            И аз съм в клуба със Оригинално аудио и USBАз да се похваля вече съм със Microlink.И съм страшно доволен качеството е като на CD .Поддържа 10 папки с имена CD01 ... CD10 и по 99 песни в папка (няма значение от името).Свири отлично ползвам го с Флашка от 8GB (форматирана на FAT32) и работи безупречно .
                            И на мен ми е интересно,цена,доставка и т.н.
                            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                            Ventura garage

                            Коментар


                              #15
                              milenskia написа:
                              За цената, поръчването на устройството и свързването с аудио системата ще ни просветлиш ли как стоят нещата??
                              Mury написа:
                              И на мен ми е интересно,цена,доставка и т.н.
                              ами принципно го взех от човек от Форума (чисто ново е)на мен ми излезна 125лв.
                              Изгодата от Сърбия е много малка.40 евро иска сърбина, от там вестерн юнион ти взимат 10 евро за транзакцията и понеже Сърбия не е в ЕС минава и през митница и чертата е 120лв.
                              а монтажа е повече от лесен (направо фасулска работа) свалих CD и отзад се включва на входа за ченджара , има си букса (една синичка) с която се включва от там изведох кабелчето и устроитвото в Малката жабка после със копчето SRC сменяваш от FM или CD или CDC(което е Microlink-a) изписва ти съответно CD01 и песен Track 1 и подобни
                              Прикачени файлове
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X