Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с стрелката на температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с стрелката на температурата

    Здравеите колеги,искам да попитам за един странен проблем с Фиатката (Фиат Брава 1,6) стрелката на таблото за температурата се движи като луда като вземе да стопля колата изчетох една камара теми пробвах обаче уви нищо.Взех си контактен спрей прусках по буксата на датчика за температурата разглобявах таблото и там пръсках със спрея нищо даже сега стрелката се движи о6те по бързо.Помислих да не е от термостата,само че имам парно,пуска ми се перката,маркучите си загряват нормално.Та въпроса ми е дали ще се оправи ако сменя таблото

    #2
    Пробвай с друг температурен датчик и виж какво ще стане
    Fiat Cinquecento 1.2 Sporting - на скрап
    Fiat Punto 1.6 Cabrio - тоталка
    Fiat Bravo 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с таблото

      pa4oepi4 написа:
      Помислих да не е от термостата
      Не точно от термостата, а от буксата на датчика, разположен в горната част на термостата. Това за мотора с металните колектори. И аз навремето имах същия проблем, движеше се безразборно нагоре-надолу, прескачаше деленията. Писал бях тук и колегите ме посъветваха да напръскам буксата с контактен спрей и да я затегна. При това проблемът изчезна.
      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

      Коментар


        #4
        Напиши заглавие на темата, което описва проблема ясно и точно, моля!

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с таблото

          slav4o_p написа:
          pa4oepi4 написа:
          Помислих да не е от термостата
          Не точно от термостата, а от буксата на датчика, разположен в горната част на термостата. Това за мотора с металните колектори. И аз навремето имах същия проблем, движеше се безразборно нагоре-надолу, прескачаше деленията. Писал бях тук и колегите ме посъветваха да напръскам буксата с контактен спрей и да я затегна. При това проблемът изчезна.
          Точно същия проблем имах и аз, оказа се, че буксата при термостата беше хлабава. След стягане, проблема изчезна.

          Коментар


            #6
            проблема си остана и след по4истване и стягане на буксата на датчика дето е на термостата,ако сменя тоя датчик гледам евтин е (10 лв) трябва ли да се обезвъздушава системата

            Коментар


              #7
              Принципно да, възможно е да остане въздух горе на датчика/всъщност ще остане/провери масата на таблото.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ако е масата на таблото нямаше ли и някоя друга стрелка/лампичка да прави мизерии? Питам, щото и моята стрелка за температурата се държи странно, но не ми се разглобява табло без да съм сигурен, че има смисъл.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Сигурно и другите ти правят мизерии на не ги виждаш. Масата му май беше някъде под жабката
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    като откачиш датчика стрелката пада ли в начална позиция?
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      veselin10 написа:
                      като откачиш датчика стрелката пада ли в начална позиция?
                      Те са с един двусекционен датчик, така че ще пада при всички положения.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        На диагностика може да се тестват всички уреди по таблото, съответно и стелките на километраж и т.н. уреди които имат стрелки и предполагам ще си покаже какво е, поне при мен става тоя номер и се тестваха всички стрелки, но ти си преценяваш дали да го направиш преди да почнеш да буташ по разни датчици
                        punto HGT

                        Коментар

                        Working...
                        X