Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с изписване на грешка на борд компа на фиат стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с изписване на грешка на борд компа на фиат стило

    Здравейте колеги, имам следният проблем при натискане на спирачката на фиат стило ми изписва: rear bulb fealur. Смених всички крушки и на двата задни стопа пак го прави, дори последно време като дам на задна пак ми го изписва. Вече се чудя какво да правя. Някои от вас сблъсквал ли се е с такова чудо? Всички крушки са си ок няма изгорели, а много ме дразни тази звукова индикация при натискане на спирачката. Очаквам вашите отговори и възможни изходи.
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    #2
    Виж описал съм проблема в моя Гараж. някоя от клемите ти се е разхлабила и затова така..
    Fiat Stilo 115 h.p. 2004
    Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

    Коментар


      #3
      Кола

      Може да се губи маса или крушките да са различни от тези където трябва да са
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Може ли да ми обясните къде точно да гледам за тази маса, и кои точно връзки да прегледам? Сори за малко тъпите въпроси но не съм вещ по ел. Нещата
        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
        ............

        Коментар


          #5
          ЧСП - Често срещан проблем, за който търсачката на форума дава решение.И аз съм обяснявал много пъти , къде е проблема.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Масата е черен кабел, стегнат с гайка 13 мисля беше. Намира се вътре. Как да го обясня? Абе, там, откъдето сваляш стопа. Нали на стопа има клема - за нея ти говорят колегите. Пластинките в нея да стегнеш. И от нея като тръгнеш по черния кабел ще стигнеш и до гайката с масата. По-подробно от това не знам как да го опиша. Снимка, може би? Ма елементарно е.А, сетих се и за третия стоп. Чека не го чеква, но при натискане на спирачката незнам. А също и машинката на стоповете е в тази верига.Стилото е НЕ логичен автомобил, както каза един колега. Особено в ел. частта. Пише bulp, ма може и да не е крушка!
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              Погледни и самата букса да не се е постопила. Гледай стопа на който е и задната светлина.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Гледай стопа на който е и задната светлина.
                Задна светлина има и на двата стопа, май?
                Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                Коментар


                  #9
                  Е ся ме вкара в размисъл, при мен на Бравото задната е на единия а мъглярката е на другия. Ся ще търся картинка да гледам.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    На Стило са две светлини за мъгла на първите модели, и с 3, и с 5 врати. На това с 5-те са до номера, а на тривратото са заедно с останалите, в тялото на стопа, най-долната секция.СПРАВКАБанков - ето добър повод да замениш Бравото с Брава - с две светлини за мъгла е и има повече врати. Даже знам за една която се продава за 4500.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      На Стило са две светлини за мъгла на първите модели, и с 3, и с 5 врати. На това с 5-те са до номера, а на тривратото са заедно с останалите, в тялото на стопа, най-долната секция.СПРАВКАБанков - ето добър повод да замениш Бравото с Брава - с две светлини за мъгла е и има повече врати. Даже знам за една която се продава за 4500.
                      Всичко е точно казано за стило и брава,но Банков сега е момента да смениш Бравото с Стило.
                      Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

                      Коментар


                        #12
                        Аз тъкмо да се похваля, че съм си решил сам проблема и той взе, че се върна отновно... :D Интересното е, че е еволюирал... Преди няколко месеца имах проблема с левия стоп, но след като ремонтирах и наместих клемите се оправи. Тогава грешка ми даваше всеки път при натискане на спирачката. СЕГА обаче е точно обратното, ситуацията е следната: Тръгвам от вкъщи и всичко е ок, на светофара спирам и държа спирачката известно време, след това като я пусна и веднага ми връща грешка Rear Stop Light Failure ( лявата ) и съответно лампата спира да свети при натисната спирачка. Карам малко и индикатора изгасва и лампата свети отново, но така до следващия светофар или т.к. като задържа повечко спирачката и в момента на пускане... връща грешка пак. Прегледах пак куплунга - всичко е ок. Вадих целия стоп, едната крушка се беше завъртяла и може би е губила контакт ( но не тази на стоп-а), оправих я вчера и днес сложих стопа с надеждата всичко да е ок, но отново ми връща грешка по гореописания метод? Чудя се вече какво да направя... Идеи?
                        Fiat Stilo 115 h.p. 2004
                        Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

                        Коментар


                          #13
                          Имах същия проблем. Буксата на десен стоп беше с прецъркала клема на един черен проводник. Всички клеми почистих с фина пиличка и контактен спрей и проблема се реши.
                          Powered by Emzo

                          Коментар


                            #14
                            lhristov написа:
                            А също и машинката на стоповете е в тази верига.Стилото е НЕ логичен автомобил, както каза един колега. Особено в ел. частта. Пише bulp, ма може и да не е крушка!
                            Аз ще се цитирам.Виж и стоп машинката. Над педала е монтирана.НЯМА ДА ПИША нов пост. Видах този под моя и редактирам:Стилото е НЕ логичен автомобил. Факт.
                            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                            Коментар


                              #15
                              Окей, ще я погледна и нея, но ако там е проблема, не би ли трябвало да дава грешка и в двата стопа?
                              Fiat Stilo 115 h.p. 2004
                              Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

                              Коментар

                              Working...
                              X