Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светят лампи по таблото на пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светят лампи по таблото на пунто МК2

    Колеги от доста време две от лампите по таблото светят постоянно и започват да ме дразнят. Та светещите са именно едната червена е за коланите /еърбега/, а другата е жълта за светлините във формата на крушка, тя преди светеше от време на време, а сега постоянно. Гледал съм светлини, габарити всиччко си свети нормално. Къде според вас е проблема, и как може да се установи това. Преди доста време съм ходил в сервиза на Lisan, но там изчистиха грешката /червената за коланите/ и след два три дни отново светна. Има ли колега отфорума, който може да помогне компетентно. Благодаря предварително за идеи и предложения.

    #2
    за жълтата лампа(крушка) ако нямаш изгоряла задна крушка(само задни дава индикация),махаш задните стопове и буксата вадиш и почистваш крачетата,или от предния фар си вадиш маса към копето.Аз имах прегоряло краче на задна букса,че пусках отделен кабел(мост),положението беше добре,после пак светна и угасваше,пуснах маса от предния фар към копето и край,но провери първо крушките пак,проблем прави крушката за мъгла.
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      сервиз

      А да имате идея за читав сервиз, където ще открият проблемите и ще ги отстранят. Мерси редварително.

      Коментар


        #4
        Провери си осветлението на задния номер, може и да ти огасне жъртата крушка.За червената лампа за еърбега си провери чентралата и връзките под пасажерската седалка.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          krasimir_77 написа:
          за жълтата лампа(крушка) ако нямаш изгоряла задна крушка(само задни дава индикация),махаш задните стопове и буксата вадиш и почистваш крачетата,или от предния фар си вадиш маса към копето.Аз имах прегоряло краче на задна букса,че пусках отделен кабел(мост),положението беше добре,после пак светна и угасваше,пуснах маса от предния фар към копето и край,но провери първо крушките пак,проблем прави крушката за мъгла.
          Това не е вярно. Дава грешка и за габаритите отпред, както и за късите. Това е със сигурност. Казвам го от опит, защото в момента я лъжа с резистори за товар, понеже съм сложил led крушки на габаритите. Може да е някой стоп(включително третия), както и крушката на номера, при мен заради нея даваше грешка

          Коментар


            #6
            Гледам , съседи сме, що не се обадиш някоя вечер , или събота и неделя(без следващите,за сега) и да я закачим, да видим какво ще си каже, да поразгледаме... Аз съм точно до Еконт(там ми стои колата, ще я познаеш ) .П.П. Точно до Еконт-а пък се продава бира
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              На драго сърце колега, аз пък съм зад Тина Киркова, само остави някакъв телефон за връзка. Иначе бирата е от мен да знаеш. .

              Коментар

              Working...
              X