Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа за ABS и за ръчната на Мареа светят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа за ABS и за ръчната на Мареа светят

    Здравейте,От скоро имам Фиат Мареа, и имам следния проблем, от време на време светва на таблото лампата за ръчната спирачка без причина. Проверен е контакта при самата ръчна който задейства лампата и е изправен, кабелите също. Може ли накой да помогне ако е имал подобен проблем???Предварително благодаря.

    #2
    Re: Лампа за ръчната на Мареа Уикенд

    shakespear написа:
    Здравейте,От скоро имам Фиат Мареа, и имам следния проблем, от време на време светва на таблото лампата за ръчната спирачка без причина. Проверен е контакта при самата ръчна който задейства лампата и е изправен, кабелите също. Може ли накой да помогне ако е имал подобен проблем???Предварително благодаря.
    Провери си нивото на спирачната течност.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Абс имаш ли?И моята светваше,ту едната ту двете и излезе лоша спойка в абс.Може да е кабела за накладките
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #4
        Износени накладки.

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа:
          Износени накладки.
          Не, за накладките има друга лампа пробвах го това

          Коментар


            #6
            янко написа:
            Абс имаш ли?И моята светваше,ту едната ту двете и излезе лоша спойка в абс.Може да е кабела за накладките
            Да точно това се получава, ту едната ту другата

            Коментар


              #7
              Re: Лампа за ръчната на Мареа Уикенд

              krasio_79bs написа:
              shakespear написа:
              Здравейте,От скоро имам Фиат Мареа, и имам следния проблем, от време на време светва на таблото лампата за ръчната спирачка без причина. Проверен е контакта при самата ръчна който задейства лампата и е изправен, кабелите също. Може ли накой да помогне ако е имал подобен проблем???Предварително благодаря.
              Провери си нивото на спирачната течност.
              Проверено е, а и лампата за нивото е друга

              Коментар


                #8
                янко написа:
                Абс имаш ли?И моята светваше,ту едната ту двете и излезе лоша спойка в абс.Може да е кабела за накладките
                Спойката сам ли я оправи или ходи някъде, имам чувството че е точно това

                Коментар


                  #9
                  Странно,писах едно мнение но май съм забравил да го изпратя.Сам ги оправих,лесно е само кутията на абс се отваря малко трудно.Има тема за ремонт на абс,не знам точно къде е но моя го правих по нея.Трябва да се отвори пластмасовия капак на електрониката внимателно и да се презапоят релетата.Може и релетата да са калпави.Аз ги презапоих монтирах блока без да го затварям и пробвах в движение.В темата имаше описано как се вадят релетата извън блока за по лесна смяна
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    Re: Лампа за ръчната на Мареа Уикенд

                    shakespear написа:
                    krasio_79bs написа:
                    shakespear написа:
                    Здравейте,От скоро имам Фиат Мареа, и имам следния проблем, от време на време светва на таблото лампата за ръчната спирачка без причина. Проверен е контакта при самата ръчна който задейства лампата и е изправен, кабелите също. Може ли накой да помогне ако е имал подобен проблем???Предварително благодаря.
                    Провери си нивото на спирачната течност.
                    Проверено е, а и лампата за нивото е друга
                    И коя е лампата за нивото, като е друга?!? Хем търсиш помощ, човекът се опитва да ти помогне, а ти му казваш "Не е така" Ми оправяй се тогава сам, какво искаш? И в крайна сметка една лампа ли свеъи или повече от една?Може да натиснеш "Редактирай", а не да пишеш 3 мнения за 2 мин, нали?

                    Коментар


                      #11
                      Re: Лампа за ръчната на Мареа Уикенд

                      ogi28b написа:
                      shakespear написа:
                      krasio_79bs написа:
                      shakespear написа:
                      Здравейте,От скоро имам Фиат Мареа, и имам следния проблем, от време на време светва на таблото лампата за ръчната спирачка без причина. Проверен е контакта при самата ръчна който задейства лампата и е изправен, кабелите също. Може ли накой да помогне ако е имал подобен проблем???Предварително благодаря.
                      Провери си нивото на спирачната течност.
                      Проверено е, а и лампата за нивото е друга
                      И коя е лампата за нивото, като е друга?!? Хем търсиш помощ, човекът се опитва да ти помогне, а ти му казваш "Не е така" Ми оправяй се тогава сам, какво искаш? И в крайна сметка една лампа ли свеъи или повече от една?Може да натиснеш "Редактирай", а не да пишеш 3 мнения за 2 мин, нали?
                      Извинете, че ползвам форума, не смятах, че това е такъв проблем и не е за всички нормални хора, особено които не са били тук до сега.просто потърсих помощ и споделих всичко което съм пробвал, благодаря на всички които писаха, аз отговорих на всички за да стигна до същината напроблема си. Питах за конкретна лампа но с течение на разговора се оказа че има връзка и с друго.Не виждам с какво съм обидил някой, просто споделяме и говорим, ако този форум е частен с ВИП покани кажете.

                      Коментар


                        #12
                        Това не отговаря на въпроса ми: коя е лампата за нивото, като е друга, а не тази?Ще помоля колегите, които не са наясно коя лампа за какво е и как изглежда и защо свети - да не пишат в подобни теми, защото ОЧЕВАДНО само объркват питащите и ги пращат за зелен хайвер. Не може да му казвате на човека да си проверява накладките, след като е конкретизирал, че свети лампата за ръчна спирачка, нито пък да задълбавате с ABS, при положение, че изобщо не се коментира лампа за ABS, а лампа за ръчна спирачка. Като ви боли коляното, не си слагате капки в очите, нали? Благодаря предварително!/ Отговарям ти точно и ясно на поставения въпрос: ако свети само лампа за ръчна спирачка на този модел автомобил, това се случва единствено в следните два случая:1. Ако е изтеглена ръчната спирачка (или кабелът, който влиза в бутона се е оголил и се опира в купето). След като си проверил там, остава 2. При понижено ниво на спирачната течност, поплавъкът на капачката на казанчето пада надолу и една шайба в горната му част прави контакт между две пластини, което подава маса на тази лампа и тя светва. Лампата не свети самостоятелно при проблем с ABS. Възможно е светване на лампата за ABS без лампата за ръчна спирачка, но не и обратното, ако проблемът е в ABS. Въпросът от началото на мнението ми стои: коя е лампата за нивото, като е друга, а не тази? Не знам, наистина, и искам да науча нещо ново.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Това не отговаря на въпроса ми: коя е лампата за нивото, като е друга, а не тази?
                          За ръчната е най в дясно до тази на АБС-а а тази за нивото и накладките е по-вляво ,представлява две челюсти една срещу друга от вън с пунктир. Тази за ръчната е кръгче с удивителна в него.

                          Коментар


                            #14
                            Глупости!!! Чети горното ми мнение и успех.Само информативно - лампата за ниско ниво/ръчна e червена на цвят и е червена защото ти сигнализира за критичен проблем. Ако нивото на течността е ниско, може да е изтекла и да нямаш никакви спирачки. Затова е червена, означава веднага да спреш и да провериш проблема.Лампата за износени накладки не сигнализира за критичен проблем и заради това е жълта на цвят. Означава, че може да продължиш да караш, но с повишено внимание, свързано с проблемния възел. Това с цветовете важи за всички модели автомобили и е общоприет код за сигнализация.А ако ти свети повече от една лампа - значи не си дал подробна информация за проблема и имаш повече от един такъв или имаш проблем в съвсем друг агрегат.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Глупости!!! Чети горното ми мнение и успех.
                              Убеден съм в това което казах, но утре ще направя снимки точно какво свети , а течността е пълна и контролното бутонче за течността на казанчето е изправно. Все пак, ще направя снимките за да не пълним темата наистина с глупости.Освен това както казах съвсем от скоро я имам колата и наистина може да греша в някое твърдение, затова ще пиша утре какво е станало с проверките за контролните лампи като цяло.

                              Коментар

                              Working...
                              X